Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

και ομως εγω που προχωρησα την παραγγελια λιγο πριν το τελος δεν μου δημιουργησε καποιο προβλημα.

 

^από ebw είχα παραγγείλει κάποτε κάτι που "δεν είναι άμεσα διαθέσιμο", μου είπαν ότι θα έρθει σε μία εβδομάδα αλλά δεν...

 

http://www.skroutz.gr/c/109/gamepads.html?keyphrase=Wireless+BUZZERS κάτω από 30 ευρώ το Game Explorers λέει πως έχει άμεση αποστολή

 

μια που είμαστε στο θέμα τω περιφερικών πιο χρώμα dual shock 3 θα προτιμούσατε για 2ο χειρηστίριο ???

 

πηρα τηλεφωνο και το εχουν διαθεσιμο στις αποθηκες. παντως μου φαινεται καπως παραξενη αυτη η τιμη... γιατι δλδ το Πλαισιο το εχει στα 49? τοσο πλεονεκτες ειναι εκει στο Πλαισιο? ή μηπως πουλαει τιποτα μεταχειρισμενα το ebw?

update 1: αυριο θα παραλαβω το προιον

Επεξ/σία από katsikoula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει ότι παιχνίδια και DVD τα παίζει με ανάλυση 720p όταν είναι στο μενού η ανάλυση γράφει 1080p.

Στα avi έχει πάλι 1080p,αυτά με ρύθμιση στο hdmi αυτόματο.

Έχει βγάλει κάποιος άκρη με τις αναλύσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι εφοσον το εχεις συνδεδεμενο με hdmi κανει upscale στις ταινιες(ειτε dvd ειτε avi ειτε κλπ)στην φυσικη αναλυση της οθονης.

 

τα παιχνιδια αστα στην ακρη,δεν παιζουν ολα σε 1080(ελαχιστα ειναι εκεινα π παιζουν)σχεδον ολα παιζουν στα 720

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γυρισεις το PS3 κατακορυφα, εχει αναφερθει καποιο προβλημα, πχ υπερθερμανσης, δυσλειτουργιας η οτιδηποτε? Θελω να το γυρισω ετσι και να το κρυψο πισω απο την τηλεοραση, γιατι δεν εχω χωρο, να το ακουμπησω, αλλα θελω πρωτα να ειμαι σιγουρας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το έχεις όρθιο η θερμοκρασία είναι ελαφρώς μεγαλύτερη απ ότι αν θα το είχες ξαπλωμένο.

Άντε;

 

Και γω τόσα χρόνια το έχω όρθιο με τη λογική μου ότι θα υπάρχει καλύτερα εξαγωγή του αέρα από το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει μέτρηση με ειδικό εξοπλισμό, αν ψάξεις στις παλιές ειδήσεις του PSPGR θα το βρείς.

Να'σαι καλά βρε Gherudos.

 

Απλά με τη σκέψη ότι η θερμότητα ανεβαίνει προς τα πάνω, σκέφτηκα ότι είναι καλύτερο να το έχω κάθετα διότι το βοηθάω να φεύγει εύκολα η θερμότητα. Λάθος μου τελικά! Να'σαι και πάλι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Νέος στο PS3, νέος και στο forum.

 

Σαν κλασικός Έλληνας (δεν ήξερα, δε ρώτησα) αγόρασα πριν 2 βδομάδες από το ebw το CF PS3 320GB και -με εμπειρία το CF PS2- ένα LG BluRay writer. Φυσικά το πρώτο αντίγραφο δεν έπαιξε και τότε αποφάσισα να το ψάξω και βρήκα την παρέα σας. Μετά από σχεδόν 1000 σελίδες -πόνεσαν τα μάτια μου βρε παιδιά- έχω αρχίσει να καταλαβαίνω από που βγαίνει ο ήλιος στον κόσμο του PS3. Αφού πήρα τηλ. το ebw και έκανα λίγο τον άσχετο, λίγο τον κλάψα, θα επιστρέψω το LG για ανταλλαγή με εξωτερικό σκληρό δίσκο, αναγκαστικά από τη γκάμα του ebw, αφού είναι ήδη πληρωμένο. Θα προτιμούσα έναν 2TB / 7200rpm αλλά αυτή τη στιγμή το κατάστημα δεν έχει κάτι αντίστοιχο. Ρωτάω, λοιπόν, τους πιο παλιούς που έχουν εμπειρία και στην ταχύτητα και στη χωρητικότητα του σκληρού: θα προτιμούσαν έναν 2TB / 5900rpm (Seagate) ή έναν 1.5ΤΒ / 7200rpm (WD); Επίσης η κονσόλα (CECH-2504B) ήρθε με 3 εγχειρίδια, σε συνολικά 8 γλώσσες, όχι όμως Ελληνικά ή Αγγλικά. Τους έκανα παράπονα και, με τη δικαιολογία πως το μοντέλο είναι πολύ νέο, με παρέπεμψαν στο διαδίκτυο. Δε βρήκα όμως το μοντέλο ούτε στον ελληνικό ιστότοπο ούτε στους δυο αγγλόφωνους (US, UK). Καμιά ιδέα για εγχειρίδιο.

 

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...