Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 ή και 47 αν γουστάρεις. Εμένα πάντως μου αρέσουν οι μεγάλες οθόνες. Συμβιβάστηκα όμως με την 32άρα γιατί δεν χωρούσε να μπει μεγαλύτερη. (όχι ότι δεν ήθελα)

οπως ειπα και σε ενα αλλο ποστ στην κατηγορια τηλεορασεις βρηκα μια 50" στα 580Ε!ειναι καλη προσφορα και ολοι μου προτειναν να την παρω γτ ειναι πολυ καλη!απλα δεν ξερω μου φαινετε πολυ μεγαλη για 2-2.5 μετρα και οταν θα παιζω φοβαμαι μην με πονανε τα ματια απο την κοντινη αποσταση επειδη θαναι τοσο μεγαλη!:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οπως ειπα και σε ενα αλλο ποστ στην κατηγορια τηλεορασεις βρηκα μια 50" στα 580Ε!ειναι καλη προσφορα και ολοι μου προτειναν να την παρω γτ ειναι πολυ καλη!απλα δεν ξερω μου φαινετε πολυ μεγαλη για 2-2.5 μετρα και οταν θα παιζω φοβαμαι μην με πονανε τα ματια απο την κοντινη αποσταση επειδη θαναι τοσο μεγαλη!:/

 

Δεν ξέρω τι να σου πω. Εγώ νομίζω ότι όσο πιο κοντά είναι το κεφάλι σου στην οθόνη τόσο πιο πολύ κουράζονται τα μάτια. Τώρα αν έχεις μεγάλη απόσταση και μεγάλη τηλεόραση δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Σκέψου τι cinema, μπορεί να είναι σαν κ αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βλεπω στα 3μιση μετρα με την 40αρα και μου φαινεται μικρη για εργα, απο τοτε που ειδα εργο στην 55αρα ενος φιλου

Παρε την 50αρα θα εισαι μια χαρα και με τα παιχνιδια ακομη καλυτερα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βλεπω στα 3μιση μετρα με την 40αρα και μου φαινεται μικρη για εργα, απο τοτε που ειδα εργο στην 55αρα ενος φιλου

Παρε την 50αρα θα εισαι μια χαρα και με τα παιχνιδια ακομη καλυτερα !!!

 

παιχνίδια σε τι απόσταση παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαινουμε οφτοπικ ναρουτο... 1,5-2μ. τα παιχνιδια. Δεν καθομαι τερμα πισω στο καναπε γιατι ειναι γωνια και καθομαι μπροστα να βλεπω καλυτερα. Στα εργα τερμα πισω κοντα 4 μετρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνίδια σε τι απόσταση παίζεις?

μεχρι πριν κατι μηνες δλδ πριν παρω το ps3 επαιζα στο pc ουτε μισο μετρο δλδ δεν γινετε πιο μακρια!!!τωρα στο ps3 επειδη το δωματιο ειναι μικρο και το κρεβατι ειναι κοντα στο επιπλο της τηλεορασης και παλι κοντα ειναι δυστηχως!

 

βγαινουμε οφτοπικ ναρουτο... 1,5-2μ. τα παιχνιδια. Δεν καθομαι τερμα πισω στο καναπε γιατι ειναι γωνια και καθομαι μπροστα να βλεπω καλυτερα. Στα εργα τερμα πισω κοντα 4 μετρα

εννοειτε ταινιες απο μακρια και ξαπλα μαζι με ποπ κορν ή πιτσα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι πριν κατι μηνες δλδ πριν παρω το ps3 επαιζα στο pc ουτε μισο μετρο δλδ δεν γινετε πιο μακρια!!!τωρα στο ps3 επειδη το δωματιο ειναι μικρο και το κρεβατι ειναι κοντα στο επιπλο της τηλεορασης και παλι κοντα ειναι δυστηχως!

 

 

εννοειτε ταινιες απο μακρια και ξαπλα μαζι με ποπ κορν ή πιτσα :D

 

Και εγώ θα ήθελα μια 55αρα για να βλεπω από μακριά ταινίες! Τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

 

Back to the topic τώρα, πρόσεξα ότι στο psn δεν μπορούμε να κατεβάζουμε (αγοράζουμε) ολόκληρα παιχνίδια παρά μόνο dlc και demos. Δεν λειτουργεί το store σαν το steam? Να αγοράζεις ψηφιακά δηλαδή τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απλα γινεται να κατεβασεις ψηφιακα αλλα υπαρχει και τεραστια γκαμα παιχνιδιων. Μη ρωτησεις ομως τιμες, δεν ξερω και δεν εχω ιδεα.

ξερω μονο οτι αραια και που βγαζουν μερικες προσφορες σε παλια παιχνιδια κυριως. Μεχρι και το Unch3 και το Fifa 12 υπαρχουν στο ΠΣΝ.

Αυτο δε σημαινει πως ολα τα παιχνιδια υπαρχουν εκει. Κυριως βρισκεις παλια ΠΣ2 κ ΠΣ1 παιχνιδια, καθως και κατι ωραια μικρου μεγεθους ετσι για να περναει η ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση

τα drives του ps3 ειναι συγκεκριμενα η οχι;

δλδ απο ενα slim μπορω να παρω το drive και να το βαλω στο φατ και το αναποδο;

Δηλαδη 2 κονσολες με 1 drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα δεν πρεπει να γινεται. Και ο λογος ειναι ο εξης

Προφανως εχεις ακουσει για το E3flasher στη τελευταια του εκδοση που υποστηριζει dual boot.

Για να εχεις dual boot, οι κατασκευαστες του Ε3 flasher λενε οτι πρεπει να εχεις εξωτερικο docking station πανω στο οποιο βαζεις τον σκληρο (Η θηκη του σκληρου στο ΠΣ3 καταργειται και χρησιμοποιειεται για να μπαινει πανω το control panel του Ε3)

Εκει λοιπον λενε οτι αν θες να κανεις dual boot πρεπει να εχεις εναν δισκο για ofw4.00 και εναν αλλον για cfw3.55 (ξεχωριστοι παντα) για το ιδιο ΠΣ3. Με εναν δισκο δε λειτουργει

τωρα αν θες να το χρησιμοποιησεις σε διαφορετικα ΠΣ3 με ιδιο firmware δε ξερω, αλλα και παλι χλωμο το κοβω γιατι μεσα στον σκληρο οταν τον φορμαρεις γραφονται δεδομενα για τη συγκεκριμενη κονσολα με S/n κλειδια κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε στο psx-scene για blueray remarry

το BR drive εχει απο κατω ενα τσιπακι (logic board) που πρεπει να κανεις initialization και pair στην motherboard του ΠΣ3

 

στο λεω γιατι ειναι κριμα να δωσω την κονσολα για επισκευη και να μου δωσουν ανακατασκευασμενη(η δικια μου σλιμ δεν εχει τιποτα απλα δεν την χρησιμοποιω κ αντι να καθεται κλπ)Εκτος κ αν βρω κανενα bly ray drive και το αλλαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...