Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτα γνωριζω προσωπικα, λογικα υπαρχουν πολλα περισσοτερα

αλλα με ελαχιστη χρηση και αλλα σαν πιο κυριο ρολο.

 

-flOw

-Flower

-Heavy Rain

-Warhawk

-Wipeout HD

-Skate

-Silent Hill Homecoming

-Siren: Blood Curse

επισης Ratchet and Clank: Tools Of Destruction.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να πάρω ps3, και να το συνδέσω στο pc monitor, λόγω έλλειψης αξιοπρεπούς τηλεόρασης στο σπίτι (+ότι θέλω την κονσόλα στο δωμάτιο μου). Το monitor είναι το dell u2311h, με dvi και displayport, αλλά όχι hdmi υποδοχή. Eπίσης, η dvi είναι πιασμένη απο τον υπολογιστή μου, οπότε περισσευει μόνο η displayport. Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με κάποιον converter, αξιοποιώντας έτσι την displayport? Γιατί θα είναι πολύ βαρετό να συνδέω και να αποσυνδέω συνέχεια την 1 θύρα dvi..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα συνδέσω τα component(κόκκινο, άσπρο) πάνω στην κάρτα ήχου της μητρικής. Οκ δε θα μαι?

-----

Εν τω μεταξύ, υπάρχει ήδη θέμα στο insomnia-τώρα το είδα.

http://www.insomnia.gr/topic/393414-dell-u2311h-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-ps3/

Αμα το δει κάποιος mod ας κάνει ένα merge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δε θα είσαι. Απ'όσο ξέρω, μπορείς να βγάλεις μόνο μία έξοδο για εικόνα και ήχο.

 

Ή θα έχεις π.χ. το HDMI, ή το component.

 

_________________________________

 

Άκυρο, μάλλον γίνεται. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρόμαξες στην αρχή (πριν το edit) :P

Απλά δε μπορείς να έχεις ταυτόχρονη εξοδο ήχου και απο component και απο hdmi

------

Κάποιος που να έχει δοκιμάσει την πατέντα με το displayport?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορείς να έχεις ταυτόχρονα ήχο από οπτική+hdmi+rca και τα 3 μαζί ταυτόχρονα, είναι νέα λειτουργία που υπάρχει στο firmware 3.50 και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορείς να έχεις ταυτόχρονα ήχο από οπτική+hdmi+rca και τα 3 μαζί ταυτόχρονα, είναι νέα λειτουργία που υπάρχει στο firmware 3.50 και πάνω.

 

Με τρόμαξες στην αρχή (πριν το edit) :P

 

 

E, εγώ μάλλον όταν το έψαχνα, δεν είχαμε πάει ακόμα σε αυτό το firmware. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερομαι για την σειρα Classics HD του PS3.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Classics_HD

 

Θα Αξιζουν οι αναμενομενες κυκλοφοριες αραγε, ή μπα? Συγκεκριμενα αναρωτιεμαι για τις Τριλογιες Splinter Cell + Prince of Persia.

 

Δοκιμασα το demo του Beyond Good and Evil HD, και δεν εντυπωσιαστικα καθολου. Δεν θυμαμαι το παλιο πως ηταν για να μπορω να συγκρινω γιατι το ειχα παιξει ελαχιστα στο PC, αλλα οπτικα δεν φαινοταν καλο τωρα που δοκιμασα την "επονομαζομενη" HD εκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι τίμιες προσφορές για αυτούς που δεν είχαν τη δυνατότητα να παίξουν κάποιους ΑΑΑ τίτλους. Εγω ενδιαφέρομαι (όταν πάρω ps3 βεβαια) για το Metal Gear Solid HD και το God Of War Collection

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι τίμιες προσφορές για αυτούς που δεν είχαν τη δυνατότητα να παίξουν κάποιους ΑΑΑ τίτλους. Εγω ενδιαφέρομαι (όταν πάρω ps3 βεβαια) για το Metal Gear Solid HD και το God Of War Collection

 

Οχι ενταξει δεν αναφερομαι σην προφορα, απλως νομιζα πως το Remaster θα χε και καποιο νοημα... Αλλα δεν διαφερει μαλλον απο οτι αν τα παιζεις στις πλατφορμες που ειχαν βγει. Ελπιζω αυτα που αναμενονται και ειδικοτερα αυτα που ανεφερα να με διαψευσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ενταξει δεν αναφερομαι σην προφορα, απλως νομιζα πως το Remaster θα χε και καποιο νοημα... Αλλα δεν διαφερει μαλλον απο οτι αν τα παιζεις στις πλατφορμες που ειχαν βγει. Ελπιζω αυτα που αναμενονται και ειδικοτερα αυτα που ανεφερα να με διαψευσουν...

 

Οι περισσότερες εκδόσεις διαφέρουν και πολύ μάλιστα.Το gow collection τρέχει σταθερά στα 60fps στο ps3 ενώ στο 2 τρώει μερικές φορές κολλήματα.Στο tomb raider trilogy τα πρώτα 2 έχουν καλύτερα γραφικά απο ότι στο ps2.Και γενικά ότι έχουν κάνει remastered απο το ps2 στο ps3 αξίζουν εκτός ελάχιστων περιπτώσεων.Αναμένουμε splinter cell trilogy σε λίγους μήνες(ήταν να βγει τον ιούνιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Splinter Cell έχει βγεί εδώ και καιρό.. Στο public τα έβλεπα εδώ και μήνες (όπως και τα PoP).

 

υγ : πώς και κανένας δεν ανέφερε το Zone of the Enders HD Collection..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...