Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Blu-ray remote eχει τπτ revisions ή κατι που πρεπει να προσεξω? Το εχει το ebw σε καλη τιμη και λεω να το παρω, δεν πιστευω να κατσει καμμια αναποδια λογω των οσων ακουγονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τη ειναι αυτο το move που βλεπω σε μερικα games?

 

Σημαίνει ότι είναι συμβατά με το το move controller, πρέπει να το αγοράσεις ξεχωριστά αυτό. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παιδια, ειμαι και εγω κατοχος ps3 και χτες επαθα νιλα..

Λοιπον το προβλιμα ειναι καπως μπερδεμενο αλλα θα προσπαθισω να γινω κατανοιτος..

 

Ειχα σινδεσει τη κονσολα στην οθωνη του pc με HDMI καλοδιο διοτι στη TV δεν γινετε με HDMI,

αλλα χτες ηθελα να παιξω στη τηλεωραση..Λοιπον οπως ξερετε επρεπε να κανω μεσα απο το μενου του ps3

την αλλαγη στις ριθμισεις ωστε να παιζει αντι για HDMI που ηταν ιδη.. το αλλο με "τα 3 καλοδια?!" ε το εκανα

και πιγα στη TV αλλα ελεγε no signal... :mad: ετσι και εγω το εκανα καμια δεκαρια φορες αυτο το πιγενεελα

βραδιατικα και ολο τα ιδια.. τελικα βρικα μια λυση ;) αλλα με το που εκατσα στη TV επρεπε να διαλεξω κατι αναλισεις πρωτα

που ειχε εκει ετιμες..και να κανω save.. και εγω πατισα δοκιμαστικα μια απ'αυτες και Εδω προσεξτε.. μου εβγαλε black screen...και μετα no signal..

Τωρα τι εγινε?? αποτελεσμα...ουτε στη TV παιζει με (τα 3 καλοδια) ουτε στο PC με HDMI.. δεν καταλαβενω τα εχασε τελιος?

το ps3 pantos δουλεβει κανονικα..

παρακαλω πεστε μου τι να κανω.. ευχαριστω εκ το προτερων και συγνωμη αν κουρασα ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει γνώστης εδώ μέσα να κάνει downgrade σε 3.55 για να περάσουμε linux;έχω 3.72 κ με ενδιαφέρει και το dual boot 3.55 κ 3.72.Εχω το slim 160gb.Γενικά να κάνει όλη τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παιδια, ειμαι και εγω κατοχος ps3 και χτες επαθα νιλα..

Λοιπον το προβλιμα ειναι καπως μπερδεμενο αλλα θα προσπαθισω να γινω κατανοιτος..

 

Ειχα σινδεσει τη κονσολα στην οθωνη του pc με HDMI καλοδιο διοτι στη TV δεν γινετε με HDMI,

αλλα χτες ηθελα να παιξω στη τηλεωραση..Λοιπον οπως ξερετε επρεπε να κανω μεσα απο το μενου του ps3

την αλλαγη στις ριθμισεις ωστε να παιζει αντι για HDMI που ηταν ιδη.. το αλλο με "τα 3 καλοδια?!" ε το εκανα

και πιγα στη TV αλλα ελεγε no signal... :mad: ετσι και εγω το εκανα καμια δεκαρια φορες αυτο το πιγενεελα

βραδιατικα και ολο τα ιδια.. τελικα βρικα μια λυση ;) αλλα με το που εκατσα στη TV επρεπε να διαλεξω κατι αναλισεις πρωτα

που ειχε εκει ετιμες..και να κανω save.. και εγω πατισα δοκιμαστικα μια απ'αυτες και Εδω προσεξτε.. μου εβγαλε black screen...και μετα no signal..

Τωρα τι εγινε?? αποτελεσμα...ουτε στη TV παιζει με (τα 3 καλοδια) ουτε στο PC με HDMI.. δεν καταλαβενω τα εχασε τελιος?

το ps3 pantos δουλεβει κανονικα..

παρακαλω πεστε μου τι να κανω.. ευχαριστω εκ το προτερων και συγνωμη αν κουρασα ^_^

Ενώ έχεις κλειστό το PS3 κράτησε πατημένο το πλήκτρο για να ανοίξει μέχρι να ακούσεις 1 μπίπ και άφησέ το, θα κάνει επαναφορά των ρυθμίσεων οθόνης και θα είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει γνώστης εδώ μέσα να κάνει downgrade σε 3.55 για να περάσουμε linux;έχω 3.72 κ με ενδιαφέρει και το dual boot 3.55 κ 3.72.Εχω το slim 160gb.Γενικά να κάνει όλη τη δουλειά.

 

Το θέμα του dual booting το έχουν αφαιρέσει εδώ κ πολλά upgrades του firmware, οπότε θα πρέπει να κάνεις downgrade πιο κάτω από 3.55 (αν γίνεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση.Το θέμα είναι πως δεν γνωρίζω τίποτα, ούτε καν πως να ξεκινήσω.Επίσης δε γνωρίζω τι χάνω κ τι κερδίζω.Τρώγομαι όμως.Γιαυτό είπα να κάνει κάποιος όλη τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα του dual booting το έχουν αφαιρέσει εδώ κ πολλά upgrades του firmware, οπότε θα πρέπει να κάνεις downgrade πιο κάτω από 3.55 (αν γίνεται).

Και το βασικότερο, το Slim δεν υποστηρίζει OtherOS για να εγκαταστήσεις Linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχεις κλειστό το PS3 κράτησε πατημένο το πλήκτρο για να ανοίξει μέχρι να ακούσεις 1 μπίπ και άφησέ το, θα κάνει επαναφορά των ρυθμίσεων οθόνης και θα είσαι οκ.

 

ευχαριστω πολυ για την απαντιση! εχει σιμασια αν θα το κανω στο pc (HDMI) η στη TV (3 καλοδια) ? δεν νομιζω ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το βασικότερο, το Slim δεν υποστηρίζει OtherOS για να εγκαταστήσεις Linux.

 

Όντως βασικό αυτό.Linux ήθελα για να έχω έναν browser να σερφάρω κυριλέ.Όχι για άλλο λόγο.

Δηλαδή μόνο για παιχνίδια είναι η φάση σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως βασικό αυτό.Linux ήθελα για να έχω έναν browser να σερφάρω κυριλέ.Όχι για άλλο λόγο.

Δηλαδή μόνο για παιχνίδια είναι η φάση σωστά;

 

Πλέον ναι, κ για ταίνιες blu ray. Αλλά και να έβαζες linux υπόψιν πως θα έπρεπε να αγοράσεις πληκτρολόγιο (ίσως κ ποντίκι) ειδικό για ps3 γιατί δε δέχεται από microsoft. Θύμαμαι όταν το είχα δοκιμάσει, είχα βάλει τη yellow dog διανομή (ήταν η καταλληλότερη για ps3 διότι είχε όλους τους drivers του ps3 περασμένους μέσα) και το είχα φτάσει σε ένα σήμειο που έπρεπε να φτιάξω admin/pass κ εφόσον δε μπορούσα το βγαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εδω http://www.skroutz.gr/s/66731/Microsoft-Natural-Ergonomic-7000-ENG.html της Microsoft (mouse + keyboard) παντως δουλευει κανονικοτα στο XMB μενου του δικου μου PS3. Το εχω βεβαια με CFW3.55 αλλα δε νομιζω να παιζει καποιο ρολο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...