Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει λιγο tearing, ειδικα αν βαλεις το professional mode που υποτιθεται οτι ειναι πιο πολλοι οι υπολογισμοι..

 

Βρε πετράν μια που λές για tearing για το dead rising και το lost planet, υπάρχει κανένα κόλπο για να αποφύγουμε αυτό το ενοχλητικό πρόβλημα ? :

 

1. Το πρόβλημα παρουσιάζεται και με VGA καλώδιο και με component ?

2. Διάβασα ότι για VGA καλώδιο αν κατεβάσουμε ανάλυση σε 1280Χ 720 το πρόβλημα εξαφανίζεται .... ισχύει αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tearing συνηθως δεν ειναι θεμα καλωδιακης συνδεσμολογιας του χρηστη, αλλα τροπου διαχειρησης των γραφικων απο τους developers,

οποτε δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο θα εχει νοημα να ψαχνεις τα καλωδια.

 

παντως τοσο το lost planet, οσο και το dead rising απο οσο θυμαμαι δεν ειχανε τετοιο προβλημα.

θυμαμαι οτι το dead rising καμια φορα οταν βαραγες πανω απο 5 ζομπι μαζι με καννα μεγαλο αντικειμενο (πχ παγκο) που και που κολλαγε στιγμιαια σε ενα καρε (stutter)

και παλι ειναι θεμα engine και οχι καλωδιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Ξερει κανεις αν υπαρχει η premium εκδοση του PS3 στα μαγαζια γιατι ψαχνω και δεν το βρισκω πουθενα. Η αληθεια ειναι οτι με ενδιαφερει πιο πολυ το backwards compatibility γιατι δεν λεει να το παρω και να μην μπορω να παιζω τα παιχνιδια του ps2 μου...

 

Τα αλλα δεν με πολυ ενδιαφερουν αν και μου ειπαν οτι η νεα εκδοση των 450 ευρω εχει και wi-fi πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα και θα ήθελα να ρωτήσω και κάποια πράγματα.Για να κατεβάζουμε τα δωρεάν demos θέλει πιστωτική ή χρεωστική κάρτα αυτό το καταλαβαίνω.Χρησιμοποιώ την ίδια χρεωστική κάρτα που χρησιμοποιώ και στο Wii αλλά και στο ebay/paypal και για κάποιο λόγο δεν τη δέχεται.Μετά από άπειρες προσπάθειες πάτησα cancel και όταν ξαναέτρεξα τον οδηγό για να εγγραφώ στο PSN μου έγραψε ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το username Gherudos.Μπορώ με κάποιο τρόπο να το διορθώσω αυτό;Αν δεν έχεις κάρτα δεν γίνεται να κατεβάζεις τα δωρεάν demos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα και θα ήθελα να ρωτήσω και κάποια πράγματα.Για να κατεβάζουμε τα δωρεάν demos θέλει πιστωτική ή χρεωστική κάρτα αυτό το καταλαβαίνω.Χρησιμοποιώ την ίδια χρεωστική κάρτα που χρησιμοποιώ και στο Wii αλλά και στο ebay/paypal και για κάποιο λόγο δεν τη δέχεται.Μετά από άπειρες προσπάθειες πάτησα cancel και όταν ξαναέτρεξα τον οδηγό για να εγγραφώ στο PSN μου έγραψε ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το username Gherudos.Μπορώ με κάποιο τρόπο να το διορθώσω αυτό;Αν δεν έχεις κάρτα δεν γίνεται να κατεβάζεις τα δωρεάν demos?

 

Δεν χρειαζεσαι καρτα για τα demos.Επισης δεν γινεται να διορθωσεις το αρχικο σου προφιλ, παρα μονο με email στη Sony, νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αφήσω να κατεβαίνει ένα DEMO στο background μπορώ να κλείσω το ps3?Θα συνεχίσει να κατεβαίνει το DEMO?Ή θα ξαναρχίσει να κατεβαίνει μόλις ξανανοίξω το ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις αγόρασα ένα PS3!!!!

 

Ένας υποψήφιος από την επόμενη εβδομάδα.Μου την έχει σπάσει πολύ η Microsoft...Δεύτερη φορά σε ένα εξάμηνο που χαλάει η κονσόλα.Τουλάχιστον με το PS3 δεν θα έχω τέτοια προβλήματα,αλλά θα έχω και το αντίστοιχο live του δωρεάν και ελληνικό!

 

Και μια ερώτηση σχετικά με το ''live''

 

Έχει αντίστοιχο head set όπως στο 360 μέσα στο πακέτο;Αν όχι,πόσο κοστολογείται και από που μπορώ να το προμηθευτώ αφού μέχρι πρότινος δεν ήταν επίσημο στην Ελλάδα;

 

Και άλλη μια:

 

Πότε κυκλοφορεί το χειριστήριο με δόνηση στην Αμερική;Αν αγοραστεί από εκεί,θα δουλεύει με pal κονσόλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας υποψήφιος από την επόμενη εβδομάδα.Μου την έχει σπάσει πολύ η Microsoft...Δεύτερη φορά σε ένα εξάμηνο που χαλάει η κονσόλα.Τουλάχιστον με το PS3 δεν θα έχω τέτοια προβλήματα,αλλά θα έχω και το αντίστοιχο live του δωρεάν και ελληνικό!

 

Και μια ερώτηση σχετικά με το ''live''

 

Έχει αντίστοιχο head set όπως στο 360 μέσα στο πακέτο;Αν όχι,πόσο κοστολογείται και από που μπορώ να το προμηθευτώ αφού μέχρι πρότινος δεν ήταν επίσημο στην Ελλάδα;

 

Και άλλη μια:

 

Πότε κυκλοφορεί το χειριστήριο με δόνηση στην Αμερική;Αν αγοραστεί από εκεί,θα δουλεύει με pal κονσόλα;

 

Ένα bt head set κινητού τηλεφώνου θα σου κάνει μια χαρά. Αν δε θες να το φορτίζεις συνέχεια αγόρασε head set, ακουστικά με μικρόφωνο usb από κάποιο κατάστημα πληροφορικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...