Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τηλεφωνο και το εχουν διαθεσιμο στις αποθηκες. παντως μου φαινεται καπως παραξενη αυτη η τιμη... γιατι δλδ το Πλαισιο το εχει στα 49? τοσο πλεονεκτες ειναι εκει στο Πλαισιο? ή μηπως πουλαει τιποτα μεταχειρισμενα το ebw?

update 1: αυριο θα παραλαβω το προιον

 

ημουν διακοπες και για αυτο δεν ενημερωσα...

το προιον το παρελαβα αμεσως κανενα παραπονο λοιπον οσον αφορα την αποστολη. μεγαλο παραπονο ομως απεναντι στο καταστημα το οποιο μου εστειλε ενα προιον (4 ασυρματα buzzers και adaptor) το οποιο ηταν σε συσκευασια προστασιας με φυσαλιδες. δλδ ουτε το κουτι ουτε τιποτα. δλδ ανετα μπορει να ειναι μεταχειρησμενο. και οχι μονο αυτο. κατα 99% το προιον ειναι απομιμηση! αυτο το λεω γιατι σε σχεση με τα αυθεντικα buzzers που ερχονται με το κουτι τους κ τα σχετικα αυτα που μου εστειλε το ebw δεν ειχαν το διακοπτη lock στο πλαι και ουτε το ασημαντο γαλαζιο μπλε "κουμπακι" στο κατω μερος. το θεμα ειναι οτι εγω πληρωσα για αυθεντικα και οχι για αυτα που περιεγραψα παραπανω και εχω και την αποδειξη κιολλας.

ο καθενας βγαζει λοιπον τα συμπερασματα του για το Καταστημα ebw.

 

edit: μολις επικοινωνησα με το καταστημα και τους εξηγησα την ολη φαση και μου δικαιολογηθηκαν αψογα ως εξης: μου ειπαν οτι ειναι το καινουριο μοντελο buzzers που κλεινουν μονα τους (οντως δοκιμασμενο απο εμενα) και οτι ειναι σε πλαστικο προστατευτικο γιατι περνουν αυτοι απο το εργοστασιο το κουτι, το ανοιγουνε και πουλανε ξεχωριστα το παιχνιδι και ξεχωριστα το hardware.

εγω προσωπικα τους πιστεψα και κανενα προβλημα. απλα ημουν καχυποπτος πολυ γιατι οπως ξερουν αρκετοι, το ιδιο καταστημα πουλουσε παλια (δεν ξερω τι κανει τωρα) απομιμησεις καρτων μνημης ως αυθεντικες.

οπως εχει, παραμενει για εμενα ενα πολυ αξιολογο καταστημα καθως εχει και τη δυνατοτητα πληρωμης μεσω paypal (ενα απο τα απειροελαχιστα ελληνικα καταστηματα) αλλα και την πολυ καλη εξυπηρετηση οσες φορες εχω χρειαστει.

 

 

 

Καλησπέρα. Νέος στο PS3, νέος και στο forum.

 

Σαν κλασικός Έλληνας (δεν ήξερα, δε ρώτησα) αγόρασα πριν 2 βδομάδες από το ebw το CF PS3 320GB και -με εμπειρία το CF PS2- ένα LG BluRay writer. Φυσικά το πρώτο αντίγραφο δεν έπαιξε και τότε αποφάσισα να το ψάξω και βρήκα την παρέα σας. Μετά από σχεδόν 1000 σελίδες -πόνεσαν τα μάτια μου βρε παιδιά- έχω αρχίσει να καταλαβαίνω από που βγαίνει ο ήλιος στον κόσμο του PS3. Αφού πήρα τηλ. το ebw και έκανα λίγο τον άσχετο, λίγο τον κλάψα, θα επιστρέψω το LG για ανταλλαγή με εξωτερικό σκληρό δίσκο, αναγκαστικά από τη γκάμα του ebw, αφού είναι ήδη πληρωμένο. Θα προτιμούσα έναν 2TB / 7200rpm αλλά αυτή τη στιγμή το κατάστημα δεν έχει κάτι αντίστοιχο. Ρωτάω, λοιπόν, τους πιο παλιούς που έχουν εμπειρία και στην ταχύτητα και στη χωρητικότητα του σκληρού: θα προτιμούσαν έναν 2TB / 5900rpm (Seagate) ή έναν 1.5ΤΒ / 7200rpm (WD); Επίσης η κονσόλα (CECH-2504B) ήρθε με 3 εγχειρίδια, σε συνολικά 8 γλώσσες, όχι όμως Ελληνικά ή Αγγλικά. Τους έκανα παράπονα και, με τη δικαιολογία πως το μοντέλο είναι πολύ νέο, με παρέπεμψαν στο διαδίκτυο. Δε βρήκα όμως το μοντέλο ούτε στον ελληνικό ιστότοπο ούτε στους δυο αγγλόφωνους (US, UK). Καμιά ιδέα για εγχειρίδιο.

 

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα...

 

και με 5900rpm εισαι υπερκαλυμμένος πιστευω. ασε που εχουν αναφερθει φαινομενα υπερθερμανσης στις 7200rpm και με συνδιασμο το ιστορικο προβληματων της κονσολας στην εκδοση Phat (YLOD) καλυτερα να το ξεχασεις.

σχετικα με το πολυ διαβασμα θα μπορουσες να διαβασεις πολυ λιγοτερα και μαζεμενα αυτα που χρειαζεσε εδω: www.pspgr.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά με το playstation network τι γίνεται??? Προσπαθώ εδώ και δύο βδομάδες να δημιουργήσω λογαριασμό και μου λέει συνέχεια πως το site είναι υπό κατασκευή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παδιά υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσεις το παιχνίδι από ένα blue ray disc στον σκληρό του PS3 ωστε να μην χρειάζεται να το χρησιμοποιείς? Το λέω γιατί αγοράζω μεταχειρισμένα παιχνίδια με όλο και κάποιες γρατζουνιές οπότε αν μπορούσα να τα περάσω στο σκληρό δεν θα ταλαιπωρουσα και το laser..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα αυτα για το ps3 Link και τα συνδεσα αλλα δεν έπαιζαν τα ακουστικά παρά μόνο το μικρόφωνο δούλευε . μετά έμαθα ότι δεν παίζουν ακουστικά με usb στο ps3 . για να μην πάνε χαμένα μου είπαν να πάρω εξωτερική κάρτα ήχου και πάνω του να συνδέσω τα ακούστηκα . έτσι θα δουλεύουν και τα δυο . ισχύει κάτι τέτοιο ? υπάρχει κάρτα ήχου με έξοδο usb ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παδιά υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσεις το παιχνίδι από ένα blue ray disc στον σκληρό του PS3 ωστε να μην χρειάζεται να το χρησιμοποιείς? Το λέω γιατί αγοράζω μεταχειρισμένα παιχνίδια με όλο και κάποιες γρατζουνιές οπότε αν μπορούσα να τα περάσω στο σκληρό δεν θα ταλαιπωρουσα και το laser..

χρειαζεσαι custom firmware.Αν ειναι πανω απο 3.55 το ξεχνας προς το παρων

 

 

αγορασα αυτα για το ps3 Link και τα συνδεσα αλλα δεν έπαιζαν τα ακουστικά παρά μόνο το μικρόφωνο δούλευε . μετά έμαθα ότι δεν παίζουν ακουστικά με usb στο ps3 . για να μην πάνε χαμένα μου είπαν να πάρω εξωτερική κάρτα ήχου και πάνω του να συνδέσω τα ακούστηκα . έτσι θα δουλεύουν και τα δυο . ισχύει κάτι τέτοιο ? υπάρχει κάρτα ήχου με έξοδο usb ?

στον υπολογιστη σου θα μπορεσεις να τα χρησιμοποιησεις.Η κονσολα δεν δεχεται καρτες ηχου κλπ(εγω παντως ειχα δοκιμασει με ενα bluetooth handsfree και δουλευε μια χαρα-shift online επαιζα για μηνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

χρειαζεσαι custom firmware.Αν ειναι πανω απο 3.55 το ξεχνας προς το παρων

 

Και αν αγορασω τωρα ps3,πως ξερω τι fw θα εχει??

Εχετε απο καπου να μου προτεινετε να αγορασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοράσεις τώρα δυστυχώς θα έχει το 3.60 firmware. Αν βρείς κάποιο bundle με Gran Turismo 5 έχει 3.50

Θενκς

Αυτο δηλαδη θα εχει 3.60??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο - τρεις τίτλους παιχνιδιών που χρησιμοποιούν τις sixaxis δυνατότητες των χειριστηρίων;

 

Αυτα γνωριζω προσωπικα, λογικα υπαρχουν πολλα περισσοτερα

αλλα με ελαχιστη χρηση και αλλα σαν πιο κυριο ρολο.

 

-flOw

-Flower

-Heavy Rain

-Warhawk

-Wipeout HD

-Skate

-Silent Hill Homecoming

-Siren: Blood Curse

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...