Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα αυτο ειναι το θεμα οτι στο pc δεν ειχα κανενα προβλημα εκανα port και οκ μετα.Δηλαδη λες μεσα απο τα settings του παιχνιδιου να ορισω οποιαδηποτε πορτα και μετα να την κανω port στο ρουτερ?Βασικα για να το κανω πορτ θα πρεπει να βγαλω το lan απο το ps3 και να το βαλω ξανα στο pc ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο ειναι το θεμα οτι στο pc δεν ειχα κανενα προβλημα εκανα port και οκ μετα.Δηλαδη λες μεσα απο τα settings του παιχνιδιου να ορισω οποιαδηποτε πορτα και μετα να την κανω port στο ρουτερ?Βασικα για να το κανω πορτ θα πρεπει να βγαλω το lan απο το ps3 και να το βαλω ξανα στο pc ε?

 

Ναι να ορισεις μια αλλη πορτα και την αναλογη στο ρουτερ σου. Δεν χρειαζεται να σβησεις αυτη για το pc ουτε να την αλλαξεις.

Την τελευταια προταση δεν την καταλαβα.. Τι ακριβως εννοεις να το βγαλεις απο το ps3 και να το βαλεις στο PC? Μεσω ρουτερ δεν δινεις ταυτοχρονα και στα 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι για αυτο ρωτησα στο πρωτο μου ποστ αν εκανα λαθος στην συνδεση..Απο την τηλεφωνικη γραμμη στο ρουτερ και απο εκει στο play,λαθος ειναι?

 

Με μπερδεψε αυτο που ειπες οτι πρεπει να βγαλω το καλωδιο απο το ps3 να το ξαναβαλω στο PC για αυτο ρωτησα.Καταρχην εχεις ρουτερ ή οχι; Ποσα ports εχεις πισω στην συσκευη σου για συνδεση; 1 ή παραπανω; Γιατι αν εχεις ενα port δεν εχεις ρουτερ εχεις μοντεμ και ισως να εχεις προβλημα..

Αυτη η συνδεσμολογια που ειπες παντως ειναι σωστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά help όποιος μπορεί γιατί έκανα βλακεία.

 

Ήθελα να βάλω τα linux στο ps3 και αφού έκανα format και άλλαξα το os από το οποίο ξεκινάει το ps3 σε otheros έβαλα το live cd μέσα. Ξαφνικά όμως σνηδητοποίησα ότι χρειάζεται πληκτρολόγειο usb για να το εγκαταστήσω που εγώ δεν έχω. Όμως τώρα δεν bootάρει καθόλου από το κανονικό xmb του ps3. Δηλαδή η κονσόλα είναι σαν άχρηστη!

 

Τώρα τι μπορώ να κάνω για να καταφέρω να bootαρει κανονικά σαν κονσόλα και όχι στο otheros?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά help όποιος μπορεί γιατί έκανα βλακεία.

 

Ήθελα να βάλω τα linux στο ps3 και αφού έκανα format και άλλαξα το os από το οποίο ξεκινάει το ps3 σε otheros έβαλα το live cd μέσα. Ξαφνικά όμως σνηδητοποίησα ότι χρειάζεται πληκτρολόγειο usb για να το εγκαταστήσω που εγώ δεν έχω. Όμως τώρα δεν bootάρει καθόλου από το κανονικό xmb του ps3. Δηλαδή η κονσόλα είναι σαν άχρηστη!

 

Τώρα τι μπορώ να κάνω για να καταφέρω να bootαρει κανονικά σαν κονσόλα και όχι στο otheros?

και εγω το επαθα αυτο ενω ειχα πληκτρολογιο επανο και το boot-game-os δεν λειτουργισε....το επανεφερα με το κολπακι που ειπε ο xrest. ξερει κανεις κανεναν καλο τροπο για να περασω το ubuntu χωρις να κανει μαμακιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο μου ήρθε το ps3. Ερώτηση: Η συσκευασία πρέπει να είναι σε ζελατίνα? Το ps3 ήταν άθικτο, ούτε δαχτυλιά ούτε γρατζουνιά ούτε τίποτα, άθικτο φαινόταν απλά ρωτάω. Δεν περιείχε οδηγίες χρήσης όχι στα ελληνικά ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ!!!! Είναι δυνατόν?

 

Επίσης ενώ το 2k8 έτρεξε κανονικά το assasins creed δεν ξεκινάει? Δεν έχω κάνει firmware update ακόμα....Λέτε να οφείλεται σε αυτό ή παίζει κανένα πρόβλημα στην κονσόλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συσκευασια δεν ηταν σε ζελατινα και σε εμενα. Αυτο με τις οδηγιες ομως ειναι πολυ περιεργο... Εννοειται πως εχει μεσα οδηγιες, νομιζω και στα ελληνικα.. Θα σου ελεγα να την επιστρεψεις αφου δεν παιζει και το assasins creed (Το ειχα βαλει και επαιζε κανονικα με την προηγουμενη απο την 2.1 version που ειναι και η τελευταια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με update στην 2.1 έτρεξε κανονικά τελικά. Η κονσόλα είχε σε ξεχωριστό dvd το upgrade στην version 2.0. οπότε λογικά αυτό που είχε φορτωμένο ήταν ακόμα παλαιότερο και γι' αυτό το πρόβλημα.

 

Όλα βαίνουν καλώς για την ώρα.

 

Τώρα όσον αφορά τις οδηγίες είναι πολύ περίεργο αλλά με ένα search στο google είδα ότι και σε άλλους δεν υπήρχαν οδηγίες σε αγγλικά/ελληνικά (αν και αυτό είναι το λιγότερο ΗΛΙΘΙΟ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...