Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους! Εχω αρχισει να ψηνομαι να παρω το ps3 επιτελους και απλα εχω μερικες αποριες. Ξερω οτι η διαφορα μεταξυ στα δυο μοντελα των 40gb και 60gb ειναι εκτος απο το σκληρο, τα usb ports , το memory card reader,ι ο cell ειναι στα 65nm και φυσικα για το PS2 Compatibility.

Απο τη στιγμη που εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου το PS2 Compatibility υπαρχει καποιος αλλος σημαντικος λογος να μην παρω το 40gb; Κατι ακομα, εγω εχω ενα σκληρο δισκο εξωτερικο φορμαρισμενο σε fat32, ξερω οτι θα μπορω να τον βαλω πανω στο ps3 αλλα αυτο που δεν ξερω ειναι αν θα μπορω να εγκαθιστω πανω του παιχνιδια για να μου τα τρεχει πιο γρηγορα οπως δηλαδη μπορεις να κανεις με τον internal σκληρο. Αν συμβαινει αυτο δεν υπαρχει λογος να προτιμησω το 60αρι απο το 40αρι. Κατι ακομα: Ουσιαστικα τι σημαινει οτι ο επεξεργαστης αντι για 90nm ειναι στα 65nm; Αυτο ειναι καλυτερο χειροτερο η το ιδιο; Εχει να κανει με το γεγονος οτι το 60αρι φτανει μεχρι τα 200 watt καταναλωση ενω το 40αρι μεχρι 140; Η ειναι ασχετο;

Κατι τελευταιο, οκ για μενα το usb reader οπως σε πολλους ειναι οντως αχρηστο αλλα τα usb ports που ειναι μονο δυο σημαινει οτι μπορεις να συνδεσεις ενσυρματα μεχρι δυο χειριστηρια; Υπαρχει καποιο περιφεριακο που να τα αυξανει;

ειχα ακουσει οτι παιζει και διαφορα στο εξωτερικο υλικο των δυο μοντελων, οτι το 60αρι εχει μια "γυαλαδα" ενω το μικρο αδερφακι του δεν εχει. Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο;

Σορρυ για τις πολλες και κουραστικες ερωτησεις αλλα ειναι καποια πραγματα που πρεπει να μαθω πριν προχωρησω στην αγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Εχω αρχισει να ψηνομαι να παρω το ps3 επιτελους και απλα εχω μερικες αποριες. Ξερω οτι η διαφορα μεταξυ στα δυο μοντελα των 40gb και 60gb ειναι εκτος απο το σκληρο, τα usb ports , το memory card reader,ι ο cell ειναι στα 65nm και φυσικα για το PS2 Compatibility.

Απο τη στιγμη που εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου το PS2 Compatibility υπαρχει καποιος αλλος σημαντικος λογος να μην παρω το 40gb; Κατι ακομα, εγω εχω ενα σκληρο δισκο εξωτερικο φορμαρισμενο σε fat32, ξερω οτι θα μπορω να τον βαλω πανω στο ps3 αλλα αυτο που δεν ξερω ειναι αν θα μπορω να εγκαθιστω πανω του παιχνιδια για να μου τα τρεχει πιο γρηγορα οπως δηλαδη μπορεις να κανεις με τον internal σκληρο. Αν συμβαινει αυτο δεν υπαρχει λογος να προτιμησω το 60αρι απο το 40αρι. Κατι ακομα: Ουσιαστικα τι σημαινει οτι ο επεξεργαστης αντι για 90nm ειναι στα 65nm; Αυτο ειναι καλυτερο χειροτερο η το ιδιο; Εχει να κανει με το γεγονος οτι το 60αρι φτανει μεχρι τα 200 watt καταναλωση ενω το 40αρι μεχρι 140; Η ειναι ασχετο;

Κατι τελευταιο, οκ για μενα το usb reader οπως σε πολλους ειναι οντως αχρηστο αλλα τα usb ports που ειναι μονο δυο σημαινει οτι μπορεις να συνδεσεις ενσυρματα μεχρι δυο χειριστηρια; Υπαρχει καποιο περιφεριακο που να τα αυξανει;

ειχα ακουσει οτι παιζει και διαφορα στο εξωτερικο υλικο των δυο μοντελων, οτι το 60αρι εχει μια "γυαλαδα" ενω το μικρο αδερφακι του δεν εχει. Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο;

Σορρυ για τις πολλες και κουραστικες ερωτησεις αλλα ειναι καποια πραγματα που πρεπει να μαθω πριν προχωρησω στην αγορα!

 

aderfe ime stin idia fasi me sena...thelo na to paro kai psaxno tis teleftees leptomeries,lipon epidi to exo psaxi to thema,o esoterikos skliros pou les(nomizo oti afto pou ipes oti ta kanis install de pezi...),mporis na ton allaxis mono sou me enan opiodipote skliro pou mporis na agorasis apo magazi(2.5 skliro,aftous pou pernoun ta laptop) sxetika efkola kai xoris na xasis tin eggiisi(mexri kai sto manual tou ps3 leei odigies gia pos na to kanis).to thema me ta cpu ine oti to 40ari kei ligotero kai apoti lene kapia paidia kani kai ligo ligotero thorivo(an kai to 60ari apoti mouxoun pi ine athorivo).oi usb mi se koftoun,mporis na sindesis ena usb hub(ta poulane padou kai sxetika fthina 7-9 evro)kai apo mia usb na vgalis alles 4-5...telos afto me to asimi firnirisma pou exi to 60ari de xero an to exi to 40ari alla nomizo oti kapou ixa diavasi oti ine idia...

na kano kai ego kapies erotisis mpas kai mpori na me voithisi kapios,exo di oti me kapio programa mporis na kanis streaming oti video-tragoudi kai genika multimedia exis sto pc sto ps3 kai na ta vlepis sti tv sou...otan leme streaming,dld to pc tha ta paizi i to ps3?(gt an ine na to pezi to pc tote kaikame..)episis,exo diavasi oti mporis na tou valis linux,afto ginete mono an to paris apo kapio magazi pou tou exoun idi vali to linux i mporis na to valis kai esi meta monos sou?kai pano apola,otan exis to linux,ti mporis na kanis?na egatastisis-trexis olla ta programata pou exi to linux pou pezi kai sta pc?dld meso linux ousiastika mporis na kanis to ps3 pc?(ousiastika me endiaferi an mpori na trexi player efarmoges adistixes tou bsplayer i tou power dvd xero ego,oste na mporo na trexo high definition video arxia sto ps3).telos,gia na mpi to ps3 sto internet,xriazete na sindethi me pc?i an to sindeso me ena router kai ti tilefoniki grami tha sindethi?

(pados ego me vlepo na pigeno gia to starter pack...an kai me epsise kai to paketo apo plaisio me 40ari+2o xiristirio sixaxis+pro2008=530evro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exei ethernet epano tou kai wifi opote to sundeeis opos kai ena pc sto net me 2-3 "click". Linux pernei kai ta Ubuntu 7.10 kai mporeis na ta baleis monos sou! Des edw http://www.techteam.gr/index.php?showtopic=108487

to link mou to edwse o xrisths Chek2fire. Streaming thelei na einai to pc sou stream server kai to ps3 na mpei epano tou.

Twra kai gw to starter pack exw...eida kai tou plaisiou tin prosfora me ta 509euro alla den mou gemize to mati to 2o xeiristirio...polu pseftiko fainotane. Apo thorivo twra....0...ligo to cooler akougete alla prepei na tou dwseis bash gia na to akouseis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα είναι ποιο όμορφο από το ΧΒΟΧ και μέχρι τώρα λιγότερο ελαττωματικά ΧΒΟΧ=RING OF DEATH (φίλος μου που πουλάει και φτιάχνει κονσόλες έχει πει ότι τα στέλνει Γερμανία για αντικατάσταση και μέχρι σήμερα 60% είχε πρόβλημα). Το PS3 ακόμα δεν παρουσιασε κάτι τέτοιο. αλλά όσο προχωράει η τεχνολογία πιο ευάλωτα είναι όλα. έχω βρει και πολύ καλή άκρη για παιχνίδια φθηνότερα κατά 10-30 Ευρώ...ψηφίζω PS3 δαγκωτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να την κανεις την εξωτερικη ομορφια αν δεν εχει games.επισης τα νεα 360 εχουν νεα ψυκτρα οπου μειωνουν το φαινομενο του ring of death.και παιχνιδαρες εχει,και τσιπαρεται.

 

ειναι η καλυτερη λυση αυτη τη στιγμη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Εχω αρχισει να ψηνομαι να παρω το ps3 επιτελους και απλα εχω μερικες αποριες. Ξερω οτι η διαφορα μεταξυ στα δυο μοντελα των 40gb και 60gb ειναι εκτος απο το σκληρο, τα usb ports , το memory card reader,ι ο cell ειναι στα 65nm και φυσικα για το PS2 Compatibility.
tsou exei ton idio pou exei kai to 60gb model sto 90nm

 

Απο τη στιγμη που εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου το PS2 Compatibility υπαρχει καποιος αλλος σημαντικος λογος να μην παρω το 40gb; Κατι ακομα, εγω εχω ενα σκληρο δισκο εξωτερικο φορμαρισμενο σε fat32, ξερω οτι θα μπορω να τον βαλω πανω στο ps3 αλλα αυτο που δεν ξερω ειναι αν θα μπορω να εγκαθιστω πανω του παιχνιδια για να μου τα τρεχει πιο γρηγορα οπως δηλαδη μπορεις να κανεις με τον internal σκληρο.
tsou einai mono gia mutimedia arxeia saves klp klp

Κατι ακομα: Ουσιαστικα τι σημαινει οτι ο επεξεργαστης αντι για 90nm ειναι στα 65nm; Αυτο ειναι καλυτερο χειροτερο η το ιδιο; Εχει να κανει με το γεγονος οτι το 60αρι φτανει μεχρι τα 200 watt καταναλωση ενω το 40αρι μεχρι 140; Η ειναι ασχετο;

h meiwmenh katanalwsh ofeilerte se redesign ths mhtrikhs ;)

 

Κατι τελευταιο, οκ για μενα το usb reader οπως σε πολλους ειναι οντως αχρηστο αλλα τα usb ports που ειναι μονο δυο σημαινει οτι μπορεις να συνδεσεις ενσυρματα μεχρι δυο χειριστηρια; Υπαρχει καποιο περιφεριακο που να τα αυξανει;
usb hub, all den 8a sou xreiastei....

ειχα ακουσει οτι παιζει και διαφορα στο εξωτερικο υλικο των δυο μοντελων, οτι το 60αρι εχει μια "γυαλαδα" ενω το μικρο αδερφακι του δεν εχει. Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο;

nai sta ashmi teleiwmata
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω ολους για τις γρηγορες απαντησεις που μου δωσατε, με κατατοπισατε αρκετα! Το μονο μειονεκτημα για εμενα με το 40αρι ειναι οτι δεν εχει τοσο μεγαλο σκληρο δισκο για να εγκαταστησεις πανω του παιχνιδια οπως το pro πχ για να παιζει πιο γρηγορα, αλλα ενταξει μονο 20gb διαφορα εχουν αμα εχω προβλημα παω και παιρνω ενα internal 2,5 και τον βαζω πανω οπως μου ειπατε.

Οποτε νομιζω οτι αξιζει να το παρω αφου βρηκα μια προσφορα που ειναι αρκετα φτηνο!

Thanks everybody!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το play asia δεν φέρνει παιχνίδια του PS3 στην Ευρώπη.Κάποιο άλλο site εκτός του ebay φέρνει Ευρώπη και ειδικά στην Ελλάδα;

 

Και κάτι ακόμα.

 

Το χειριστήριο με την δόνηση κυκλοφόρησε στην Ιαπωνία;Αν ναι,θα δουλεύει σε pal κονσόλες;

 

Υ.Γ 1 Ζητω συγνώμη αν το έχω ξαναρωτήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για το play asia εγω παντως παιρνω απο το play.com τα καινουργια παιχνιδια ειναι γυρω στα 62 euro και free delivery.

 

Εγω εχω ενα προβλημα με το wi-fi :-(. Προσπαθω να το συνδεσω με το router μου και μου βγαζει συνεχεια οτι υπαρχει ενα προβλημα με το DNS. Καταφερνω να το συνδεσω τη πρωτη φορα οταν φτιαχνω το δικτυο αλλα μετα οταν παει να κατεβασει το firmware μου βγαζει αυτο το error και παω να κανω test και εκει μου βγαζει fail to obtain ip.

 

Need help :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...