Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

pantnick θα σου πρότεινα να κάνεις λογαριασμό με χώρα Αμερική μιας και απο εκεί μπορείς να αγοράσεις κι όλας πράγματα από το store με μία χρεωστική κάρτα που είναι πολύ απλό να βγάλεις,ή ακόμα και με την πιστωτική σου που έχεις ήδη αν τη δεχτεί...

Αν θέλεις παραπάνω πληροφορίες ρίξε μια ματία εδώ και εδώ! Πιστεύω θα σε βοηθήσουν πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου αυτό είχα σκοπό να κάνω...Δεν το έψαξα πολύ το θέμα γιατι το πήρα χθές το βράδυ και δεν είχα κουράγιο... Προετοιμασία φέτος το καλοκαίρι δεν έχει...Απροπόνητος θα κατέβω για μπάλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση και απο μενα.Εχω την οθονη της LG στις 20" και ελεγα να συνδεσω το PS3 με καλωδιο HDMI που να καταληγει σε βυσμα DVI στο αντιστοιχο της οθονης.

Αυτο γινεται?Θα εχω σχετικα,αποδεκτα,καλη ποιοτητα?Χρειαζεται να κανω περα απο την συνδεση με αυτο το καλωδιο καποια εξτρα ρυθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να συνδέσεις την tft σου με το PS3 με ένα καλώδιο hdmi->dvi AN η tft σου υποστηρίζει HDCP (κάτι που μπορείς να ψάξεις και να δεις στα χαρακτηριστικά τoυ monitor). Αν υποστηρίζει HDCP αγοράζεις ένα καλώδιο hdmi->dvi και είσαι κομπλέ. Αν τώρα δεν έχει και πάλι υπάρχει τρόπος να συνδέσεις το PS3 με το monitor. Για περισσότερες πληροφορίες σε αυτή τη περίπτωση δες εδώ και εδώ.

 

Η ποιότητα θα είναι η ίδια. Nομίζω ότι ο upscaler του ps3 και μερικά features του δουλεύουν μόνο μέσω hdmi. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος μιας και δεν το έχω δοκιμάσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να συνδέσεις την tft σου με το PS3 με ένα καλώδιο hdmi->dvi AN η tft σου υποστηρίζει HDCP (κάτι που μπορείς να ψάξεις και να δεις στα χαρακτηριστικά τoυ monitor). Αν υποστηρίζει HDCP αγοράζεις ένα καλώδιο hdmi->dvi και είσαι κομπλέ. Αν τώρα δεν έχει και πάλι υπάρχει τρόπος να συνδέσεις το PS3 με το monitor. Για περισσότερες πληροφορίες σε αυτή τη περίπτωση δες εδώ και εδώ.

 

Η ποιότητα θα είναι η ίδια. Nομίζω ότι ο upscaler του ps3 και μερικά features του δουλεύουν μόνο μέσω hdmi. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος μιας και δεν το έχω δοκιμάσει..

 

 

Κατι αλλο να ρωτησω.Το βυσμα του DVI θα συνδεθει στην οθονη μου 'η στην καρτα γραφικων μου που εχει 2 dvi ωστε να εχω και ηχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις γαμ.. το internet μου μεσα τοσες μερες τι παιχνιδαρα ειναι το Heavenly Sword ρε? πωπω επαθα χοντρη πλακα και με τα γραφικα και με το animation και με τα physics.. Ειχα ακουσει πολλα καλα αλλα αλλο να στο λενε και αλλο να το παιζεις.. Μαλ.. εμεινα..:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φίλε δεν έπαιξες τίποτα.... Ειλικρινά το demo είναι πολύ μικρό δυστυχώς... Το σύστημα μάχης είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ και πατάει άνετα πολλές παιχνιδάρες που έχουν βγει. Πίστευω ότι θα είναι ένα από τα καλύτερα action που έχουμε δει ποτέ... Μένει να επιβεβαιωθώ.. ;) Και πάλι επισημαίνω το σύστημα μάχης με τα zoom in και τα combos τα οποία είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φίλε δεν έπαιξες τίποτα.... Ειλικρινά το demo είναι πολύ μικρό δυστυχώς... Το σύστημα μάχης είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ και πατάει άνετα πολλές παιχνιδάρες που έχουν βγει. Πίστευω ότι θα είναι ένα από τα καλύτερα action που έχουμε δει ποτέ... Μένει να επιβεβαιωθώ.. ;) Και πάλι επισημαίνω το σύστημα μάχης με τα zoom in και τα combos τα οποία είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!

 

Βασικα οπως ειπα δεν ειχα νετ καιρο τωρα και δεν το χα κατεβασει..Ναι το τελειωσα και εγω μια σταλια ειναι.. :P

Εγω περιμενα κανα slash em up τυπου Ninja Gaiden Sigma αντε λιγο καλυτερο σε γραφικα, και ειχα ψιλοτρομαξει λιγο με αυτα που ακουγα περι ενος κουμπιου κλπ κλπ..

Συμφωνω για το συστημα μαχης ειναι απλα φοβερο, διαλογοι/χαρακτηρες και περιβαλλον πολυ ωραια και επισης το ολο παιχνιδι μου εδωσε μια πολυ immersive αισθηση, γουσταρα τρελλα..Kαι το A.I οντως εδειξε καλα στοιχεια απο το μικρο παντως demo θα δειξει στο full game.. Πραγματικα καταπληκτικη δουλεια, περιμενω πως και πως το full game..Απο αλλου τα περιμεναμε στο PS3 απο αλλου μας ερχονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι?

Στο PS3, οι ταινίες dvd (όχι blu ray), είναι region free ?? Μπορώ να παίξω αμερικάνικα/ιαπωνικά dvd (NTSC) στο PAL PS3 ?

Και αν όχι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ώστε να παίζουν κανονικά?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε όχι δεν μπορείς να παίξεις αμερικάνικα dvd παρά μόνο pal (region 2). Απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει τρόπος να παίξεις διαφορετικού region dvd στο ps3 σου... Εκτός και αν το περάσεις στο pc και το κάνεις streaming :P αλλά τότε νομίζω πάει μακρία η βαλίτσα και είναι περισσότερος ο κόπος... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω εγκατασταση το update 1.90 απο usb stick ή μπορει να κολλησει τπτ, οποτε να παω μεσω νετ κατευθειαν?

 

Επισης, ξερει κανεις αν υπαρχει δυνατοτητα ο χειρισμος στα παιχνιδια να γινεται μεσω wireless keyboard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι?

Στο PS3, οι ταινίες dvd (όχι blu ray), είναι region free ?? Μπορώ να παίξω αμερικάνικα/ιαπωνικά dvd (NTSC) στο PAL PS3 ?

Και αν όχι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ώστε να παίζουν κανονικά?

Ευχαριστώ.

 

Ο σέφ προτείνει να δώσεις 30 ευρώ για να πάρεις ένα dvd player (gvg) και να το κάνεις με ένα custom firmware να παίζει τα πάντα παρά να ταλαιπωρείς τα 650 σου ευρώ... :}

 

Φιλικά πάντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...