Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν δουλέψει το ps3, στο κατάστημα που θα επιστρέψω την οθόνη θα τους πω "μα ο Thresh μου είπε πως υποστηρίζεται έτσι κι αλλιώς στο HDMI" και θα μου πουν "ποιος ?" και θα τους πω "ο Thresh που έχει 40.522 μηνύματα !"

 

Αστειεύομαι αλλά μόλις ανακάλυψα αυτήν την π**στια που λέγεται hdcp και θέλω να είμαι προσεκτικός. Αν είναι μια εταιρία που θα την υποστήριζε είναι η Sony.

 

Εκτός αυτού γενικά προτείνεται από άποψη ποιότητας εικόνας τέτοιο monitor ή να στραφώ σε κανονική HD TV ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

δυστυχώς δεν πρόκειται να με δεις να προτείνω monitor με tv tuner γιατί όλα αυτά είναι με TN Panel, άρα ή κάτι σαν αυτό που προτείνει η NickTG το οποίο βέβαια δεν έχει ηχεία ή σε κανονική HD TV...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς δεν πρόκειται να με δεις να προτείνω monitor με tv tuner γιατί όλα αυτά είναι με TN Panel, άρα ή κάτι σαν αυτό που προτείνει η NickTG το οποίο βέβαια δεν έχει ηχεία ή σε κανονική HD TV...

 

αυτό ακριβώς είναι το θέμα μου, ΔΕΝ με ενδιαφέρει η τηλεόραση καθεαυτή όχι tv tuner κτλ, θέλω monitor για pc & ps3 μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν έχεις σκοπό να συνδέσεις ηχεία ξεχωριστά ok, αλλά αν θες να είσαι μόνο με τα ενσωματωμένα δεν μπορείς να στραφείς πχ στην πρόταση του NickTG...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά panel σπάνια βλέπω να αναφέρεται, η Samsung που έχω στο μάτι http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/monitors/design/LS24A350HS/EN δεν γράφει

 

λέω να την προτιμήσω για τα 2ms χρόνο απόκρισης, την καλή γωνία θέασης που υπόσχεται, το hdmi για το play, το ότι είναι led και fullhd (αν και σχετικά μικρή για να κάνει διαφορά το full)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι γνωρίζω, πονεμένη ιστορία, βέβαια το θετικό πλέον είναι ότι αναφέρουν το panel όταν η οθόνη έχει IPS ή VA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω το πρώτο uncharted στο normal και μου φαίνεται υπερβολικά εύκολο. Να το βαλω στο hard ή θα νευριάσω;

 

shoot em up, cod, halo, παίζω στο hard εκτός από το gears που έπαιξα στο normal.

 

Ποσες ώρες διαρκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτο hard. normal ειναι ευκολο. hard εχει γουστο

Το μονο που με εχει δυσκολεψει στα hard σε αυτη τη σειρα ειναι το last boss στο Unch 2

Το 3 και αυτο σε hard παιζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφερουν τα trophy παιξτο στο νορμαλ πρωτη φορα (οπως και ολα τα παιχνιδια) να μαθεις τις περιοχες και τους εχθρους και μολις το τερματισεις αντε κατευθειαν crushing. Αν το παιξεις μια φορα ετσι για γουστο οπως λεει και ο φιλος παιξτο hard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι σορρυ, αυτοματως σκεφτηκα πως λεγαμε για το 3, που δεν χρειαζεται αυτο. Στο 1 οντως ετσι ειναι. Δεν ξερω ομως αν μπορεις να πας κατευθειαν στο Hard, γιατι ειναι πιο ζορικο απο το 3 και απο την στιγμη που δεν εχεις ξαναπαιξει την σειρα δεν εισαι εξοικιωμενος.

 

Εγω με το πηρα Platinum στο 3, γυρισα να πιασω τα 1 και 2, και τωρα που ειμαι crushing στο 1, ειναι απαραδεκτα δυσκολο. Στο 3 μονο συγκεκριμενα σημεια ηταν που ηθελε να συγκεντρωθεις και να οργανωθεις καλα για να τα περασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος κι εγώ του PS3 προσπαθώ εδώ και κάτι ώρες να συνδεθώ στο net (με καλώδιο ethernet) όμως δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα έχω σύνδεση Cyta και Modem router το Τhomson TG782 μήπως είναι κανείς ομοπαθείς για να βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος κι εγώ του PS3 προσπαθώ εδώ και κάτι ώρες να συνδεθώ στο net (με καλώδιο ethernet) όμως δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα έχω σύνδεση Cyta και Modem router το Τhomson TG782 μήπως είναι κανείς ομοπαθείς για να βοηθήσει;

Δοκιμασε το καλωδιο που ειχε το Ps3 οταν το αγορασες αλλα γιατι δεν το κανεις wireless?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...