Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη σορρυ κιολας αλλα τι θα γινει με αυτο το φορουμ?

Μπαινουμε να δουμε μερικες σελιδες που μας ενδιαφερουν,να ενημερωθουμε δηλαδη και συνεχεια μα ΣΥΝΕΧΕΙΑ προχωραμε απο την μια σελιδα στην αλλη οχι ψαχνωντας αυτο που θελουμε αλλα επειδη ολες οι σελιδες σχεδον ειναι σπαμμαρισμενες απο 2/3 το πολυ ατομα που θα λογομαχουν για χαζομαρες του στυλ "Οχι PS3 rules...Oxi XBOX 360 rules...Oxi FORZA rules...Oxi Killzone 2 rules"

 

Ειλικρινα δεν υποννοω κανενα ονομα γιατι δεν προσεχω σε αυτες τις περιπτωσεισ ποιος γραφει τι,επειδη οταν η συζητηση ειναι τελειως πιο κατω απο τον πατο απο επιπεδο,απλα δεν αξιζει.

 

Χαλαρωστε λιγο και την επομενη φορα που θα κανετε κατι ποστ ας ειναι κατι επικοδομητικο.

 

Και να να το δεχτω και το ignore και το ban αν κατι απο τα ανωθεν που λεω ειναι ,απο την μερια σας σωστα δικαιολογημενα,λαθος.

 

Εχει καταντησει κουραστικο αντι για PS3/XBOX360 news να βλεπουμε λογομαχιες που γεμιζουν ολοκληρες σελιδες.

 

Let the flame begin now?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω το ειπα και πιο πανω.Ολος αυτος ο ανταγωνισμος ειναι υπερ του καταναλωτη...Και ειναι πολυ κουραστικο να διαβαζουμε εντελως υποκειμενικα και φανατισμενα ποστς.

 

Οκ, εγω ειμαι Sony buyer και δεν προκειται να αγγιξω ποτε Xbox.Αλλα ενταξει, δεν χρειαζεται να τσακωνομαι και για αυτο κιολας.

 

@omega το φορουμ ειναι θεεικο, καμια φορα τα μελη παρεκτρεπονται.Μη σχηματισεις λαθος εντυπωση απο αυτο, το φορουμ ΑΞΙΖΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ειπα και πιο πανω.Ολος αυτος ο ανταγωνισμος ειναι υπερ του καταναλωτη...Και ειναι πολυ κουραστικο να διαβαζουμε εντελως υποκειμενικα και φανατισμενα ποστς.

 

Οκ, εγω ειμαι Sony buyer και δεν προκειται να αγγιξω ποτε Xbox.Αλλα ενταξει, δεν χρειαζεται να τσακωνομαι και για αυτο κιολας.

 

@omega το φορουμ ειναι θεεικο, καμια φορα τα μελη παρεκτρεπονται.Μη σχηματισεις λαθος εντυπωση απο αυτο, το φορουμ ΑΞΙΖΕΙ.

 

 

Δεν διαφωνω στο οτι το φορουμ αυτο αξιζει και πολυ μαλιστα αλλα δεν καταλαβαινω το αν τσακωνεται πχ ο ενας με τον αλλον για το πιο game ειναι καλυτερο,στο τι θα βοηθησει.

Τωρα το αν καποιος ειναι Sony h MS buyer δεν θα με εμποδιζε εμενα αν ειχα τα λεφτα να εχω και τις δυο κονσολες,το να μην παιξω καποια παιχνιδια στην καθεμια.

Anyhow,less spammin please ?:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω στο οτι το φορουμ αυτο αξιζει και πολυ μαλιστα αλλα δεν καταλαβαινω το αν τσακωνεται πχ ο ενας με τον αλλον για το πιο game ειναι καλυτερο,στο τι θα βοηθησει.

Τωρα το αν καποιος ειναι Sony h MS buyer δεν θα με εμποδιζε εμενα αν ειχα τα λεφτα να εχω και τις δυο κονσολες,το να μην παιξω καποια παιχνιδια στην καθεμια.

Anyhow,less spammin please ?:)

 

oi perissoteroi k tis 2 exoume k apla vlepoume tis diafores k tis leme...alloi vlepoun k alloi de theloun na vlepoun...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και πιασαμε τα ανεκδοτα...

για σχολιασε μου λοιπον τεχνικα 2 θεματακια...

 

[gt]21490[/gt]

[gt]21469[/gt]

 

oso esy tha psaxneis frame frame to video toy killzone gia na breis psegadia kai malista se mia pre-alpha ekdosh, ayto poy exei na kanei o opoiosdhpote allos einai na dei ta dyo trailers, kai tha bgalei ta symperasmata toy, tha ithela pantos osoi exoyn magazi poy eite poylaei eite noikiazei videogames na balei se ena 360 to trailer toy Hali 3, kai se ena ps3 to trailer toy killzone, na doyme poio apo ta dyo tha trabhxei thn prosoxh.

 

P.S. den mpaino kan ston kopo na bro alpha screenshots kai videos apo to hali 3, kai se thn paroysa fash moy arkei gia thn sygkrish.

 

P.S.2. sorry poy den soy apanthsa, xereis kapoioi exoyn kai prosopikh zoh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den einai etsi...den einai mono ta grafika pou tha kathorisoun pio apo ta dio einai pio next-gen paixnidi.einai kai to AI,einai kai to megethos ton level kai alla xaraktiristika deutereuousas simasias opos to video editor pou tha exei to halo kai alla pou den exoume mathei akoma.to na les oti to killzone dixni kalitero epidi oi NPC anoigoklinoun kalitera ta xeili tous kai alla tetia epixirimata apla den eustathei ...ektos vevea kai an exeis paiksei kai ta dio paixnidia opote pao paso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γραφικα ειναι που θα καθορισουν πιο ειναι πιο nextgen.ειναι ψυχοσωματικο το θεμα,ο ανθρωπος εντυπωσιαζεται πιο ευκολα με αυτο που βλεπει ακριβως επειδη οι συγκρισεις ειναι οπτικες και ως γνωστον η οραση ειναι η βασιλισσα των αισθησεων.

το πιο θαναι πιο διασκεδαστικο η πιο ολοκληρωμενο παιχνιδι ειναι φυσικα αλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε το ninja gaiden sigma για να τρεξει στο ps3,πρεπει η κονσολα ναχει το firmware 1.8?

παω να το τρεξω και μου βγαζει μηνυμα οτι χρειαζεται να κανω update to firmware και δυστυχως δεν εχω ιντερνετ αυτη την στιγμη.

εκτος και αν μπορει καποιος να μου εξηγησει πως μπορω να ρυθμισω την κονσολα να μπει στο ιντερνετ μεσω proxy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις εδώ: eu.playstation.com

Κάνεις στο στικάκι-κάρτα-οτιδήποτε PS3 compatible media σου ένα folder "PS3" και μέσα σε αυτό ένα που να λέγετε "UPDATE" (προσοχή είναι case sensitive). Σε αυτό το τελευταίο βάζεις το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε καταλήγουμε στο ότι θ'αξίζει την αναμονή. Αφού έτσι είναι το pre^n-alpha, έχει πολλά (σύμφωνα με τους developers) περιθώρια βελτίωσης.

Πότε θα σταματήσει να μιλάει ο κόσμος για το ps3 σε μελλοντικούς χρόνους, αναρωτιέμαι.

 

Όταν η τιμή θα πέσει αισθητά...

Όταν θα βρεθούν mod (soft κατα προτίμηση) της προκοπής...

Κ όταν θα σκάσουν μύτη, κάποιοι έστω, απο τους αναμενόμενους τίτλους...

Άς σκάσει mgs4 cod4 pro2008 k sta kefia to GT k kana Gow 3 και να δούμε τι έχει να γίνει...

Εγώ με την ιδέα και μόνο ξεσηκώνομαι...

Προς το παρόν αυτά που μπορεί να μου προσφέρει είναι δυσανάλογα της τιμής του κ αυτών που ήδη έχω...

Είναι ΣΙΓΟΥΡΟ όμως οτι το ps3 συν το χρόνο θα pluggaristei sto hdmi κ της δικής μου τηλεόρασης...

Και ξέρω πως δεν είμαι ο πρώτος που σκέφτεται έτσι...

Με ένα ps3 στα ~350-400 k μια κάλή μόντα θα φτάσουν οι πωλήσεις στα ουράνια...

Θεωρώ πως τα φετινά χριστούγεννα θα είναι σημαντική περίοδος...

Να μου το θυμηθείτε πως κατα τον οκτώβριο θα σκάσουν και οι "τρύπες" στο λογισμικό και θα αρχίσουμε τα downgrades :P (επίσης μην ξεχνάτε πως σε καμια 2ετία το 70ρικο θα είναι πολύ για ένα blueray rw... όποιος έχει πληρώσει τα μαλλιά της κεφαλής του για cd-r 4x πρίν πολλάάάάάάάάά χρόνια μπορεί να με καταλάβει... :\

 

Όσο για τον ανταγωνισμό.... καλώς κάνει και υπάρχει.. έτσι προσπαθούν και οι δύο περισσότερο :P και αυτό συμφέρει εμάς... σε παιχνίδια... τιμές... καινοτομίες...

Πάντως προβλέπω γείωση του wii (πολύ κακό για το τίποτα αν και πουλάει σαν τρελό)... πτώση του xbox360 (λίγοι περίεργοι τίτλοι κ πολλά προβλήματα)... και άνοδο κατακόρυφη του ps3 (τίτλοι, διαθεσιμότητα, αξιοπιστία)...

Αυτά απο κάποιον που έχει wii, σε 2 μέρες παίρνει xbox360 και περιμένει ανυπόμονα την άνοδο του ps3... (με λίγα λόγια όχι fanboy...)

 

Αυτά και σόρυ για την πολυλογιά....

Have a nice day...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο klainmaingr. Κι εγώ είχα PS1, PS2, έχω PSP και πρόσφατα πήρα ένα 360. Φυσικά περιμένω και το PS3 να έρθει με δώρα από τον θείο για να το πάρω... Δε χρειάζεται να φανατιζόμαστε με μια κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως προβλέπω γείωση του wii (πολύ κακό για το τίποτα αν και πουλάει σαν τρελό)... πτώση του xbox360 (λίγοι περίεργοι τίτλοι κ πολλά προβλήματα)... και άνοδο κατακόρυφη του ps3 (τίτλοι, διαθεσιμότητα, αξιοπιστία)...

 

Wishful thinking?

 

Επέτρεψέ μου να διαφωνίσω με την πρόβλεψή σου. Τουλάχιστον στους επόμενους μήνες αναμένεται μεγάλη αύξηση στις πωλήσεις του 360, λόγω Halo3, φτηνότερου GTA4, καλύτερου/φτηνότερου Madden για τους Αμερικάνους και ένα καταιγισμό από ΑΑΑ τίτλους, μαζί με πιθανή μείωση τιμής.

 

Το ps3 είναι απίθανο να πουλήσει περισσότερο από το 360 μέχρι το τέλος του χρόνου, κάτι που μπορεί να γίνει από το 2008 και μετά υπό προυποθέσεις. Μέχρι τότε όμως η διαφορά του με τους άλλους δύο θα έχει αυξηθεί.

 

Επίσης για το Wii δεν προβλέπεται να σταματίσει να πουλάει σαν τρελό τουλάχιστον στο ορατό μέλλον. Αν πιστεύεις ότι το ps3 θα ξεπεράσει το Wii σε πωλήσεις, ρίξε μια ματιά στο παρακάτω διάγραμμα και θα καταλάβεις ότι θα πρέπει να συμβούν κοσμοιστορικά γεγονότα για να γίνει αυτό.

 

WorldwideHW-1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...