Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπoιος έχει πρόβλημα με τη wireless σύνδεση PS3<-->PC στείλτε μήνυμα να βοηθήσω :)

 

Με 192.168.0.1 ,255.255.255.0 στο PC kai me search sto ps2 πάντως αν θυμάμαι καλά δούλεψε αμέσως και αφού έχεις το ps3 να σου βλέπει 50% σήμα πρέπει να κάνεις share internet connection απο το ADVANCED tab της internet σύνδεσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο το ps3,αυτό που θες να κάνεις όμως δεν γίνεται.

 

Ευχαριστω για την απαντηση,επειδη το χρησιμοποιω αποκλειστικα ως player

για θεαση ταινιων,μηπως γνωριζετε ποσο κανει το τηλεχειριστηριο & απο που

μπορω να το αγορασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση,επειδη το χρησιμοποιω αποκλειστικα ως player

για θεαση ταινιων,μηπως γνωριζετε ποσο κανει το τηλεχειριστηριο & απο που

μπορω να το αγορασω?

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&category=69977364&product=931063

 

και σε άλλα καταστήματα βέβαια.

Πάντως είναι κρίμα να το έχεις μόνο σαν player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!!! Ειμαι και εγω ενας ευτυχισμενος κατοχος του ps3! (μολις μια μερα το εχω)

Ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μεχρι στιγμης απο τις λειτουργιες που εχω δει, η συνδεση με το ιντερνετ εγινα απλα πολυ ευκολα και γενικα το interface του ειναι πολυ ομορφο! Ακομα και ο explorer ειναι πολυ πιο ευχρηστος απ'οτι νομιζα! Μπηκα μαλιστα και στο ps store και κατεβασα και καποια demo.

Η ερωτησεις μου ειναι οι εξεις:

1. Εκτος απο demo, trailers και καποια full games με τι αλλο μπορουμε να εφοδιασουμε το ps3 μας; Ειδα οτι υπαρχει η επιλογη να αλλαζει το theme αλλα οσο και αν εψαξα στο ps store δεν βρηκα κατι απο εκει.

2. Υπαρχει κατι αλλο για να το κανουμε πιο "personal"; Δεν μιλαω για linux γιατι ειναι ακομα αρχη και δεν εχω ιδεα πως θα τα βαλω. Σιγα σιγα ομως ολα θα γινουν..!

Επισης πηρα και δευτερο χειριστηριο αλλα διαπιστωσα πως μεσα στο κουτι δεν ειχε καλωδιο για να το συνδεσεις με το ps3 σε περιπτωση που τελειωσει η μπαταρια του.

3. Ξερετε ποσο κραταει η μπαταρια του μεχρι να χρειαστει ξανα φορτιση και ποση ωρα περιπου χρειαζεται για να φορτισει;

4. Υπαρχει καποιο καλωδιο usb η κατι σαν φορτιστης που μπορουμε να το αγορασουμε εξτρα για αυτη τη δουλεια και αν ναι απο που;

5. Επειδη εχω ηδη δυο χειριστηρια απο το ps2 αξιζει να αγορασω τον ανταπτορα για να τα συνδεω με το ps3 η οχι, ρωταω επειδη καπου διαβασα οτι σε μερικα παιχνιδια μπορει να μην ειναι συμβατα τα παλια χειριστηρια και δεν ξερω κατα ποσο αυτο ισχυει..

 

Το ξερω οτι ειναι αρκετες οι ερωτησεις και λιγο κουραστικες αλλα ελπιζω να μου απαντησετε για να μου λυθουν οι αποριες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Εκτος απο demo, trailers και καποια full games με τι αλλο μπορουμε να εφοδιασουμε το ps3 μας; Ειδα οτι υπαρχει η επιλογη να αλλαζει το theme αλλα οσο και αν εψαξα στο ps store δεν βρηκα κατι απο εκει.

http://www.ps3-themes.com ta bazeis se ena strikaki se fakelo PS3/THEME/ kai ta kaneis instrall apo ta settings, h ta katebazeis kateytheian apo ton browser toy ps3.

2. Υπαρχει κατι αλλο για να το κανουμε πιο "personal"; Δεν μιλαω για linux γιατι ειναι ακομα αρχη και δεν εχω ιδεα πως θα τα βαλω. Σιγα σιγα ομως ολα θα γινουν..!

Επισης πηρα και δευτερο χειριστηριο αλλα διαπιστωσα πως μεσα στο κουτι δεν ειχε καλωδιο για να το συνδεσεις με το ps3 σε περιπτωση που τελειωσει η μπαταρια του.

an theleis na baleis kapoia stigmh linux prepei apo tora na kopseis ena partion 10gb, giati sthn diadikasia ayth tha xaseis oti exeis ston disko soy, an den eixe kalodio ena koino usb kalodio toy emporioy soy kanei gia thn fortish

3. Ξερετε ποσο κραταει η μπαταρια του μεχρι να χρειαστει ξανα φορτιση και ποση ωρα περιπου χρειαζεται για να φορτισει;

analoga thn xrhsh nomizo 2-3 meres pantos oti krataei kai h fortish thelei kana 2-oro an thymamai kala.

 

5. Επειδη εχω ηδη δυο χειριστηρια απο το ps2 αξιζει να αγορασω τον ανταπτορα για να τα συνδεω με το ps3 η οχι, ρωταω επειδη καπου διαβασα οτι σε μερικα παιχνιδια μπορει να μην ειναι συμβατα τα παλια χειριστηρια και δεν ξερω κατα ποσο αυτο ισχυει..

me ayta ta xeirhsthria tha exeis to problhma oti den tha mporeis na kaneis quit to paixnidi apo to ps button alla den exo akoysei gia allo problhma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ps3-themes.com ta bazeis se ena strikaki se fakelo PS3/THEME/ kai ta kaneis instrall apo ta settings, h ta katebazeis kateytheian apo ton browser toy ps3.

 

an theleis na baleis kapoia stigmh linux prepei apo tora na kopseis ena partion 10gb, giati sthn diadikasia ayth tha xaseis oti exeis ston disko soy, an den eixe kalodio ena koino usb kalodio toy emporioy soy kanei gia thn fortish

 

analoga thn xrhsh nomizo 2-3 meres pantos oti krataei kai h fortish thelei kana 2-oro an thymamai kala.

 

 

me ayta ta xeirhsthria tha exeis to problhma oti den tha mporeis na kaneis quit to paixnidi apo to ps button alla den exo akoysei gia allo problhma.

 

Ευχαριστω πολυ slay, θα δοκιμασω απο τον browser του ps3 να κατεβασω μερικα themes! Το καταλαβα αυτο με τα linux και μου φαινεται λογικο. Αυτο που δεν καταλαβα ειναι τι εννοεις οποιοδηποτε καλωδιο κανει για να συνδεεις το χειριστηριο με το ps3. Δεν ειναι ειδικο το καλωδιο; Απο τη μια ειναι το usb απο τη μερια ομως του χειριστηριου τι θυρα ειναι; Πως μπορω να ζητησω το καλωδιο;

 

Οσο αφορα τη μπαταρια του χειριστηριου.. Γενικα εχω συνηθισει σε ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες παντα να τελειωνει ολη η μπαταρια και μετα να το φορτιζω. Εσεις τι κανετε με τη μπαταρια του χειριστηριου; Περιμενετε πρωτα να τελειωσει ολη η μπαταρια η οταν τελειωσετε το gaming το βαζετε στο ps3 να φορτισει ανεξαρτητος αν εχει εξαντληθει η μπαταρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia pira to usb wifi tis levelone apo to multirama,palevo omos na to kano na doulepsi alla de ta kataferno :-( as me voithisi kapios me tis rithmisis,ti prepei na valo?ti prepei na kano akrivos otan to sindeso?

 

1)Αγοράζουμε το παρακάτω προϊόν:

http://www.megamarket.gr/levelonewlan11g54mbpsusbadapterministickwnc0301usb-p-5357.html?sort=2a&inc_subcat=1&keywords=level%20one&osCsid=59f263e70cae9addef5a7ca55f45a8d4

2)Κατεβάζουμε αυτό:

http://rapidshare.com/files/74468761/IS_AP_STA_7x_D-1.1.4.0_2500_D-2.1.1.0_RU-1.2.7.0_AU_1.1.4.0_111606_0.0.7.0.exe

(To πρώτο site που θα εμφανίσει το έχει).

3)Κάνουμε εγκατάσταση το πρόγραμμα και μετά τοποθετούμε το wi-fi stick στη USB.

4)Πηγαίνουμε στις συνδέσεις δικτύου στον πίνακα ελέγχου,βρίσκουμε τη dsl μας και κάνουμε δεξί κλίκ και επιλέγουμε ιδιότητες.

Έπειτα πάμε στο Για προχωρημένους και τσεκάρουμε το Να επιτρέπεται η σύνδεση άλλων χρηστών του δικτύου μπλα μπλα μπλα....

Κι επιλέγουμε από το drop down menu Ασύρματη σύνδεση δικτύου 2 και πατάμε ΟΚ.

5)Πηγαίνουμε Έναρξη->Εκτέλεση και γράφουμε CMD και πατάμε ΟΚ.

6)Στο command prompt που θα ανοίξει πληκτρολογούμε ipconfig /all και πατάμε enter.

7)Τώρα έχουμε όλες τις πληροφορίες που χρειάζονται για να πληκτρολογηθούν στο Wii και στο PSP μας για να ξεκινήσει η σύνδεση.

8)Αν έχετε Wii στο Obtain IP από Auto να το κάνετε Manual και να πληκτρολογήσετε τις πληροφορίες που εμφανίστηκαν κάνοντας το 6ο βήμα.

Στο Obtain DNS IP από Auto να το κάνετε Manual και να πληκτρολογήσετε τις πληροφορίες που εμφανίστηκαν κάνοντας το 6ο βήμα.

Δεν πειράζουμε τίποτα άλλο και κάνουμε Save.

Θα ξεκινήσει αυτόματα το 1ο Update και μετά θα κάνει επανεκκίνηση και θα ξεκινήσει και το 2ο Update.

8B)Άν έχετε PSP πηγαίνετε στα Network Settings και επιλέξτε Infrastructure Mode->Scan πληκτρολογήστε τις πληροφορίες του 6ου βήματος και όπως και στο Wii στο Obtain IP από Auto να το κάνετε Manual και να πληκτρολογήσετε τις πληροφορίες που εμφανίστηκαν κάνοντας το 6ο βήμα.

Στο Obtain DNS IP από Auto να το κάνετε Manual και να πληκτρολογήσετε τις πληροφορίες που εμφανίστηκαν κάνοντας το 6ο βήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...