Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιο ειναι το καλιτερο hdmi ΚΑΛΟΔΙΟ ?κ ποσο παει?

 

Θεωρητικα της Sony, στα 25 ευρω.Δεν ειναι ουτε φοβερη ουτε κακη τιμη.Αν ειναι το ευρωπαικο, παρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εννοει TV το παιδι παδια και δυστυχως 26αρα full hd tv απο οτι ξερω δεν υπαρχει..

 

Αναγκαστικα αν θελει 1080p θα παει σε μονιτορ 24-26-27'' με 1920x1200 οπως εχουμε εμεις..

 

Και οχι ποτε δεν ειναι αχρηστο το 1080p σε 26''.. Οσο καλυτερο dpi εχεις τοσο καλυτερα ειναι.. Nothing beats a good resolution

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to mati sou thn diafora den thn blepei sto ena metro.... ektos an kolas sthn o8onh gia na pai3eis pou isws kai na parathrhseis kapoies. Genika 1080p panw apo 42"

 

Αναφερεσαι παντα στις τηλεορασεις που σε μπλαστρωνουν σε blurring φιλτρα κα ιεχουν χαηλο sharpness και bleeding colours..

Αυτο πεστο σε ολους τους PC χρηστες που παιζουν με αναλυσεις μεχρι 2560x1600 τωρα σε 30αρες ή τοσα χρονια πριν με 2048x1536 σε 20αρες οθονες που με το sharpness που εχουν βλεπουν υψηλο IQ και φυσικα παρατηρουν τις διαφορες στις αναλυσεις ανετοτατα..Για τον ιδιο λογο που στην τηλεοραση σου τα jagged edges δεν τα παρατηρεις τοσο ευκολα εκτος και αν ειναι τραγικη η αναλυση που χρησιμοποειται, ενψ στο monitor κανουν μπαμ ;)

Φυσικα και ειναι εμφανεστατη η χαμηλοτερη αναλυση , φυσικα και παρατηρω τα παντα οχι απο το 1 μετρο αλλα και απο τα 2 και 3.. Αρκει να εχει συνηθισει το ματι σου στις μεγαλες αναλυσεις κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai k afto skeftomun se monitor fash ala pws tha to sundesw to ps 3 me ena monitor ginete?k tha nai kalitero apo mia lcd tv?

 

Συνηθως μια TV με HDMI δινει πιο σωστο IQ για μια κονσολα, οχι ομως ποιοτικα αλλα γιατι καλυπτει με καλυτερο τροπο τις αδυναμιες των γραφικων μιας κονσολας..

Εγω παντως τις κονσολες μου μαζι με το PC μου τα εχω στο 27αρι 1920x1200 monitor μου και ειμαι υπερυχαριστημενος..

Απλα επειδη ειναι 1920x1200 (16:10) αναλυση και οχι 1920x1080 (16:9) που ειναι στις full hd TVs αν βαλεις 1:1 mapping θα εχεις μικρες μπαρες απο πανω και κατω στο monitor.. Αν το κανεις stretch σε ολη την οθονη θα εχεις μια ελαφρια παραμορφωση καθετη (λογω 1080 vs 1200 pixels), η οποια ομως δεν ειναι ενοχλητικη..

 

Ο τροπος συνδεσης ειναι ειτε κατευθειαν μεσω hdmi port αν εχει το μονιτορ σου οποτε και ειναι το ιδιο σαν να το συνδεεις σε μια TV, ή μεσω hdmi σε dvi καλωδιο, και φυσικα το συνδεεις στο dvi port της οθονης σου..

Γινεται και μεσω component καλωδιου αλλα ενω το προτυπο το υποστηριζει το 1080p μπορει να μην σου το βγαζει το μονιτορ. Σειρα προτιμησης οπως τα εγραψα.. HDMI,DVI,component

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημα τπτ ακόμη αν και ακούγεται ότι θα ρίξει την τιμή στα 400$ με ορισμένες αλλάγες:

 

No chrome strip

No memory card reader

Smaller 40GB hard drive

2 USB ports instead of 4

No Ethernet cable included in the box

No PS2 backwards compatibility

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημα τπτ ακόμη αν και ακούγεται ότι θα ρίξει την τιμή στα 400$ με ορισμένες αλλάγες:

 

No chrome strip

No memory card reader

Smaller 40GB hard drive

2 USB ports instead of 4

No Ethernet cable included in the box

No PS2 backwards compatibility

 

Ενδιαφερον...τα παιχνιδια θα τα φορτωνει μονο του ή θα εχει καμμια μανιβελα στο πλαι;:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...