Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ma kala mesw software den ginetai to bc ps2 compatibility? dld ti akrivws tha kopsoun?

 

χμμ... αν και η sony ποτε δεν λεει ολη την αληθεια, νομιζω πως στην ευρωπαϊκη εκδοση (ps3 europe edition), ειχε αφαιρεθει το ενα κομματι hardware ps2 σε σχεση με το αμερικανικο ps3.

προφανως σε αυτο το καινουργιο που αναμενεται να βγει, μπορει να εχει αφαιρεθει και το αλλο κομματι που αφορα το ps2.

 

το οτι ισως υπαρχει ηδη καποιου ειδους ασυμβατοτητα μεταξυ των 2 μοντελων (usa-eur), μαλλον διαπιστωνεται απο τα προβληματα που δημιουργησε μονο στα ευρωπαϊκα ps3 το τελευταιο (ή προτελευταιο?) firmware update.

 

 

 

το αστειο της υποθεσης παραμενει οτι η sony ητανε αυτη που κατηγορουσε την m$ οτι πουλαει τους παλιους της πελατες αφου δεν παρεχει 100% hardware compatibility, οπως το ps3. :)

βεβαια :D στην πορεια ειδαμε οτι τελικα δεν ειναι και τοσο 100% η λυση της sony,

και το μελλον θα δειξει τι θα κανει με αυτο το θεμα το playstation3 junior

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vasika emena pou exw idi ps2 kai den exw k gnisia paixnidia sto ps2, me sinferei to 40gb ps3.. alla as bgei prota stin kikloforia mpas k mas erthoun ki alles pikres ekplikseis. se genikes grammes pantws simfwnw me ton petran. san gomena kanei i sony leei/kseleei, den kserei ti thelei, mas pairnei ta lefta kai leme k euxaristw kai panw ap ola mas aresei... :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vasika emena pou exw idi ps2 kai den exw k gnisia paixnidia sto ps2, me sinferei to 40gb ps3.. alla as bgei prota stin kikloforia mpas k mas erthoun ki alles pikres ekplikseis. se genikes grammes pantws simfwnw me ton petran. san gomena kanei i sony leei/kseleei, den kserei ti thelei, mas pairnei ta lefta kai leme k euxaristw kai panw ap ola mas aresei... :-P

 

:-D

 

Αυτο με τα γνησια ειναι ενα θεμα, εγω ουτε ενα παλιο game δε δοκιμασα στο PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το πετσόκομα του ps2 compatibility.

 

Πρέπει να είσαι τουλάχιστον αφελής για να παίξεις ps2 games σε ps3 μηχάνημα.

 

Σαν να έχω την τέλεια κάρτα γραφικών και να παίζω τα παιχνίδια του με ολα στο low τα settings και την χαμηλότερη ανάλυση 640x480.

 

Έλεος ρε παιδιά. Μετρημένοι στα δάχτυλα είναι αυτοί που παίζουν xbox και ps2 games στις next-gen κονσόλες.

 

Μεγάλη βλακεία για μένα να έχεις τέτοιο μηχάνημα και να το υποβαθμίζεις παίζοντας παλιά games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε παιδιά. Μετρημένοι στα δάχτυλα είναι αυτοί που παίζουν xbox και ps2 games στις next-gen κονσόλες.

 

Μεγάλη βλακεία για μένα να έχεις τέτοιο μηχάνημα και να το υποβαθμίζεις παίζοντας παλιά games.

 

Το gaming δεν είναι μόνο next-gen γραφικά. Είναι και σχεδιασμός παιχνιδιού, σενάριο, gameplay και πολλά άλλα. Για ποιό λόγο να χάσει κάποιος το compatibility με την προηγούμενη κονσόλα αφού υπάρχουν απίστευτα games; Ποιός ο λόγος να μη μπορεί κάποιος να παίξει απίστευτα αξιόλογα παιχνίδια τα οποία είναι πιο καλοδουλεμένα από ΠΟΛΛΑ τα οποία βγαίνουν τώρα; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ρε μεγάλε πως το υποβαθμίζω;

 

Δηλαδή εγώ που έπαιζα FF8 που είναι παιχνίδι του PS1 στο PS2, το PS2 μου πως στο διάολο το υποβάθμιζα;

 

Όταν θα θέλω για κανένα μηνα να δω όλη τη saga του Kojima (Metal Gear) και μου την βαρέσει να ξεκινήσω απο το MG3 (ps2), MGS1(ps1), MGS2(ps2) και στο τέλος να πάω στο MGS4(ps3) γιατί δηλαδή πρέπει να αλλάξω 3 κονσόλες;

 

Και στην τελική δεν το κατάλαβα. Γιατί πρέπει κάποιος που θέλει και τίτλους απο PS2, αλλά δεν έχει ps2, να αγοράσει 2 κονσόλες;

 

Τα FUNBOY της $ony έχουν ξεφύγει!!! Απο τη μια μας λέγατε οτι το ps3 μάει σε όλα και την backwards compatibility την είχατε σαν την 5πτουσία της κονσόλας, και μόλις το καταργεί με στυγνά κερδοσκοπικά κίνητρα η $ony, άρχισαν οι σαχλαμάρες του στύλ: "

Μεγάλη βλακεία για μένα να έχεις τέτοιο μηχάνημα και να το υποβαθμίζεις παίζοντας παλιά games."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εγραψα και στο αλλο thread XBOX vs PS3, δε νομιζω να πεταξε κανεις το plsystation 2 που ειχε απο το μπαλκονι επειδη βγηκε το 3... Μπορει να παιζει ακομα τα παιχνιδια, οπως επαιζε και παλια. Αφηστε που δεν ειχαν και ολα τα παιχνιδια συμβατοτητα... Εννοειται πως ειναι μεγαλη βλακεια της sony, αλλα εναλλακτικες λυσεις υπαρχουν και δεν κοστιζουν τιποτα...

Lomar : Ποιος μπορει να θελει τιτλους για playstation 2 χωρις να εχει την κονσολα? Μιλαμε ισως για απειροελαχιστα ατομα.. Αφου εχεις playstation 2 κρατα και τις 2 κονσολες στην τηλεοραση σου. Πρωτη φορα θα ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το πετσόκομα του ps2 compatibility.

 

Πρέπει να είσαι τουλάχιστον αφελής για να παίξεις ps2 games σε ps3 μηχάνημα.

 

Σαν να έχω την τέλεια κάρτα γραφικών και να παίζω τα παιχνίδια του με ολα στο low τα settings και την χαμηλότερη ανάλυση 640x480.

 

Έλεος ρε παιδιά. Μετρημένοι στα δάχτυλα είναι αυτοί που παίζουν xbox και ps2 games στις next-gen κονσόλες.

 

Μεγάλη βλακεία για μένα να έχεις τέτοιο μηχάνημα και να το υποβαθμίζεις παίζοντας παλιά games.

 

Συμφωνώ, δεν είναι και καμιά τρομερή απώλεια να μην μπορείς να παίζεις ps2 games, αν και εγώ προτιμώ να έχω αυτην την δυνατότητα και θα κοιτάξω όταν πάρω ps3 να είναι κάποια έκδοση που να το κάνει και να έχει και dualshock. Το θέμα όμως δεν είναι τα παιχνίδια του ps2 αλλά με τα παιχνίδια του ps3 τι γίνεται ;)

Από άποψη πωλήσεων πάντως θα βοηθήσει γιατί ο περισσότερος κόσμος δεν έχει πολλές απαιτήσεις ή δεν ξέρει τι πρέπει να απαιτήσει και απλά βλέπει ότι μπορεί να πάρει playstation 3 με 400Ε από εκεί που ήθελε 600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ps3 θα πάρω μόνο όταν σπάσει και πέσει η τιμή του στα 350-400 όπως το xbox.

 

Δεν θα αργήσει αυτή η στιγμή. Τώρα για τα fanboy που λέτε είναι να είχαμε να λέγαμε. Τουλάχιστον γελάω και μόνο που το γράφεις.

 

Όλοι οι κολλητοί και εγώ που είχα ps2 πήραμε xbox360.

 

Tι πάει να πεί έχω Sony kai microsoft κονσόλα. Το θέμα είναι τι με βολεύει.

 

Μην κολλάτε σε oνόματα(Sony, Nintendo, Xbox) και γίνεστε victims του marketing κάθε κονσόλας.

 

Προς το παρόν είναι ανώριμο το ps3 όπως έχω τονίσει και με καλύπτει το xbox360.

 

Βγάλτε τις παρωπίδες και κοιτάχτε το συμφέρον σας και όχι της κάθε εταιρίας (Microsoft , Sony κτλ) Επιτέλους κολλημένοι ξυπνήστε.

 

 

ps Fanboy και όχι Funboy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...