Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το πρόβλημα μου είναι πως ήθελα να τελειώσω το MGS 2 πριν το 4 και τώρα που ανακοίνωσαν πως θα βγει το 2 και το 3 σε HD στο PS3 λέω να περιμένω.

το god of war το έπαιξα λίγο, εντυπωσιακό αλλά ο Kratos δεν μαρέσει καθόλου για πρωταγωνιστής.

 

προσανατολίζομαι σε Yakuza 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια εγώ έχω αγοράσει τη γενιά των 1ων PS3 με τον 60αρι δίσκο και σκέφτομαι να τον αλλάξω. Οι μόνες πληροφορίες που έχω είναι ότι παίρνει SATA ΙΙ στις 5400 στροφές και σε FAT format.

Αυτό που θέλω να μάθω είναι: μπορώ να αγοράσω οποιόδηπωτε σκληρό που φέρει αυτά τα χαρακτηριστικά ή πρέπει να αγοράσω κάποιον που έχει PS3 Compatibility? ( http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0031M9JCE/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE ).

Όποιος γνωρίσει ας μου απαντήσει παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το format το κανει η κονσολα οποτε δεν σε απασχολει

λοιπον μπορεις να βαλεις ο,τι δισκο θες αρκει να μην ειναι πανω απο 9.5 mm σε υψος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βρε εγω για το υψος του δισκου μιλαω!!!!τις διαστασεις του οχι την διαμετρο των platters μεσα

κανονικα 2.5αρη θα παρεις απλα να κοιταξεις το υψος απο τον κατασκευαστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα και εγώ ήξερα πως ο μόνος περιορισμός είναι οι 5400 στροφές (πάντα μιλάμε για 2.5 ίντσες για εσωτερικό σκληρό), αλλά βλέπω πως παίρνει και 7200. Θα διάλεγα 5400 για την περίπτωση που ζεσταίνεται περισσότερο και δεν βλέπω γιατί να περιοριστείς στην ένδειξη "PS3 Compatibility".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ωραία. Thanks για τις απαντήσεις. Θα πάω να πάρω κανα δίσκο από κανα πλαίσιο γιατί είχα μια κακή εμπειρία με το amazon και τον θέλω άμεσα, όχι σε κανα μήνα :P

Όσον αφορά τις στροφές, συνιστάται οι 5400 διότι, ώντας προορισμένος για παιχνιδομηχανή χρησιμοποιείται πιο πολύ και πιο "σκληρά" από έναν σκληρό του υπολογιστή μας, γι' αυτό και θέλουμε να αντέχει στο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κυκλοφορησει η κανονικη εκδοση σε διαφορες ιστοσελιδες...σε λιγη ωριτσα θα παω να την δοκιμασω στην κονσολιτσα μου :Ρ

το gameplay ειναι καλυτερο απο του 1 απ οσο εχω δει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

Λεω να αγορασω και εγω ενα ps3 αλλα δεν ξερω τιποτα εχω να ασχοληθω με κονσολα απο εποχες ps1 :shock:

Με κοβω να βλεπω κανα μεταχειρισμενο απο εδω μεσα.Τη κρητηρια να βαλω στην αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα. Εχω παρατηρήσει οτι ενώ διαφορά παιχνίδια υποστηρίζουν 1080π, εντούτοις το πειστείσον, από κει που έχει ανάλυση 1900 κάτι, δηλαδή 1080 την μετατρέπει ρε 1200 δηλαδή 720π. Τι μπορεί να φταίει;

 

ξέχασα να προσθέσω κάτι πολύ σημαντικό. Εννοείται η τηλεόραση μου υποστηρίζει 1080π

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...