Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορεί να συνδέσει κάποιος το Ps3 με media player?

 

Μέσω ενός προγράμματος το ps3 media server γίνεται να κάνεις streaming μουσική βίντεο κτλπ από pc αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να το συνδέσεις με media player των windows (αν εννοείς αυτό). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω το ps3 move και προσπαθησα να παιξω τα παιχνιδια killzone, shoot και time crisis. το προβλημα μου ειναι οτι μετα απο πολυ λιγη ωρα το κεντρο χανεται και μου εμφανιζεται συνηθως δεξια,κατι παρομοιο με το drift issue, που ειδα ψαχνοντας στο νετ. φταινε τα παιχνιδια ή το χειριστηριο? εχει καποιος να μου προτεινει καποια λυση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;)

εχω το ps3 move και προσπαθησα να παιξω τα παιχνιδια killzone, shoot και time crisis. το προβλημα μου ειναι οτι μετα απο πολυ λιγη ωρα το κεντρο χανεται και μου εμφανιζεται συνηθως δεξια,κατι παρομοιο με το drift issue, που ειδα ψαχνοντας στο νετ. φταινε τα παιχνιδια ή το χειριστηριο? εχει καποιος να μου προτεινει καποια λυση??

 

Το killzone 3 μου παίζει μία χαρά με το ps3 move.

Έχω παίξει και time crisis το καινούριο το τελευταίο μόνο που θέλει καλό calibrate.

Γενικά όλα τα παιχνίδια που παίζονται με χειριστήριο move θέλουνε καλό calibrate. Ρύθμισέ το ξανά και ξανακοίταξέ το. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα θα ηθελα μια βοηθεια προσπαθω να παιξω on line το pes 2012 και μου λεει οτι λογω τησ συνδεσης μπορω να παιξω μονο 1 vs 1 γνωριζετε κατι?εχω κανονικα nat2 στην συνδεση. με forthnet και belkin modem-router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

υπαρχει τροπος να παιξω ταινιες .mkv h mp4 με υποτιτλους χωρις hardcode? εχω βρει το aviaddxsubs το οποιο το κανει για .avi αρχεια, αλλα τι γινεται με τα blu ray?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

υπαρχει τροπος να παιξω ταινιες .mkv h mp4 με υποτιτλους χωρις hardcode? εχω βρει το aviaddxsubs το οποιο το κανει για .avi αρχεια, αλλα τι γινεται με τα blu ray?

thanks

 

Aν ειχες custom firwmare η δουλεια ειναι πιο απλη.

το θεμα ειναι οτι με το mkv toolnix θα εκανες δουλεια αλλα η κονσολα δεν παιζει mkv,και αν δωσεις στο προγραμμα ταινια mp4 για ενσωματωση υποτιτλων στην κανει mkv μετα.

ισως γνωριζει και κανενας αλλος τιποτα,αν θες μπορεις να κοιταξεις στο wiki του forum για το πως δουλευει το mkv toolnix(ισως εχει και περισσοτερες επιλογες)

Με λιγα λογια η κονσολα mkv δεν παιζει,παιζει ομως mp4 απ οσο θυμαμαι.Το "προβλημα"ειναι στο προγραμμα ενσωματωσης που μετατρεπει τις mp4 σε mkv μετα το καψιμο των υποτιτλων.

 

μια προχειρη λυση που ισως δουλεψει ειναι να αλλαξεις το ονομα του εξαγωμενου αρχειου(πριν ξεκινησει το καψιμο των υποτιτλων πχ Η_ταινια_μου.mp4 αντι για mkv που ειναι το default)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks Θα το κοιταξω.. με το custom firmware ποσο πιο ευκολο θα ηταν? να ξερω αν ειναι να περιμενω γιατι εχω την v 3.72..

 

πανευκολο.

θα εβαζες την εφαρμογη showtime που παιζει τα παντα και με εξωτερικους υποτιτλους,μια ρυθμισουλα για την κωδικοποιηση των υποτιτλων και τελος.

βεβαια αν θες online gaming και δεν ψηνεσαι να ψαχνεις τι πραγματα χρειαζονται για να τρεχουν παιχνιδια(fix,patch αλλαγη και τροποιηση αρχειων κλπ)τοτε το cfw γινεται αρκετα δυσκολο στην χρηση

(βεβαια αν βγει νεο cfw μεχρι να βγουν παιχνιδια που χρειαζονται firmware παραπανω απο την custom εκδοση δεν θα χρειαζεται καμια τροποποιηση βεβαια σε ολες τις περιπτωσεις ξεχνας το online gaming)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά υπάρχει τρόπος να ripparω ένα blu ray στον δίσκο του PS3 και να το μεταφέρω στο PC...??? ευχαριστώ..

Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις την ίδια δουλειά στο pc με ένα πρόγραμμα που λέγεται anydvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πειτε κανα καλο game μπας και χασουμε σκωτοσουμε λιγη ωρα απο την ζωουλα μας

Uncharted 3, nough said!

 

ΥΓ.Η δημοσίευση μηνυμάτων σε αυτό το forum χρησιμοποιώντας greeklish χαρακτήρες, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πειτε κανα καλο game μπας και χασουμε σκωτοσουμε λιγη ωρα απο την ζωουλα μας

 

 

mortal kombat 9

hawx 2

conan

 

και αν έχεις move (+ sub χειριστήριο)

 

the shoot

killzone 3

resident evil 5 gold edition

fit in six ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ, ψάχνω το Metal Gear Solid 4 (όχι platinum) και σε άριστη κατάσταση και με αγγελίες δεν έχω βγάλει άκρη. Όποιος το έχει κάπου ξεχασμένο και ενδιαφέρεται ας στείλει PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...