Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην το πάρεις δεν θα σου δουλέψει. Μετά το 3.55 firmware τα χειριστήρια που δεν φέρουν την υπογραφή της Sony δεν λειτουργούν στο PS3.

είναι σίγουρο γιατί το παράγγειλα . και είναι ωραίος μοχλός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα ,γνωριζει κανεις απο που μπορω να προμηθευτω το dual boot usb και τι τιμη εχει?εχω 3.55 cfw και ηθελα να ρωτησω αν μπορω με αυτο να παιζω ολα τα games απο τον εσωτερικο-εξωτερικο δισκο η απλα παιζω με γνησιο dvd τα 3,7#?αν το εχει δοκιμασει κανεις ας βοηθησει...ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω. Εχω μια ερωτηση. Γινεται στο ps3 και στο psp να εχεις το ιδιο account? Ενα φιλαρακι προσπαθει αλλα δεν τα καταφερνει. Πιο συγκεκριμενα, εχει κατεβασει π.χ καποια games απο το plus τα οποια παιζουν και σε psp. Οταν παει να κανει copy to psp, του βγαζει μηνυμα οτι επειδη στο psp εχει διαφορετικο λογαριασμο, δε θα μπορει να το παιξει(λογικο). Το θεμα ομως ειναι, ΠΩΣ μπορεις να εχεις ιδιο λογαριασμο και στα 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνει reset to default settings στο psp και να συνδεθεί με τα στοιχεία που χρησιμοποίησε στο PS3. Επίσης πρέπει να κάνει activate το PSP στο συγκεκριμένο PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να συνδέσω το ps3 με το wireless router μου (linksysWAG200g) και ενώ βάζω το κλειδί στο playstation, προσπαθεί να συνδεθεί και μου γράφει: The attempt to obtain an IP address timed out.

Ίσως κάτι να φταίει στις ρυθμίσεις. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος μήπως χρειάζεται να αλλάξω κάτι;

 

(Πάω: Intenet Connection Settings - Easy - Wireless - Scan - Επιλέγω το router - βάζω WPA-PSK κτλ... - βάζω WPA Key και κάπου εκεί που περιμένω να δω αν θα το δεχτεί μου λέει ότι timed out).

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει ρε παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς. Οι κονσόλες 320gb που δίνουν με δώρο Uncharted 2 και God of war 3 είναι σίγουρα έκδοσης χαμηλότερης από 3.56 ή μπορεί να έχουν και πιο πρόσφατο firmware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν στην αγορά πλέον κονσόλες με χαμηλότερο firmware από 3.60

 

Είσαι σίγουρος; Γιατί αρκετοί έχουν γράψει ότι έχουν πάρει τέτοιες κονσόλες από carrefour και ήταν πιο χαμηλές εκδόσεις.

Και υπάρχουν και κoνσόλες με Cfw στην αγορά, που αυτές σίγουρα θα είναι χαμηλότερες από 3.60...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν στην αγορά πλέον κονσόλες με χαμηλότερο firmware από 3.60

αν ψαξεις σε σωστα μερη θα βρεις και με 3,40

σιγουρα οχι σε πλαισιο κωτσοβολο κτλ,ριξτε καμια ματια σε μεγαλα supermarket που συνηθως τα στοκαρουν,ετσι τσιμπησα εγω 2 βδομαδες πριν ενα 320 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση. εχω βαλει psn+ για να ανεβασω τα save αν γινει καμια στραβη . οταν ληξει το psn+ τα save μου θα σβηστουν ή θα παραμηνουν και θα μπορω να τα παρω οταν βαλω psn+ παλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ψαξεις σε σωστα μερη θα βρεις και με 3,40

σιγουρα οχι σε πλαισιο κωτσοβολο κτλ,ριξτε καμια ματια σε μεγαλα supermarket που συνηθως τα στοκαρουν,ετσι τσιμπησα εγω 2 βδομαδες πριν ενα 320 gb

 

Υπάρχει τρόπος να το καταλάβεις τι έκδοση είναι στο περίπου από το κουτί ή από το πακέτο παιχνιδιών που το συνοδεύει;

Αυτό που πήρες εσύ ήταν σκέτη κονσόλα ή κάποιο πακέτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση. εχω βαλει psn+ για να ανεβασω τα save αν γινει καμια στραβη . οταν ληξει το psn+ τα save μου θα σβηστουν ή θα παραμηνουν και θα μπορω να τα παρω οταν βαλω psn+ παλι;

Και γιατί πληρώνεις τόσα και πολύ απλά δε τα κάνεις Back Up σε ένα memory stick; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ακούσει από ένα παιδί πως δεν θα δουλέψουν όλα τα save . δηλαδή όταν θα τα πάρω από το φλασακι και θα τα περάσω στο ps3 δεν θα δουλέψουν όλα . δεν γνωρίζω και πολύ καλά από αυτά και πήγα πήρα μια psn για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...