Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για ολα οσα αναφερετε ειναι ο λογος που σταματησα να την υποστηριζω και περασα cfw.Τα λεφτα που εδωσα για το ps2(300ευρα κοντα)+τα παιχνιδια μεχρι να περασει ο πρωτος χρονος και να το τσιπαρω δεν μου τα ξεχρεωνει το ps3

 

οταν θα βγει το Ps4 και θα σου πει οτι δεν παιζει παιχνιδια του 3 εκει να δεις γελιο.Γ αυτο κ εγω σταματησα να αγοραζω παρα μονο τα βασικα.Απο την αρχη ξεκινησε λαθος λεγοντας το ποσο δυνατη θα ειναι η κονσολα(αν θυμαστε οτι θα ειχε 2 εξοδους hdmi και θα επαιζε ανεξαρτητα η μια απο την αλλη κλπ).Ας σκεφτοταν λογικοτερα να εκανε κατι πιο ισσοροπημενο,να απολαμβαναμε κ εμεις δυνατα γραφικα κλπ.

αν ειχε εναν 4πυρηνο και μια 512 καρτα με ανεξαρτητα pipelines νομιζετε οτι δεν θα πεταγε;η οτι δεν θα ηταν πιο ευκολο να γραφτουν παιχνιδια γ αυτη που να την πιεζουν στο επακρο;

αλλα που...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για ολα οσα αναφερετε ειναι ο λογος που σταματησα να την υποστηριζω και περασα cfw.Τα λεφτα που εδωσα για το ps2(300ευρα κοντα)+τα παιχνιδια μεχρι να περασει ο πρωτος χρονος και να το τσιπαρω δεν μου τα ξεχρεωνει το ps3

 

οταν θα βγει το Ps4 και θα σου πει οτι δεν παιζει παιχνιδια του 3 εκει να δεις γελιο.Γ αυτο κ εγω σταματησα να αγοραζω παρα μονο τα βασικα.Απο την αρχη ξεκινησε λαθος λεγοντας το ποσο δυνατη θα ειναι η κονσολα(αν θυμαστε οτι θα ειχε 2 εξοδους hdmi και θα επαιζε ανεξαρτητα η μια απο την αλλη κλπ).Ας σκεφτοταν λογικοτερα να εκανε κατι πιο ισσοροπημενο,να απολαμβαναμε κ εμεις δυνατα γραφικα κλπ.

αν ειχε εναν 4πυρηνο και μια 512 καρτα με ανεξαρτητα pipelines νομιζετε οτι δεν θα πεταγε;η οτι δεν θα ηταν πιο ευκολο να γραφτουν παιχνιδια γ αυτη που να την πιεζουν στο επακρο;

αλλα που...

Η αλαζονεία και η υπεροψία πληρώνονται τελικά...

Πάντως η sony αποφάσισε να πατάξει την πειρατεία στο ps3 σε σχέση με αυτά που γινόταν στις προηγούμενες κονσόλες της. (βγάζοντας συνεχώς νέα ofw και κόβοντας το online σε όσους βάλανε cfw)

Δυστυχώς η sony δεν προνόησε να φτιάξει καλύτερα γραφικά με αποτέλεσμα τα multi-platform του 360 να παίζουν καλύτερα σε σχέση με αυτά του ps3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας είναι καλά developers σαν την Naughty Dog που κράτησαν στην αγορά το ps3...

 

...ως την καλυτερη κονσολα σε software και την πρωτη hardcore κονσολα σε πωλησεις ανα χρονο κυκλοφοριας και την δυνατοτερη.

Δλδ την καλυτερη κονσολα.Συμπληρωνω εγω.:P

 

Η sony πληρωσε πραγματι την αλλαζονια της και ειναι πλεον απλα πρωτη( η κονσολα της),χωρις να εχει την τεραστια διαφορα απο τον δευτερο οπως το παρελθον.Ειναι αποτυχια?Ναι,αλλα εξακολουθει να ειναι μαλλον η καλυτερη επιλογη:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η sony πληρωσε πραγματι την αλλαζονια της και ειναι πλεον απλα πρωτη( η κονσολα της),χωρις να εχει την τεραστια διαφορα απο τον δευτερο οπως το παρελθον.Ειναι αποτυχια?Ναι,αλλα εξακολουθει να ειναι μαλλον η καλυτερη επιλογη:D

Φυσικά και αποτελεί την καλύτερη επιλογή αλλά στις πωλήσεις βλέπει ακόμη την πλάτη των Wii και 360...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και αποτελεί την καλύτερη επιλογή αλλά στις πωλήσεις βλέπει ακόμη την πλάτη των Wii και 360...

 

Ε το wii δεν το βαζω μεσα ρε συ.Ετσι και αλλιως ειναι πολυ χειροτερο απο τα αλλα 2(αν και εχει διαμαντακια).Το 360 μονο φετος διαβαζω οτι ξεπερασε το ps3 σε πωλησεις.Τωρα το γιατι δν το γνωριζω ή μαλλον το γνωριζω.

Americans ...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το wii δεν το βαζω μεσα ρε συ.Ετσι και αλλιως ειναι πολυ χειροτερο απο τα αλλα 2(αν και εχει διαμαντακια).Το 360 μονο φετος διαβαζω οτι ξεπερασε το ps3 σε πωλησεις.Τωρα το γιατι δν το γνωριζω ή μαλλον το γνωριζω.

Americans ...:P

Καλά αν είναι έτσι τότε... Αλλά για να λέμε και την αλήθεια το 360 έχει πιο πολλές πωλήσεις από το ps3 συνολικά(βγήκε και νωρίτερα φυσικά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το wii δεν το βαζω μεσα ρε συ.Ετσι και αλλιως ειναι πολυ χειροτερο απο τα αλλα 2(αν και εχει διαμαντακια).Το 360 μονο φετος διαβαζω οτι ξεπερασε το ps3 σε πωλησεις.Τωρα το γιατι δν το γνωριζω ή μαλλον το γνωριζω.

Americans ...:P

 

και Kinect :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το wii δεν το βαζω μεσα ρε συ.Ετσι και αλλιως ειναι πολυ χειροτερο απο τα αλλα 2(αν και εχει διαμαντακια).Το 360 μονο φετος διαβαζω οτι ξεπερασε το ps3 σε πωλησεις.Τωρα το γιατι δν το γνωριζω ή μαλλον το γνωριζω.

Americans ...:P

τι ιδιο θα ποσταρα και εγω!

αμερικανακια :mrgreen: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η sony δεν προνόησε να φτιάξει καλύτερα γραφικά με αποτέλεσμα τα multi-platform του 360 να παίζουν καλύτερα σε σχέση με αυτά του ps3...

 

Πως βγάζεις αυτό το συμπέρασμα;

Εγώ επειδή έχω και τις 2 κονσόλες όποτε θέλησα να πάρω κάποιο multiplatform παιχνίδι και έψαξα στο youtube συγκριτικό, ήταν συνήθως καλύτερο στο ps3.

 

Επίσης είναι και πιο φτηνά τα multiplatform για κάποιο μυστήριο λόγο.

 

Και το λέω αυτό όντας οπαδός περισσότερο του xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βγάζεις αυτό το συμπέρασμα;

Εγώ επειδή έχω και τις 2 κονσόλες όποτε θέλησα να πάρω κάποιο multiplatform παιχνίδι και έψαξα στο youtube συγκριτικό, ήταν συνήθως καλύτερο στο ps3.

 

Επίσης είναι και πιο φτηνά τα multiplatform για κάποιο μυστήριο λόγο.

 

Και το λέω αυτό όντας οπαδός περισσότερο του xbox.

Το ότι είναι φθηνότερα εμένα δεν μου λέει τίποτα για την ποιότητα... Πάντως θα έχεις ακούσει το ρητό ότι για τις αποκλειστικότητες είναι το ps3 και για τα multiplatform το 360, το οποίο με βρίσκει σε γενικές γραμμές σύμφωνο...

 

Και τα λέω όλα αυτά ως υποστηρικτής του ps3 και θεωρώντας το πολύ καλύτερη κονσόλα από το xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ως την καλυτερη κονσολα σε software και την πρωτη hardcore κονσολα σε πωλησεις ανα χρονο κυκλοφοριας και την δυνατοτερη.

Δλδ την καλυτερη κονσολα.Συμπληρωνω εγω.:P

 

Η sony πληρωσε πραγματι την αλλαζονια της και ειναι πλεον απλα πρωτη( η κονσολα της),χωρις να εχει την τεραστια διαφορα απο τον δευτερο οπως το παρελθον.Ειναι αποτυχια?Ναι,αλλα εξακολουθει να ειναι μαλλον η καλυτερη επιλογη:D

 

Ανά χρόνο κυκλοφορίας, ανάλογα..το 2011 περισσότερες κονσόλες πούλησε το 360, δες και το news section εδώ.

Eπίσης πέρυσι πούλησαν το ίδιο πάνω κάτω (με διαφορά ελάχιστη).

 

Σε συνολικό software πιστεύω είναι καθαρά θέμα gaming προτιμήσεων για το ποια κονσόλα έχει το καλύτερο software.

Αλλά αυτά τα έχουμε συζητήσει διεξοδικά στα αντίστοιχα thread :P

 

για ολα οσα αναφερετε ειναι ο λογος που σταματησα να την υποστηριζω και περασα cfw.Τα λεφτα που εδωσα για το ps2(300ευρα κοντα)+τα παιχνιδια μεχρι να περασει ο πρωτος χρονος και να το τσιπαρω δεν μου τα ξεχρεωνει το ps3

 

οταν θα βγει το Ps4 και θα σου πει οτι δεν παιζει παιχνιδια του 3 εκει να δεις γελιο.Γ αυτο κ εγω σταματησα να αγοραζω παρα μονο τα βασικα.Απο την αρχη ξεκινησε λαθος λεγοντας το ποσο δυνατη θα ειναι η κονσολα(αν θυμαστε οτι θα ειχε 2 εξοδους hdmi και θα επαιζε ανεξαρτητα η μια απο την αλλη κλπ).Ας σκεφτοταν λογικοτερα να εκανε κατι πιο ισσοροπημενο,να απολαμβαναμε κ εμεις δυνατα γραφικα κλπ.

αν ειχε εναν 4πυρηνο και μια 512 καρτα με ανεξαρτητα pipelines νομιζετε οτι δεν θα πεταγε;η οτι δεν θα ηταν πιο ευκολο να γραφτουν παιχνιδια γ αυτη που να την πιεζουν στο επακρο;

αλλα που...

 

Βασικά στο λέω από τώρα, χωρίς να είμαι μάντης.

Είναι ΣΧΕΔΟΝ σίγουρο πως ΔΕΝ θα τρέχει τα παιχνίδια του ps3.

Eπίσης, το κόβω αρκετά πιθανό να ΜΗΝ τρέχει ούτε τα παιχνίδια του ps2. (αν και δίνω σε αυτό το σενάριο κάποιες προοπτικές).

 

Ε το wii δεν το βαζω μεσα ρε συ.Ετσι και αλλιως ειναι πολυ χειροτερο απο τα αλλα 2(αν και εχει διαμαντακια).Το 360 μονο φετος διαβαζω οτι ξεπερασε το ps3 σε πωλησεις.Τωρα το γιατι δν το γνωριζω ή μαλλον το γνωριζω.

Americans ...:P

 

Δε θα πω τίτλοι, software, κτλ, είπα και πριν αυτό είναι θέμα προσωπικού γούστου.

Το μεγαλύτερο όπλο του 360, όσο και να σου φαίνεται περίεργο, ακούει στο όνομα LIVE.

 

Ναι το έχω κράξει, ΝΑΙ το πληρώνεις και είναι μακακία, ΝΑΙ έχω πει πως δε θα πλήρωνα ποτέ για online όσο έχω τη δυνατότητα και όντως μέχρι στιγμής δεν έχω πληρώσει Gold, αλλά έχω LIVE free, αλλά ακόμα και free είναι κόλλημα το Live.

Από τη στιγμή που θα είσαι connected, δεν ξεκολλάς εύκολα και νομίζω αποτελεί και το δούρειο ίππο της MS για την επόμενη γενιά.

Δηλαδή όλους τους hardcore gamers που θα μετακομίσουν από το 1 xbox στο 2ο ως συνέχεια του Live και των achievements, gamertag, content, friends list, κτλ, κτλ..

Γι αυτό πιστεύω πως είναι πιθανό ενδεχόμενο να καβαλήσει και η MS το καλάμι και γι αυτό ειδήσεις/φήμες του τύπου "το επόμενο xbox δε θα παίζει used games" τις θεωρώ πατάτες που longterm κακό θα κάνουν στο xbox division και περισσότερο στους gamers, δηλαδή εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανά χρόνο κυκλοφορίας, ανάλογα..το 2011 περισσότερες κονσόλες πούλησε το 360, δες και το news section εδώ.

Eπίσης πέρυσι πούλησαν το ίδιο πάνω κάτω (με διαφορά ελάχιστη).

 

Σε συνολικό software πιστεύω είναι καθαρά θέμα gaming προτιμήσεων για το ποια κονσόλα έχει το καλύτερο software.

Αλλά αυτά τα έχουμε συζητήσει διεξοδικά στα αντίστοιχα thread :P

 

Mα το εγραψα αυτο νομιζω.Πρωτη χρονια που το 360 ειναι πιο μπροστα.(αν και υπαρχουν αμφιβολιες γι αυτα τα νουμερα).Εστω ας πουμε για μια χρονια περασε μπροστα.Americans...ειπαμε.:P γιατι σε παιχνιδια ειχαμε μεγαλη διαφορα,αλλα το 360 ειναι καλη codoμηχανη(για τους αμερικανους) και αυτο επηρεαζει τις παγκοσμιες πωλησεις.

 

Σιγουρα ειναι κατ'αρχην θεμα προτιμησεων,αλλα δεν μπορεις να μου πεις πχ οτι το wii εχει καλυτερα παιχνιδια συνολικα απο ενα εκ των ps3/360.Το ιδιο ισχυει και για την κοντρα ps3/360 πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βγάζεις αυτό το συμπέρασμα;

Εγώ επειδή έχω και τις 2 κονσόλες όποτε θέλησα να πάρω κάποιο multiplatform παιχνίδι και έψαξα στο youtube συγκριτικό, ήταν συνήθως καλύτερο στο ps3.

 

Επίσης είναι και πιο φτηνά τα multiplatform για κάποιο μυστήριο λόγο.

 

Και το λέω αυτό όντας οπαδός περισσότερο του xbox.

Τα multiplatfrom παιχνίδια είναι γενικώς καλύτερα στο 360 (εκτός απο μερικά που έγιναν port απο το PS3, τα οποία είναι ελαφρώς καλύτερα στο PS3).

Εγώ σε φίλο μου είδα τα BioShock και BulletStorm (και PS3 και 360). Και τα δύο, ποιοτικά είναι ανώτερα στο 360 (και αυτά τα φέρνω σαν παράδειγμα γιατί τα είδα με τα μάτια μου).

 

Ναί, κι εγώ έχω και τις δύο κονσόλες, και είμαι υπέρ PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ιαπωνικό PSN βγήκε demo του Binary Domain, αν και δεν μου αρέσουν τα shooters σε κονσόλα αυτό είναι από τους δημιουργούς του Yakuza. το βρήκα αρκετά καλοφτιαγμένο

 

http://www.youtube.com/watch?v=9b4JXC0YFds

 

Τα multiplatfrom παιχνίδια είναι γενικώς καλύτερα στο 360

 

το γενικώς το έβγαλες από shooter τίτλο με unreal engine ? αυτά παίζουν και σε PC, ποιος νοιάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο τα shooter απο unreal engine που είναι καλύτερα στο 360, είναι γενικά οι multiplatform τίτλοι.

Όταν τα περισσότερα γίνονται port απο το Χ360 στο PS3, λογικό δεν είναι να χάσουν ποιότητα στη δεύτερη?

Δές το GTA IV για παράδειγμα (αφού σε χαλάνε τα άλλα δύο που ανέφερα).

 

Τo PC είναι άλλη κλάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...