Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο εδω http://www.skroutz.gr/s/66731/Microsoft-Natural-Ergonomic-7000-ENG.html της Microsoft (mouse + keyboard) παντως δουλευει κανονικοτα στο XMB μενου του δικου μου PS3. Το εχω βεβαια με CFW3.55 αλλα δε νομιζω να παιζει καποιο ρολο αυτο

 

Σε παιχνιδια δουλευει να παιξουμε κανα KZ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε παιχνιδια δουλευει να παιξουμε κανα KZ?

Δεν το δοκιμασα καθολου σε παιχνιδια. απλα το εβαλα για να δω αν λειτουργει απο περιεργεια με το PS3. στο πισι το ειχα.. ειναι παντελως αβολο το mouse για FPS και μου δημιουργουσε λαγκ. ισως φταιει και υπογιστης που ειναι P4 3.0Ghz αλλα με usb ενσυρματο mouse επαιζε καλυτερα το πισι. (οφφτοπικ βεβαια αλλα δεν ξερω αν λεει κατι για το PS3).

Στο PS3 χρησιμοποιω κυριως το keyboard για να ψαχνω το youtube μεσω showtime

Eντελως αχρηστο για τα χρηματα που κοστιζει. εμενα μου το εδωσε ενας φιλος δωρο που το ειχε κερδισει σε ενα διαγωνισμο στο κουτι του γιατι ειχε αλλο. επισης καταναλωνει πολυ πιο γρηγορα την μπαταρια απο ενα αλλο ασυρματο logitech που εχω σε λαπτοπ

Μολις το δοκιμασα με το GTAIV και ASSASIN'S CREED και δεν παιζει!!!. στο ΧΜΒ λειτουργει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις ισχύει ότι δεν παίζουν άλλα χειριστήρια εκτός των sony?

γιατί ένα φιλαράκι πήρε ένα speedlink και λέει ότι του παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις ισχύει ότι δεν παίζουν άλλα χειριστήρια εκτός των sony?

γιατί ένα φιλαράκι πήρε ένα speedlink και λέει ότι του παίζει κανονικά.

 

Παίζει κ άλλα χειριστήρια εκτός της sony. "Καταλάθος" παρήγγειλα ένα χειριστήριο μέσω amazon αλλά δεν ήταν sony. Το κουμπί του ps3 έγραφε P3 κ μου είχε τη 1η φορά πρόβλημα στον συγχρονισμό με το ps3. Τελικά μου δουλεύει μια χαρά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα.Εχω μια lg led tv η οποια δεν ειναι σμαρτ tv αλλα εχει καποιες υπηρεσιες ιντερνετ οπως το youtube,accuweather κλπ.Η τηλεοραση συνδεεται στο ιντερνετ με καλωδιο ethernet.Ομως τοσο το ρουτερ οσο και οποιαδηποτε πριζα τηλεφωνου βρισκονται παρα πολυ μακρια απο την τηλεοραση.Η τηλεοραση ειναι ετσι και αλλιως συνδεδεμενη με ενα πσ3,το οποιο παιρνει ιντερνετ ασυρματα απο το ρουτερ.Συνεδεσα λοιπον ενα καλωδιο απο το πσ3 στην τβ αλλα τζιφος.Ειναι θεμα ρυθμισεων.???

 

Τα φωτα σας παρακαλω.

 

Το εχω ποσταρει και στο home cinema αλλα τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως μοντελο tv ειναι και τι θες να κανεις;

Δεν παιζει το ΠΣ3 στην τηλεοραση; η θελεις ιντερνετ στη τηλεοραση μεσω ΠΣ3;

Αυτο δεν καταλαβα

Για να παιξει το ΠΣ3 στην τηλεοραση λογικα θα εχει HDMI εισοδο εφοσον ειναι led tv

Οποτε συνδεεις το ΠΣ3 κλειστο με την ΤV κλειστη, μεσω HDMI

Πατας παρατεταμενα για 5 δευτερολεπτα το on/off του ΠΣ3

και οταν ανοιξει θα σε βγαλει στις ρυθμισεις του ΠΣ3 που σε ρωταει αν θες να συνεχισεις μεσω HDMI συνδεσης. πατας σε ολα ναι (και ηχος μεσω HDMI) και εισαι ετοιμος

Αν δεν εχεις καλωδιο HDMI τοτε θα κανεις την ιδια διαδικασια μεσω του καλωδιου multi που εχει το ΠΣ3 στο κουτι του. Στην tv το συνδεεις στην θυρα SCART με το ΠΣ3 κλειστο, και μετα πατας παλι παρατεταμενα το on/off στο ΠΣ3 μεχρι να ανοιξει και να σε βγαλει στα σεττινγκς συνδεσης. Βεβαια η εικονα μεσω σκαρτ δεν εχει καμια σχεση με την HDMI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

θέλω την βοήθεια σας σχετικα με την Dell U2412M

Εχω ξενερώσει απίστευτα που δεν εχει HDMI γιατι θέλω να συνδέσω το PS3 και δε μπορώ, παρά μόνο με αντάπτορα.Πείτε σας παρακαλώ τι είναι το καλύτερο που mπορώ να κάνω...

ΝΑ πάρω αντάπτορα απο HDMI se VGA η ενα αντάπτορα απο HDMI se DVI.Ένα ακόμα αρνητικο ειναι οτι αν διαλέξω το DVI κάθε φορά πρέπει να αποσυνδέω και να συνδέω πάλι το καλώδιο απο τη θήρα DVI γιατι οπως καταλαβαινετε έχω το PC τώρα εκεί ενώ το vga ειναι ελεύθερο.

Δεν γνωρίζω όμως αν χαλάσει η ποιότητα με το VGA...??!!

τί μου προτείνετε..????

ευχαριστώ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

θέλω την βοήθεια σας σχετικα με την Dell U2412M

Εχω ξενερώσει απίστευτα που δεν εχει HDMI γιατι θέλω να συνδέσω το PS3 και δε μπορώ, παρά μόνο με αντάπτορα.Πείτε σας παρακαλώ τι είναι το καλύτερο που mπορώ να κάνω...

ΝΑ πάρω αντάπτορα απο HDMI se VGA η ενα αντάπτορα απο HDMI se DVI.Ένα ακόμα αρνητικο ειναι οτι αν διαλέξω το DVI κάθε φορά πρέπει να αποσυνδέω και να συνδέω πάλι το καλώδιο απο τη θήρα DVI γιατι οπως καταλαβαινετε έχω το PC τώρα εκεί ενώ το vga ειναι ελεύθερο.

Δεν γνωρίζω όμως αν χαλάσει η ποιότητα με το VGA...??!!

τί μου προτείνετε..????

ευχαριστώ..!!!

 

Δεν έχει η κάρτα γραφικών σου displayport?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιατι εχω onboard karta γραφικων.

Αν ειχε ομως θα μπορούσα να συνδεσω με displayport το pc με την οθόνη και με ανταπτορα HDMI σε DVI το PS3 με την οθόνη...? Αυτό σκέφτηκες..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, είμαι καινούριος στο forum. Θέλω να σας ρωτήσω για ένα πρόβλημα σχετικά με το PS3. Βάζω το PRO 12 κι ενώ στην αρχή το διαβάζει κανονικά, μετά απο 5-10 λεπτά κολλάει. Δηλαδή, σταματάει η περιγραφή συνεχίζει λίγο το παιχνίδι και στο τελείωμα κάποιας φάσης κολλάει. Εντωμεταξύ, του έχω κάνει format και αναβάθμιση αλλά εξακολουθεί να κάνει το ίδιο. Έβαλα και το προηγούμενο το PRO μήπως φταίει το cd, αλλά πάλι το ίδιο έκανε. Το περίεργο είναι οτι βάζω cd (audio) εταιρειών και τα διαβάζει κανονικά. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή μπορεί κάποιος να δώσει κάποια συμβουλή για το συγκεκριμένο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παιχνιδια δουλευει να παιξουμε κανα KZ?

Με Πληκτρολόγιο & Ποντίκι στο PS3 μπορείς να παίξεις μόνο 2-3 παλιά παιχνίδια νομίζω.

Εγώ αγόρασα το XFPS Rateup II Advanced Converter που συνδέεις πάνω χειριστίρια xbox, πληκτρολόγιο & ποντίκι και ρυθμίζεις τα κουμπιά όπως θέλεις και παίζεις όλα τα παιχνίδια κανονικά αλλά η μλκία είναι πως είναι ακριβό. Το πλήρωσα 70 ευρώ. Έχω τερματίσει τα Killzone 2 & 3, Uncharted: Drake's Fortune κι απ' οτι κατάλαβα τα παλιότερα παιχνίδια έχουν λίγο χάλια χειρισμό στην κίνηση του mouse. Στην αρχή νόμιζα πως έφταιγε το XFPS αλλά όταν δοκίμασα το Killzone 3 δούλευε μια χαρά.

 

 

Kαλησπερα.Εχω μια lg led tv η οποια δεν ειναι σμαρτ tv αλλα εχει καποιες υπηρεσιες ιντερνετ οπως το youtube,accuweather κλπ.Η τηλεοραση συνδεεται στο ιντερνετ με καλωδιο ethernet.Ομως τοσο το ρουτερ οσο και οποιαδηποτε πριζα τηλεφωνου βρισκονται παρα πολυ μακρια απο την τηλεοραση.Η τηλεοραση ειναι ετσι και αλλιως συνδεδεμενη με ενα πσ3,το οποιο παιρνει ιντερνετ ασυρματα απο το ρουτερ.Συνεδεσα λοιπον ενα καλωδιο απο το πσ3 στην τβ αλλα τζιφος.Ειναι θεμα ρυθμισεων.???

 

Τα φωτα σας παρακαλω.

 

Το εχω ποσταρει και στο home cinema αλλα τπτ...

Αυτό που λες δεν γίνεται.

 

Για να δουλέψει και το internet της TV και του PS3 πρέπει να συνδεθούν και τα 2 πάνω στο router.

Οπότε αφήνεις το PS3 όπως είναι ασύρματα συνδεμένο και παίρνεις ένα καλώδιο UTP πολλών μέτρων για την TV ωστέ να φτάνει στο router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Πληκτρολόγιο & Ποντίκι στο PS3 μπορείς να παίξεις μόνο 2-3 παλιά παιχνίδια νομίζω.

Εγώ αγόρασα το XFPS Rateup II Advanced Converter που συνδέεις πάνω χειριστίρια xbox, πληκτρολόγιο & ποντίκι και ρυθμίζεις τα κουμπιά όπως θέλεις και παίζεις όλα τα παιχνίδια κανονικά αλλά η μλκία είναι πως είναι ακριβό. Το πλήρωσα 70 ευρώ. Έχω τερματίσει τα Killzone 2 & 3, Uncharted: Drake's Fortune κι απ' οτι κατάλαβα τα παλιότερα παιχνίδια έχουν λίγο χάλια χειρισμό στην κίνηση του mouse. Στην αρχή νόμιζα πως έφταιγε το XFPS αλλά όταν δοκίμασα το Killzone 3 δούλευε μια χαρά.

 

Οταν λες Παλιοτερα ποια εννοεις? Εγω βασικα για Killzone kai Resistance το θελω. Με το Killzone 2 θα χω θεμα τουλαχιστον?

 

Το ψαξα και εγω υστερα, και βρηκα διαφορες λυσεις αλλα ειναι ολες ακριβες. Επισης γινεται και μεσω υπολογιστη, να το κανεις αλλα δεν το προσπαθησα και δεν ξερω αν θα εχει το ιδιο αποτελεσμα. Υποτιθεται πως μεσολαβει ο υπολογιστης και στελνει αυτος μεσω bluetooth τις εντολες στο PS3.

 

Επισης εμαθα και για ενα XIM3 το οποιο υποτιθεται πως ειναι το καλυτερο γιατι επιτρεπει USB πληκτρ/ποντικι αλλα θελει εξτρα αξεσουαρ γιατι αρχικα προοριζεται για XBOX.

 

Εσυ το δικο σου απο που το αγορασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα εννοώ αυτά που γράφω, τα Killzone 2 και Uncharted 1. Δεν λεω πως δεν παίζεται το Killzone 2 αλλά όταν παίξεις το 3 θα καταλάβεις τη διαφορά, εκτός βέβαια αν είχα κάνει μλκία και είχα πειράξει το sensitivity από το μενού του παιχνιδιού και δεν το θυμάμαι.

 

Τέσπα.. το αγόρασα από το eBay (XFPS Rateup II Advanced Converter) είχε δώρο και mouse αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί είναι ασύρματο και ενώ έχω δίπλα το XFPS μερικές φορές το χάνει. Το μόνο καλό του είναι οτι στο πλάι έχει 4 κουμπιά (ΔΟΧ[]). Έχω συνδέσει και ένα keyboard της Microsoft αλλά η μλκία είναι οτι δεν μπορώ να συνδέσω το mouse της Microsoft γιατί ήταν μαζί με το keyboard όταν τα αγόρασα και τα βλέπει σαν μία συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...