Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατ'αρχην χρονια πολλα παιδες!

 

ειναι βιντεο, δηλαδη ειναι σωσμενα βιντεακια που παιζουν απο το δισκο. καμια σχεση με realtime γραφικα.

το εχουν επιβεβαιωσει και οι ιδιοι οι devs του, λεγοντας ομως πως ειναι βιντεα ωστε να γλυτωνεις load times.. και καλα.

 

α, επισης ουτε στο gears ειναι ολα τα cutscenes realtime. συγκεκριμενα οποιο πλανο εχει πανω απο 8 χαρακτηρες ταυτοχρονα στην οθονη,

ειναι και αυτο σωζμενο βιντεακι και οχι realtime. ειναι λοιπον 2 ή 3 cutscenes που ειναι ..κονσερβα και εκει ;)

και για να καταλαβαινομαστε, realtime ειναι πχ το mass effect.

 

 

 

 

και....

ερωτηση

 

μου φορτωσανε ενα ps3 απο "τα καλα" (γιαπωνεζικο )

το συνδεσα, και κανει system update εδω και 5 ωρες....:-) καποια στιγμη θα τελειωσει φανταζομαι...

η ερωτηση ειναι 1) ποιος εχει κατεβασμενο το prologue (full) και 2) πως γινεται η φαση με το share.

 

μερσί

 

Λοιπον μιας και ήρθες στη ζώνη μου τώρα ώρα να παίξω εντός έδρας ;) Χρόνια πολλά κατ'αρχάς!

 

Τα videos του Heavenly Sword δεν είναι Real time rendered! Όμως... είναι recorded videos που τρέχουν σε hardware PS3! Με λίγα λόγια... Θα μπορούσαν να ήταν real time, αλλά όπως είπες για να γλιτώσουν τα loadings τα κάνανε record τα βάλανε να παίζουν και από πίσω φορτώνουν τα levels για να μην έχει loading! Αν δε κάνω λάθος το ίδιο ακριβώς έχει κάνει και η Naughty Dog για το Uncharted!

 

System update 5 ώρες είναι πάρα πολύ :P Τελικά πήγες σε 2.1? Για το prologue τώρα... Ο μόνος που ξέρω και έχει το prologue κατεβασμένο από το PSN είναι ο blizzard! ;) To χουμε αρκετοί σε blu-ray παρόλα αυτά! Για να δεις τι παίζει και πως μπορείς να κατεβάσεις διάβασε εδώ! Επίσης το σharing ισχύει για το GT5p! Αν θέλεις μπορείς να το αγοράσεις με τις οδηγίες πιο πριν και αν το μοιράσεις σε άλλους 4(5 μαζί με σένα)! Περισσότερες πληροφορίες για τη διαδικασία εδώ!

 

Αυτά ... Η αλήθεια είναι ότι είναι σπαστικά τα κινέζικα αλλά μετά από λίγη εξάσκηση όλα ok... Το δε παιχνίδι αν και δε θα σε πείσω είναι καταπληκτικό εκτός από μερικά προβλήματα στο online που μαζί με τα κινέζικα τα κάνουν ακόμα χειρότερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια πολλα nonborn

 

Τα videos του Heavenly Sword δεν είναι Real time rendered! Όμως... είναι recorded videos που τρέχουν σε hardware PS3! Με λίγα λόγια... Θα μπορούσαν να ήταν real time, αλλά όπως είπες για να γλιτώσουν τα loadings τα κάνανε record τα βάλανε να παίζουν και από πίσω φορτώνουν τα levels για να μην έχει loading! Αν δε κάνω λάθος το ίδιο ακριβώς έχει κάνει και η Naughty Dog για το Uncharted!

 

ok, θα μπορουσαν να ηταν, αλλα δεν ειναι.. αυτο ειπα κι εγω -αν και για το uncharted δεν ξερω σιγουρα, οσο για το h.s που το ειπε ο ιδιος ο deanoc

 

 

το uncharted (το βλεπω τωρα) ειναι αρκετα καλο, αλλα με τιποτα δεν ειναι αυτο που διαβαζα οτι ειναι.

το δε heavenly sword, εχει τοσο tearing και χαμηλο framerate οταν η καμερα ειναι ανοιχτη, που ακυρωνει οποιαδηποτε παραπονα για tearing σε ολα τα αλλα games :lol:

και ειναι και βαρετο....

 

 

 

 

το θεμα τωρα με το gtp, ειναι οτι (εκτος των αλλων) ειναι εντελως παιδιαριωδες και ερασιτεχνικο το online του.

μαλλον δεν θα ασχοληθω με καρτες απο ebay κλπ, γιατι οπως το βλεπω προς το παρον δεν αξιζει τον κοπο.

ας πηξουν στο lag, τη μ@λ@κια και τα bugs τα γιαπωνεζακια (ειμαι πλεον σιγουρος οτι για αυτο το "σερβιρανε" μονο σε αυτους), ας φανε ολα τα προβληματα στη μουρη :devil:

και κατα την ανοιξη, ελπιζω η polyphony οταν θα το βγαλει για αμερικη/ευρωπη να μην εχει αυτα τα μαυρα χαλια

παρ'ολα αυτα αν καποιος το εχει και μου το κανει share, φυσικα ειμαι διατεθιμενος να τον αποζημιωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το uncharted (το βλεπω τωρα) ειναι αρκετα καλο, αλλα με τιποτα δεν ειναι αυτο που διαβαζα οτι ειναι.

το δε heavenly sword, εχει τοσο tearing και χαμηλο framerate οταν η καμερα ειναι ανοιχτη, που ακυρωνει οποιαδηποτε παραπονα για tearing σε ολα τα αλλα games :lol:

και ειναι και βαρετο....

 

το θεμα τωρα με το gtp, ειναι οτι (εκτος των αλλων) ειναι εντελως παιδιαριωδες και ερασιτεχνικο το online του.

μαλλον δεν θα ασχοληθω με καρτες απο ebay κλπ, γιατι οπως το βλεπω προς το παρον δεν αξιζει τον κοπο.

ας πηξουν στο lag, τη μ@λ@κια και τα bugs τα γιαπωνεζακια (ειμαι πλεον σιγουρος οτι για αυτο το "σερβιρανε" μονο σε αυτους), ας φανε ολα τα προβληματα στη μουρη :devil:

και κατα την ανοιξη, ελπιζω η polyphony οταν θα το βγαλει για αμερικη/ευρωπη να μην εχει αυτα τα μαυρα χαλια

παρ'ολα αυτα αν καποιος το εχει και μου το κανει share, φυσικα ειμαι διατεθιμενος να τον αποζημιωσω.

 

To uncharted από το demo δε θα το καταλάβεις, ειλικρινά! Έχει φοβερό story και πρέπει να παίξεις λίγο και να μπεις στο κλίμα... Πάντως το αδικείς... :P Είναι πάρα πολυ καλό! ;)

 

Για το Heavenly Sword ... Χμμ, δε ξέρω ίσως πρέπει να το σκεφτώ αλλά δεν είναι τόσο χάλι το tearing :P

 

Το GT5 πρέπει να το παίξεις να μας πεις για τα physics ;) Lag λένε ότι δεν έχει αλλά τα μενού είναι περίεργα και δν μπήκα στο κόπο να τα ψάξω πάρα πολύ... Περιμένω μεταφράσεις :P Πάντως το 599 χωρίς ηλεκτρονικά δε μπορώ να το οδηγήσω :mad: Το offline είναι αρκετά γεμάτο σε σχέση με το prologue του 4.

 

Περιμένω friend request ;) PSN ID: nonborn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το uncharted (το βλεπω τωρα) ειναι αρκετα καλο, αλλα με τιποτα δεν ειναι αυτο που διαβαζα οτι ειναι.

το δε heavenly sword, εχει τοσο tearing και χαμηλο framerate οταν η καμερα ειναι ανοιχτη, που ακυρωνει οποιαδηποτε παραπονα για tearing σε ολα τα αλλα games :lol:

και ειναι και βαρετο....

 

Xρονια πολλα!

Ελπιζω petran να μην πηρες ps3 για τον λογο που φανταζομαι:-)Γιατι αυτο δειχνεις απο τα πρωτα σχολια σου παντως:-D

 

Και τα 2 ειναι πανεμορφα(ειδικα το uncharted) οπτικα,οτι και να λες για tearing και mearing.Το HS ειναι παντως επαναλαμβανομενο ναι,αλλα οχι βαρετο.Γουστα ειναι αυτα βεβαια.Αν εβγαινε στο λευκο κουτι ομως και οχι στο μαυρο,θα ηταν καταπληκτικο...το ξερεις,το ξερω και το ξερουν:-D

 

Τεσπα οπως ειπα και παραπανω ελπιζω να το πηρες το ps3 για gaming και οχι για τους λογους που φανταζομαι.Δυσκολο βεβαια αλλα θα δειξει.Μακαρι να κανω λαθος:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παιζω το demo του uncharted. το νοικιασα.

το demo το κατεβαζε ολη νυχτα τις προαλλες και μετα εκανε και install καννα 10λεπτο (!!), και μετα μου εγραψε "insert game disk" (lol)

 

το gtp το ειχα τεσταρει αρκετα οταν πρωτοβγηκε, για το online ενδιαφερομουνα, γι'αυτο και τσιμπησα μια συσκευη.

τα physics -και γενικα το engine- χωρις καμια διαθεση fanboyσμου ειναι πολλα επιπεδα κατω απο το forza. πολλα!

 

το id ειναι mr_yoda αλλα α) δεν ειμαι σιγουρος οτι το εχω ενεργοποιησει(?) και β) δεν ειμαι σιγουρος οτι θα την κρατησω την ψηστιερα ;PppP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ms φταιει για το tearing ρε.αχαχ

flyingpig.gif

Περα απο την πλακα tearing βρισκεις και στις καλυτερες οικογενειες,γενικο το προβλημα.Μιας και τελειωσα το HS το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο περα τον οποιων προβληματων εχει.Βαρετο δε ειναι.Το παιχνιδι δεν ειναι παταμε 3 κουμπια και ειναι ολα οκ.καμμια σχεση.εχει τα κολπακια του τα ωραια.

Το uncharted επιφυλασσομαι ακομα να πω την αποψη μου.Αλλα μια χαρα παιχνιδακι φαινεται.

UT3 οπως το περιμενα,αλλα ασχετοι ακομα αυτοι που παιζουν στο αμερικα,οπου ασχολουμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παιζω το demo του uncharted. το νοικιασα.

το demo το κατεβαζε ολη νυχτα τις προαλλες και μετα εκανε και install καννα 10λεπτο (!!), και μετα μου εγραψε "insert game disk" (lol)

 

το gtp το ειχα τεσταρει αρκετα οταν πρωτοβγηκε, για το online ενδιαφερομουνα, γι'αυτο και τσιμπησα μια συσκευη.

τα physics -και γενικα το engine- χωρις καμια διαθεση fanboyσμου ειναι πολλα επιπεδα κατω απο το forza. πολλα!

 

το id ειναι mr_yoda αλλα α) δεν ειμαι σιγουρος οτι το εχω ενεργοποιησει(?) και β) δεν ειμαι σιγουρος οτι θα την κρατησω την ψηστιερα ;PppP

 

10 λεπτά install???? xaxaxa καλά τι έκανε compile τον κώδικα? :lol::lol: Μάλλον το κατέβασες από ελληνικό store να φανταστώ... Δε τα κάνουν τέτοια λάθη :P

 

Και εγώ έχω παίξει forza 2 αλλά δε βλέπω τα physics έτσι όπως το παρουσιάζεις :( Για το customization, για τις ρυθμίσεις κλπ κλπ κλπ όλα οκ να τα δεχτώ αλλά νομίζω ότι υπερβάλλεις..

 

Αφού έκανες το account δε θέλει κάτι άλλο λογικά συνδέεσαι κανονικά και online...

 

ΥΓ: Όχι και ψηστέρια τώρα μου τα χαλάς... :P Αν τελικά το δώσεις αν κάνεις καλή τιμούλα θα το τσιμπήσω ;) Επειδή τόσο καιρό έλιωνα στο folding... Δεν είχε και πολλά παιχνίδια να παίξω τώρα που δεν κάνω folding επειδή παίζω συνέχεια μου κακοφαίνεται... Οπότε λέω να πάρω έναν βοηθό να φολντάρει όσο παίζω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάνα δυο μήνες λίγο έλειψε να φάει ο ένας την καρωτίδα του άλλου και τώρα ανταλλάσσετε ευχές και id...πολύ χαίρομαι!Αυτή είναι η μαγεία της sony,ενώνει τα πλήθη ;).

 

Χρόνια καλά σε όλους και με υγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάνα δυο μήνες λίγο έλειψε να φάει ο ένας την καρωτίδα του άλλου και τώρα ανταλλάσσετε ευχές και id...πολύ χαίρομαι!Αυτή είναι η μαγεία της sony,ενώνει τα πλήθη ;).

 

Χρόνια καλά σε όλους και με υγεία.

 

Χρόνια πολλά modecris, υγεία πάνω απ όλα και τα υπόλοιπα έρχονται

 

ΥΓ: Ξέρεις ποια είναι η επόμενες ευχές για τον καινούργιο χρόνο ε? Και με μια νέα κονσόλα... ;) Και δεν είναι το Wii... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω παίξει forza 2 αλλά δε βλέπω τα physics έτσι όπως το παρουσιάζεις :( Για το customization, για τις ρυθμίσεις κλπ κλπ κλπ όλα οκ να τα δεχτώ αλλά νομίζω ότι υπερβάλλεις..

δεν υπερβαλλω καθολου, μπορω να σου απαριθμησω δεκαδες σημαντικες διαφορες.

 

ενα απλο παραδειγμα: στο forza εχεις feedback απο καθε ελαστικο ξεχωριστα και φυσικα και τους αναλογους ηχους (πχ σε μια καμπη αρχιζει να χανει προσφυση το μπρος-αριστερο ελαστικο, ακους καθαρα οτι αρχιζει και "τεντωνει" (σφυριζει-στριγγλιζει χαλαρα) μονο το μπροστα-αριστερο λαστιχο)

και διορθωνεις με γκαζι ή τιμονι κλπ πριν να γινει το κακο.

τετοιες λεπτομεριες στο gran turismo απλα δεν υπαρχουν, και επειδη ειναι βασικες για ενα engine, διατηρω επιφυλαξεις σχετικα με το ποσο ευκολο ειναι να προστεθουν στη συνεχεια. οπως αλλωστε και αλλα πραγματα οπως damage (το πεναλτυ αποδειχτηκε πολυ φτηνο υποκαταστατο), weather, day/nightcycle κλπ

 

προς το παρον, βασικα πραγματα:

ας αρχισει να δουλευει το οnline, ας κοπει το lag, ας προστεθει η δυνατοτητα να φτιαξεις ενα lobby ωστε να καλεσεις τους φιλους σου και να μην παιζεις καθε φορα αναγκαστικα με τον πρωτο τυχοντα -ετσι κι αλλιως p2p ειναι-

ας μπει το chat, ας ρυθμιστει σωστα το κολπο με τα πεναλτυ και τις γκελες στους τοιχους, κλπ κλπ

 

κι ας μην εχει την φινετσα και την προσοχη στη λεπτομερια το game engine που εχει το engine του forza.

ας προσαρμοσουμε τις απαιτησεις μας ωστε να μην ξενερωσουμε :-)

 

 

 

 

Αφού έκανες το account δε θέλει κάτι άλλο λογικά συνδέεσαι κανονικά και online...

ωραια τοτε ειμαι online :-)

 

 

ΥΓ: Όχι και ψηστέρια τώρα μου τα χαλάς... :P Αν τελικά το δώσεις αν κάνεις καλή τιμούλα θα το τσιμπήσω ;) Επειδή τόσο καιρό έλιωνα στο folding... Δεν είχε και πολλά παιχνίδια να παίξω τώρα που δεν κάνω folding επειδή παίζω συνέχεια μου κακοφαίνεται... Οπότε λέω να πάρω έναν βοηθό να φολντάρει όσο παίζω ;)

καλα.. το εχω διπλα στο xbox1 και φαινεται μεγαλυτερο.

ειναι γιαπωνεζικο 60αρι (απο την "καλη" κοψια), αν σε ενδιαφερει στειλε μου ενα πμ και θα τα βρουμε στην τιμη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά modecris, υγεία πάνω απ όλα και τα υπόλοιπα έρχονται

 

ΥΓ: Ξέρεις ποια είναι η επόμενες ευχές για τον καινούργιο χρόνο ε? Και με μια νέα κονσόλα... ;) Και δεν είναι το Wii... :lol:

 

Αμήν!

Και ελπίζω να μην είσαι κατσικοπόδαρος αλλά να πιάνουν οι ευχές σου :mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μου λετε εχω το folklore ασιαn vers,και τα pack του αγορασμενα απο το us store.υπαρχει συμβατοτητα η τσαμπα τα κατεβασα?γιατι βλεπω οτι δε μου τις εχει τις side quests

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...