Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mαλλον αναποδα το ειπες:-)

Αν δεν εχει πρoβληματα στην αρχη,ποτε θα εχει?οταν το μαθουν?:-)

 

To assasins εχει προβλημα(το μεγαλυτερο που εχω δει σε παιχνιδι ps3) στο frame rate σιγουρα.Στο 2k8 δεν εχω δει κανενα προβλημα στο frame rate.

 

Δεν με κατάλαβες. Θεωρώ ότι τα γραφικά του 2k8 είναι άψογα. Αν λοιπόν υπάρχουν προβλήματα στην απόδοση τους σήμερα - στο πρώτο έτος κυκλοφορίας του ps3 - σε 2-3 χρόνια όπου η απαιτήσεις μας - για γραφική απεικόνιση - θα έχουν ανέβει τι θα γίνει? Ελπίζω η λύση που θα μου προτείνει η sony να μην είναι το ps4.... Ελπίζω τα μικροπροβλήματα να οφείλονται στο ότι η κονσόλα ακόμα δεν έχει αξιοποιηθεί στο έπακρο και στο κακό optimization. Δεν πήρα κονσόλα για να την αλλάζω κάθε εξάμηνο, μου φτάνουν τα έξοδα για τον υπολογιστή δεν θέλω και άλλο μπελά :P.

 

Ingame δεν έχει frame rate probs, αν παρατηρήσεις τα time outs, που σκάνε μύτη οι cheerleaders και η εκάστοτε μασκότ είναι εμφανές το frame rate drop ιδίως όταν η κάμερα - εκ του συστήματος - τοποθετείται δίπλα στον πάγκο της μιας ομάδας. Σιγά τα ωά θα μου πεις, καμία αντίρρηση απλά το παρατήρησα και γι' αυτό το λέω. Κατά τα άλλα το παιχνίδι είναι με διαφορά το καλύτερο μπασκετάκι που έχω παίξει ποτέ και αν και δεν είμαι μπασκετόφιλος το έχω ΛΙΩΣΕΙ (2-15 W/L yes i SUCK , θα ξεκινήσω από το 0 σήμερα γιατί για playoffs δεν με βλέπω και παίζω και τους san antonio να φανταστείτε που να χα και καμιά ομάδα της πλάκας δηλαδή :P).

 

Χτες το σορτσάκι του duncan χάθηκε :D. Όχι ευτυχώς δεν έχουν φτιάξει γραφικά για τα "υδραυλικά" των παιχτών, γιατί το pegi θα έφτανε το 18. Απλά μου φάνηκε τρελά αστείο, να βλέπω ένα παίχτη χωρίς σορτσάκι - χωρίς γραφικά στο σημείο, φαινόταν το το court πάνω του -. Ευτυχώς το θέαμα κράτησε μόνο για μια περίοδο.

 

Και ναι βολές εκτελείς με κίνηση στο sysaxis, φάση έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με κατάλαβες. Θεωρώ ότι τα γραφικά του 2k8 είναι άψογα. Αν λοιπόν υπάρχουν προβλήματα στην απόδοση τους σήμερα - στο πρώτο έτος κυκλοφορίας του ps3 - σε 2-3 χρόνια όπου η απαιτήσεις μας - για γραφική απεικόνιση -

 

Οχι καταλαβα τι εννοουσες:-)

Για παραδειγμα δες την insomniac που ξεκινησε με το resistance που ηταν ενα παιχνιδι με καλα γραφικαγια lunch game στα 30fps και πριν απο λιγο καιρο εβγαλε το Rachet and Clank το οποιο εχει σαφως καλυτερα γραφικα απο το resistance και τρεχει καρφωμενο στα 60 fps .

 

Ingame δεν έχει frame rate probs, αν παρατηρήσεις τα time outs, που σκάνε μύτη οι cheerleaders και η εκάστοτε μασκότ είναι εμφανές το frame rate drop

 

Α οκ τοτε.Ναι σε αυτο εχεις δικιο,υπαρχει frame drop στα time out,replay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο ps3 ειναι ενα μηχανημα πολυ δυνατο και ισως δυνατοτερο απο 360 αλλα αυτο θα το δουμε στην πραξη σε 1 χρονο απο τωρα οταν θα δουμε τα θηρια της sony και τα αντιστοιχα της microsoft (games εννοω) προς το παρων το 360 εχει την καλυτερη εικονα σαν κονσολα με μια πλιαδα τιτλων, κορυφαια online εμπειρια και απολυτα νικητη στα multiplatform....Αρα το ps3 εχει πολυ δρομο μπροστα του, γιατι μεχρι στιγμης εαν δεν ειχε το blu ray και δεν το πουλαγαν σαν το πιο προσιτο blu ray player θα ειχε παει απατο σε πωλησεις ...γιατι καποια παιχνιδια που εχει βγαλει αν και ειναι κορυφαια δεν εχουν αποδοχη απο το κοινο , συμφωνα παντα με τις πωλησεις που μας παρουσιαζουν...ΠΧ το uncharted , σαν παιχνιδι ειναι διαμαντι , στις πωλησεις παει απατο μεχρι τωρα...ΑΡΑ δεν πουλαει για τα παιχνιδια του , αλλα για τις hardware δυνατοτητες που εχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως το Uncharted έχει απίστευτα graphs...το shooting όμως είναι ελεεινό και κουραστικό...

Αν έχεις συνιθίσει στο PC, ναι είναι κουραστικό να παίξεις χωρίς mouse.

Αλλά πάλι έχει τη πλάκα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα να παιξω ταινιες dvix, δουλευουν κανονικα αλλα δεν εμφανιζονται οι υποτιτλοι. srt αρχεια διαβαζει το play η πρεπει αναγκαστικα να παιζω video με hardsubed υποτιτλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα να παιξω ταινιες dvix, δουλευουν κανονικα αλλα δεν εμφανιζονται οι υποτιτλοι. srt αρχεια διαβαζει το play η πρεπει αναγκαστικα να παιζω video με hardsubed υποτιτλους?

προς το παρον μονο με το tversity γινεται, κοιτα εδω για λεπτομερειες

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1605

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ακόμα, όταν ξεκινάω το ps3 τρέχει σε 1080i/60. Όταν ξεκινάω το 2k8 κατεβαίνει στα 720/60 ενώ το παιχνίδι υποστηρίζει 1080i. Πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις? Τι παίζει?

 

Η τηλεόραση μου είναι αυτή http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69980053&product=1025244

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ακόμα, όταν ξεκινάω το ps3 τρέχει σε 1080i/60. Όταν ξεκινάω το 2k8 κατεβαίνει στα 720/60 ενώ το παιχνίδι υποστηρίζει 1080i. Πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις? Τι παίζει?

 

Η τηλεόραση μου είναι αυτή http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69980053&product=1025244

 

Μερικά παιχνίδια τρώνε κάποιο κόλλημα με τις αναλύσεις χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Για το συγκεκριμένο δεν γνωρίζω αλλά προσπάθησε να βγάλεις από τις ρυθμίσεις το 720p και άσε το 1080i και τρέξε έτσι το παιχνίδι. Κατά πάσα πιθανότητα θα σου τρέξει σε 1080i. Δοκίμασε το και πες μας και εμάς! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα το κανει το COD4 αυτο...οταν λες να το βγαλουμε απο τις ρυθμισεις σε ποιες λες? του XMB? μετα τα games που ειναι σε 720 αν το βγαλουμε απο το XMB θα τρεχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα το κανει το COD4 αυτο...οταν λες να το βγαλουμε απο τις ρυθμισεις σε ποιες λες? του XMB? μετα τα games που ειναι σε 720 αν το βγαλουμε απο το XMB θα τρεχουν?

 

Ναι στο XMB! Με αυτόν τον τρόπο το COD4 τρέχει και σε 1080p. Αν τα υπόλοιπα παιχνίδια δεν υποστηρίζουν 1080i θα σου πέφτει η ανάλυση σε 576p. Δε ξέρω για πιο λόγο γίνεται αυτό πάντως φαίνεται να έχει σχέση με το παιχνίδι και όχι με την κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά παιχνίδια τρώνε κάποιο κόλλημα με τις αναλύσεις χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Για το συγκεκριμένο δεν γνωρίζω αλλά προσπάθησε να βγάλεις από τις ρυθμίσεις το 720p και άσε το 1080i και τρέξε έτσι το παιχνίδι. Κατά πάσα πιθανότητα θα σου τρέξει σε 1080i. Δοκίμασε το και πες μας και εμάς! :-D

 

Να σαι καλά φίλε, θα με έτρωγε όλο το βράδυ αυτό :D. Μια χαρά είναι έτσι όπως το είπες χίλια ευχαριστώ.

 

Στα display settings εννοεί confuzio, ξεκλικάρεις τα 720p που έχει κάνει detect για να παίξεις σε 1080i και μετά αν θες να παίξεις κάποιο που δεν υποστηρίζει 1080i το ξανατικάρεις.

 

Εdit: Τι είναι αυτό το xmb που λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγα λογια αν θελουμε 1080i(p) το οριζουμε απο πριν στο XMB και μετα ανοιγουμε το game που θελουμε και μετα για να παμε πισο στα 720 ξανα βαζουμε την αναλυση που βγαλαμε....

Οκ λιγο σπαστικο μπορω να πω αλλα οχι οτι ειναι μεγαλο προβλημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...