Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σαι καλά φίλε, θα με έτρωγε όλο το βράδυ αυτό :D. Μια χαρά είναι έτσι όπως το είπες χίλια ευχαριστώ.

 

Στα display settings εννοεί confuzio, ξεκλικάρεις τα 720p που έχει κάνει detect για να παίξεις σε 1080i και μετά αν θες να παίξεις κάποιο που δεν υποστηρίζει 1080i το ξανατικάρεις.

Ναι το επιασα και γω :) αν και ως τωρα στο COD4 με 720 ηταν βολικα στο on-line αλλα σιγουρα στο 1080 θα ειναι αλλο πραγμα! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

COD 4 1080p ναι οκ, εδω γελαμε που λεμε, απλα επειδι το πάιζω στο pc μακραν καλυτερο απο τις next gen κονσολες ειναι στο pc....και στις next gen κονσολες δεν εχει καμια σχεση με 1080π ...upscaling του κολου θα ελεγα εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chill Το μενου του ps3 λεγετε XMB.

Apokleiros στο pc δεν το εχω δει ακομη αλλα ουτε στο ps3 σε 1080 δεν μπορω να πω αν γελαμε η οχι :P αλλα και παλι και γω εχω 1080i και οχι 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχο το PES 2008 στο ps3 mou και μου κανει κατι γρεμμες τιν ορα που παιζω στο γιπεδο. δοκιμασα κι αλλο αντιγραφο του παιχνιδιου και αλλο hdmi καλοδιο ακομα και το demo apo to psn και παλι το κανει! Αυτο γινετε μονο στο σιγκεκριμενο παιχνιδι.σε κανενα αλο ουτε στο 360 ουτε sto ps3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To AF ειναι το ανυπαρκτο φιλαρακο, εκτος εαν δεν εχει και vertical sync , τωρα κουτσουρευουν και αυτο....καλα για το AF δεν μιλαμε απλα πια δεν το χρησιμοποιουν και μετα απο 1 μετρο τα γραφικα απο την καμερα ειναι αχταρμας, δες COD 4 στις κονσολες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

COD 4 1080p ναι οκ, εδω γελαμε που λεμε, απλα επειδι το πάιζω στο pc μακραν καλυτερο απο τις next gen κονσολες ειναι στο pc....και στις next gen κονσολες δεν εχει καμια σχεση με 1080π ...upscaling του κολου θα ελεγα εγω...

 

Φυσικά και είναι upscale kαι κατά τη γνώμη μου δε προσφέρει τίποτα παραπάνω από το 720p που τρέχει το παιχνίδι (που ούτε εκεί τρέχει ακριβώς αλλά τέλοσπάντων). Για να φτάσουν τα 60fps παραέκαναν θυσίες μου φαίνεται για ένα παιχνίδι (fps) που ίσως δε τα χρειάζεται τα 60fps.

 

Καλα τρεχατε ps3forums χοντρο γελιο sqp και η παρεα του στο τοπικ (Το κόμπλεξ του να είσαι xbox user ) ξεσπαθωνουν για την ανυπαρκτη gaming κονσολα ps3 προς το παρων βεβαια. Παντως οχι οτι δεν υπαρχουν κομπλεξικοι στους 360 users αλλα οι τυποι που ποσταρουν σε εκεινο το τοπικ ειναι κατακορων ps3 ανδρικελα...

 

Κομπλεξικοί υπάρχουν παντού. Ανύπαρκτη κονσόλα δε θα το λεγα... Και θεωρώ ότι είναι τουλάχιστον αγενές να προσβάλεις ανθρώπους οι οποίοι εκ των συνθηκών δε μπορούν να σου απαντήσουν.

 

EDIT:

 

Ελπίζω να βοήθησα όσους είχαν πρόβλημα με τις αναλύσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι σημαινει SIXAXIS χειριστηριο? Ποια ειναι η διαφορα του απο το παλιο? Και νομιζω βγαινει ενα καινουργιο χειριστηριο για ps3 αν δεν κανω λαθος. Το κανονικο το βρισκω στα 40 ευρω. Ξερει κανεις που μπορω να βρω το ασπρο?

Αυτο ποια εκδοση ειναι ? http://www.i-play.gr/ps3-wireless-sixaxis-controller-dualshock-3-white-p49139.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι σημαινει SIXAXIS χειριστηριο? Ποια ειναι η διαφορα του απο το παλιο? Και νομιζω βγαινει ενα καινουργιο χειριστηριο για ps3 αν δεν κανω λαθος. Το κανονικο το βρισκω στα 40 ευρω. Ξερει κανεις που μπορω να βρω το ασπρο?

Αυτο ποια εκδοση ειναι ? http://www.i-play.gr/ps3-wireless-sixaxis-controller-dualshock-3-white-p49139.html

sixaxis σημαινει οτι εχει αισθητηρες κινησης σε 6 αξονες απο αυτο παιρνει και το ονομα του, αλλα δεν εχει δονηση, ο νεος sixaxis dual shock 3 ειναι το ιδιο αλλα εχει και δονηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο με τα region στα νεα format υψηλής ανάλυσης ειναι απαραδεκτο...

Δεν μπορει την εποχη της παγκοσμιοποιησης και της πληροφοριας να υπαρχουν τετοιοι περιορισμοι , την στιγμη που δεν υφισταται πλεον και τεχνικο ζητημα ...

 

 

#gherudos πλέον δεν παίζει καμία pal blue ray ταινία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο με τα region στα νεα format υψηλής ανάλυσης ειναι απαραδεκτο...

Δεν μπορει την εποχη της παγκοσμιοποιησης και της πληροφοριας να υπαρχουν τετοιοι περιορισμοι , την στιγμη που δεν υφισταται πλεον και τεχνικο ζητημα ...

 

 

#gherudos πλέον δεν παίζει καμία pal blue ray ταινία ?

 

δεν υπαρχει τεχνικο ζητημα, αλλα υπαρχει οικονομικο ζητημα.

βλεπεις, αλλοι τα παιρνουν απο τις ταινιες στην αμερικη, και αλλοι στην ευρωπη... ;]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...