Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)Αγοράζουμε το παρακάτω προϊόν:

http://www.megamarket.gr/levelonewlan11g54mbpsusbadapterministickwnc0301usb-p-5357.html?sort=2a&inc_subcat=1&keywords=level%20one&osCsid=59f263e70cae9addef5a7ca55f45a8d4

2)Κατεβάζουμε αυτό:

http://rapidshare.com/files/74468761/IS_AP_STA_7x_D-1.1.4.0_2500_D-2.1.1.0_RU-1.2.7.0_AU_1.1.4.0_111606_0.0.7.0.exe

(To πρώτο site που θα εμφανίσει το έχει).

3)Κάνουμε εγκατάσταση το πρόγραμμα και μετά τοποθετούμε το wi-fi stick στη USB.

4)Πηγαίνουμε στις συνδέσεις δικτύου στον πίνακα ελέγχου,βρίσκουμε τη dsl μας και κάνουμε δεξί κλίκ και επιλέγουμε ιδιότητες.

Έπειτα πάμε στο Για προχωρημένους και τσεκάρουμε το Να επιτρέπεται η σύνδεση άλλων χρηστών του δικτύου μπλα μπλα μπλα....

Κι επιλέγουμε από το drop down menu Ασύρματη σύνδεση δικτύου 2 και πατάμε ΟΚ.

5)Πηγαίνουμε Έναρξη->Εκτέλεση και γράφουμε CMD και πατάμε ΟΚ.

6)Στο command prompt που θα ανοίξει πληκτρολογούμε ipconfig /all και πατάμε enter.

7)Τώρα έχουμε όλες τις πληροφορίες που χρειάζονται για να πληκτρολογηθούν στο Wii και στο PSP μας για να ξεκινήσει η σύνδεση.

8)Αν έχετε Wii στο Obtain IP από Auto να το κάνετε Manual και να πληκτρολογήσετε τις πληροφορίες που εμφανίστηκαν κάνοντας το 6ο βήμα.

Στο Obtain DNS IP από Auto να το κάνετε Manual και να πληκτρολογήσετε τις πληροφορίες που εμφανίστηκαν κάνοντας το 6ο βήμα.

Δεν πειράζουμε τίποτα άλλο και κάνουμε Save.

Θα ξεκινήσει αυτόματα το 1ο Update και μετά θα κάνει επανεκκίνηση και θα ξεκινήσει και το 2ο Update.

8B)Άν έχετε PSP πηγαίνετε στα Network Settings και επιλέξτε Infrastructure Mode->Scan πληκτρολογήστε τις πληροφορίες του 6ου βήματος και όπως και στο Wii στο Obtain IP από Auto να το κάνετε Manual και να πληκτρολογήσετε τις πληροφορίες που εμφανίστηκαν κάνοντας το 6ο βήμα.

Στο Obtain DNS IP από Auto να το κάνετε Manual και να πληκτρολογήσετε τις πληροφορίες που εμφανίστηκαν κάνοντας το 6ο βήμα.

 

 

Ανανέωσα το link μπορείτε να το ξανακατεβάσετε το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά λυπάμαι για αυτό που λέω αλλά αυτή την στιγμή, εδώ και μήνες το ps3 σκονίζεται ακίνητο στο ντουλάπι της τηλεόρασής μου απο κάτω!

Είναι ντροπή και ξεφτίλα για την sony να κατάντησε έτσι ένα μηχάνημά της!

Αυτή την στιγμή παίζω wii,360 ακόμα και pc (αγόρασα θηρίο pc) και το ps3 δεν το ακουμπάω καθόλου. Όταν το πήρα το καλοκαίρι, αγόρασα και το formula1, το έπαιξα 2 εβδομάδες και το βαρέθηκα!

 

Από τότε δεν το έχω ακουμπήσει σχεδόν καθόλου! μετά αγόρασα όλο πόρωση το pro2008, είδα την κατάντια του και το πούλησα αμέσως! Το online της σόνυ είναι για κλάματα! Όχι μόνο για το pro αλλά γενικότερα!

Στην συνέχεια αγόρασα (φανταστείτε!) το pro2008 ps2 version για να παίζω στο ps3 μου έτσι ώστε να έχω ένα αξιοπρεπές ποδοσφαιράκι στο ps3! Μιλάμε για κατάντια έτσι?

 

Όλα σχεδόν τα παιχνίδια είναι ίδια ή και χειρότερα από τις 360 εκδόσεις, και το wii έχει περισσότερο χαβαλέ!

Αφήστε που στα άλλα παίζω παιχνίδια με 1-2 ευρώ ενώ στο ps3 θέλω 70αρια, που ποτέ δεν έδινα για να αγοράσω παιχνίδια! Πήρα και το pc και έβαλα το pro2008 και έπαθα πλάκα! Μακράν μπροστά από την έκδοση για 360. Καλά για την ps3 δεν σχολιάζω καν!

 

Βλέπω με λίγα λόγια ότι το ps3 πολύ δύσκολα θα γυρίσει την εις βάρος του κατάσταση που έχει διαμορφωθεί και νομίζω ότι το έχασε το παιχνίδι ήδη!

 

Ξέρω αμέτρητες περιπτώσεις φίλων που είτε δεν το παίρνουν γιατί είναι ακριβό και δεν έχει πολλά παιχνίδια, είτε το αγόρασαν και ήδη το μετάνιωσαν!

 

Ντροπή σου σόνυ, χάλασες το όνομά σου, χάλασες και την πόρωσή μας...

 

Τουλάχιστον ένα καλό pro ζητούσαμε και ούτε αυτό δεν μας έδωσες, ρόμπα...

 

Αυτή είναι η άποψή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξες μήπως το Uncharted?

Το Ratchet And Clank?

Tekken online?

Genji?

Υπάρχουν πολλά αξιόλογα παιχνίδια που θα φας τρελό κόλλημα.Είναι ακόμα στα πρώτα του βήματα το ps3 και είναι λίγο άδικο να το συγκρίνεις με το 360 που βρίσκεται στην αγορά ήδη 2 χρόνια.Μέχρι τον φεβρουάριο θα τρίβεις τα μάτια σου με τα παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν και φυσικά πολλές αποκλειστικότητες.Να αναφέρω μια;

METAL GEAR SOLID!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το ps3 και προσπαθω να το συνδεσω σε μια crt.εβαλα το καλωδιο ασπρο,κοκκινο,κιτρινο χωρις το σκαρτ και με το σκαρτ και δεν δειχνει.τι κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες υποδοχές scart και s-video έχει η τηλεόρασή σου;Αν έχει παραπάνω από μια τότε πρέπει να πατήσεις ένα κουμπί στο remote controller της τηλεόρασής σου και να γυρίσεις στο σωστό video-in κανάλι.

Συνήθως τα λένε AV-1 AV-2 AV-3 και αν έχεις συνδέσει το PS3 στο AV-3 πχ και η tv σου έχει default το AV-1 αυτός θα είναι ο λόγος που τα βλέπεις μαύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε φίλε δεν το πουλάω.Και είναι και σε πολύ καλά χέρια. Τα δικά μου. Που είμαι και έμπειρος κριτής, αλλά ποτέ δεν πουλάω κονσόλα πριν η ίδια εταιρεία βγάλει μια καινούρια...Απλά είμαι ξενερωμένος

 

Όταν εγώ έπαιζα gamecube, οι περισσότεροι εδώ μέσα το σνομπάρατε και το γράφατε πχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia pio einai to oficial elliniko site gia to ps3?ektos apo motorstorm exei skopo h sony na bgalune kanena paixnidi ths prokophs?to pro2008 online k genika san paixnidi na to ksexasume gia fetos????

to metal gear pote tha bgei exun orisei kamia imerominia ?

to tekken pote tha kikloforisei?exw sixathei na vlepw screenshots...

me to grand turismo na to perimenume olokliromeno paixnidi k oxi me 30 amaksia ....kata to 2010?

gia na kserume an einai thn poulisume fetos thn konsola k thn agorazume se kana 2 xronia pou tha ne k pio ftinh ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...