Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι φήμες λένε πως οι servers μπορεί να επανέλθουν την Παρασκευή και σταδιακά όλο το PSN σε ένα μήνα θα αποκατασταθή πλήρως! frown.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τι γίνεται με αυτό το θέμα θα κλείσουμε σε λίγο ένα μήνα χωρίς psn . αγόρασα πριν τρεις μήνες ps3 και έκλεισε το psn δεν πρόλαβα να το ευχαριστηθώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τι γίνεται με αυτό το θέμα θα κλείσουμε σε λίγο ένα μήνα χωρίς psn . αγόρασα πριν τρεις μήνες ps3 και έκλεισε το psn δεν πρόλαβα να το ευχαριστηθώ .

 

Ίσως μέχρι το τέλος της εβδομάδας να έχει επανέλθει, σύμφωνα με τις νέες φήμες. Κάποιοι ισχυρίζονται πως η sony φοβάται να το σηκώσει online πάλι πριν κάνει περισσότερο έλεγχο και testing, λόγω της φημολογίας πως ετοιμάζονται νέες επιθέσεις από black hat hackers.

 

Υπομονή φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέγανε στις 4-5-11 μετά 8-5-11 ότι θα ανοίξει . έχω τερματίσει τα δυο παιχνίδια που έχω και δεν ξέρω τι να κάνω . βασιζόμουν στο online μπας και περάσει λίγο η ώρα . τώρα κάθεται εδώ και 10 μέρες κλειστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέγανε στις 4-5-11 μετά 8-5-11 ότι θα ανοίξει . έχω τερματίσει τα δυο παιχνίδια που έχω και δεν ξέρω τι να κάνω . βασιζόμουν στο online μπας και περάσει λίγο η ώρα . τώρα κάθεται εδώ και 10 μέρες κλειστό.

 

Μπορείς να νοικιάσεις κάποιο παιχνίδι και να παίξεις όσπου να επανέλθει το PSN.

Εγώ πήρα το Portal 2 πρόσφατα και ασχολούμε με αυτό τελευταία. happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέγανε στις 4-5-11 μετά 8-5-11 ότι θα ανοίξει . έχω τερματίσει τα δυο παιχνίδια που έχω και δεν ξέρω τι να κάνω . βασιζόμουν στο online μπας και περάσει λίγο η ώρα . τώρα κάθεται εδώ και 10 μέρες κλειστό.

 

Για αυτό βάζεις cfw κοπανάς και 20-30 games μέσα και άστο να είναι down το psn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια έχει πάρει-παίξει κανείς το Portal 2 και πώς σας φάνηκε; (Δεν βρήκα κάποιο thread για το εν λόγω παιχνίδι)

Πάρα πολύ μου αρέσει μέχρι στιγμής είναι απροσδόκητα πολύ διασκεδαστικό και ενδιαφέρον! :o :lol: :wub:

(Έχει κωδικό επίσεις για το παιχνίδι στο PC/Mac μέσω του Steam)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

GOTY?:)

Θα δειξει.Παντως θα ειναι σιγουρα ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια της χρονιας.

Παιξε και το πρωτο portal,αφου σου αρεσει το δευτερο.

Θα το βρεις στο orange box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Απανταω εδω γιατι το καταστρεψαμε το thread.

 

Αφού είπαμε είναι ακριβό ακόμη. Αν δεν βρώ 60gb phat θα περιμένω είτε να πέσει το slim στα 150 μεταχειρισμένο (δλδ 200 καινούριο) και καλύτερα να βγει σε άσπρο (μαύρο δε μ αρέσει) είτε θα περιμένω για το project cafe (που θα παίζει και τα παιχνίδια του wii).

 

Για μενα σου εχω ξαναπει οτι κανεις το λαθος και περιμενεις πολυ και τελικα χανεις πολλα.:P

Ειδικα το λαθος σου να μην παρεις Ps2 δεν προκειται να το διορθωσεις ακομα και αν τα παιξεις ολα τα παιχνιδια του τωρα.:P

Προσωπικη αποψη,μην κανεις το ιδιο λαθος και με το ps3(το οποιο αν και δεν εχει φτασει στα επιπεδα των Ps2-ps1 εχει αρχιζει εδω και καιρο να ps2ιζει.:P)

 

Gamers ειμαστε ρε συ,αν δεν τα δωσουμε για κονσολα για που θα τα δωσουμε?.Ειμαι ο πρωτος που σε αυτο το φορουμ εγραφα οτι η νεα κονσολα δεν αξιζει τον πρωτο χρονο(ααααντε και τον δευτερο),αλλα μη το παρακανουμε.Εδω και 2-3 χρονια οποια απο τις 2 και να παρεις,ακομα και πανακριβες να ειναι,αξιζουν(κατ'εμε).

 

Βεβαια εννοειται οτι πρεπει να περιμενεις την E3 ,μπας και ανακοινωσουν καμια μειωση.

 

 

Θα βγουν και αλλες HD επανεκδοσεις.Μπορει και τα rachet and clank.Εχουν βγει και τα sly cooper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απανταω εδω γιατι το καταστρεψαμε το thread.

 

 

 

Για μενα σου εχω ξαναπει οτι κανεις το λαθος και περιμενεις πολυ και τελικα χανεις πολλα.:P

Ειδικα το λαθος σου να μην παρεις Ps2 δεν προκειται να το διορθωσεις ακομα και αν τα παιξεις ολα τα παιχνιδια του τωρα.:P

Προσωπικη αποψη,μην κανεις το ιδιο λαθος και με το ps3(το οποιο αν και δεν εχει φτασει στα επιπεδα των Ps2-ps1 εχει αρχιζει εδω και καιρο να ps2ιζει.:P)

 

Gamers ειμαστε ρε συ,αν δεν τα δωσουμε για κονσολα για που θα τα δωσουμε?.Ειμαι ο πρωτος που σε αυτο το φορουμ εγραφα οτι η νεα κονσολα δεν αξιζει τον πρωτο χρονο(ααααντε και τον δευτερο),αλλα μη το παρακανουμε.Εδω και 2-3 χρονια οποια απο τις 2 και να παρεις,ακομα και πανακριβες να ειναι,αξιζουν(κατ'εμε).

 

Βεβαια εννοειται οτι πρεπει να περιμενεις την E3 ,μπας και ανακοινωσουν καμια μειωση.

 

 

Θα βγουν και αλλες HD επανεκδοσεις.Μπορει και τα rachet and clank.Εχουν βγει και τα sly cooper.

 

Gamer είμαι και γι αυτό πάνω από όλα έχω το PC και τα hard-core games εκεί και τα mods. Επίσης είμαι adventuras και επίσης strategas. Επί εποχής ps2 το PC είχε και είχε παιχνιδάρες. Από εκεί και πέρα ο καθένας δίνει τα λεφτά του εκεί που νομίζει πως θα πιάσουν τόπο ή εκεί που θέλει να κάνει την κ...α του. Το ps2 ως κονσόλα το εκτίμησα πολύ αργότερα (από το 2008) όταν είδα πως παρόλο που είναι τόσα χρόνια στην αγορά, η sony συνέχισε να το στηρίζει και να βγάζει πολύ καλά παιχνίδια.

 

Για μένα τα γραφικά δε μετράνε τόσο και δε μετράνε σίγουρα το μεγαλύτερο βαθμό. Παίζω π.χ. adventure και platform games δεκαετίας του 90 και τα χαίρομαι και δε βλέπω το λόγο, γιατί πρέπει να κυνηγάς πάντα τα latest trends.

 

Εσύ το βλέπεις λίγο διαφορετικά από μένα ως sony fan, εγώ το βλέπω πιο οικονομοτεχνικά. Π.χ. όταν ήταν να αγοράσω Ps2 που εδώ έκανε 220 ευρώ, πήρα GC και με τα extra 120 ευρώ αγόρασα όλες τις παιχνιδάρες του Gamecube που ήθελα. Φυσικά και δεν έχω μετανιώσει γι' αυτό. Θεωρώ ότι μέσα στο σύγχρονο οικονομικό σύστημα, πρέπει κάποιος να έχει την κρίση να επιλέγει τη σωστή στιγμή που θα αγοράσει κάτι. Εξάλλου, όπως σου ξαναείπα αρκετά παιχνίδια του ps2, όπως τα Final Fantasy X, Final Fantasy XII και το Kingdom Hearts 2, God of War κτλ τα έχω ήδη χαρεί σε ps2 φίλων. Δεν είναι πως ήμουν άσχετος/ανενημέρωτος για το τι παιχνίδια έβγαζε. Όπως και τώρα βλέπω και παίζω παιχνίδια σε ps3 και σε wii.

 

Απλά έχω κάποιες αρχές/απόψεις αναφορικά με το πόσα λεφτά αξίζει να δώσω για κάποιο συγκεκριμένο προιόν και δεν κινούμαι ως fanboy που κάθε νέο προιόν μιας εταιρείας το αγοράζω. Για μένα δεν περιστρέφεται όλος ο κόσμος γύρω από τη sony. Αν κάποιο προιόν της μ αρέσει θα το πάρω τη στιγμή που το κρίνω εγώ. Εδώ ρε εγώ δεν έχω Wii...σκέψου...! Στις κονσόλες η αγαπημένη μου είναι η Nintendo, είμαι Ninty FAN και φαντάσου ΔΕΝ έχω αγοράσει Wii. Γιατί; Γιατί είναι ακριβό σε σχέση με όσα προσφέρει ο ανταγωνισμός.

 

ps3 σκέφτομαι να αποκτήσω μόνο όμως αν καλύπτει συγκεκριμένες ανάγκες μου, που αυτές καλύπτει το 60gb phat. Που θα το ήθελα επειδή έχει BC, επειδή έχει SACD και τέλος το σχήμα του μ αρέσει πολύ περισσότερο από το slim.

Για ps3 slim με τη σημερινή ποιότητα κατασκευής του και τα σημερινά του features, δε θα έδινα ποτέ παραπάνω από 150 ευρώ (μεταχειρισμένο ή και καινούριο). Όσα παιχνίδια και να βγάλει. Εξάλλου σε ένα άλλο thread σου είχα πει πως δεν υπερβαίνουν τα 10, τα παιχνίδια που θέλω να αγοράσω (αυτό δε σημαίνει πως όλα θα τα δω από την αρχή, πολλά τα έχω δει ήδη). Άντε πες 15 αν στο μέλλον βγουν και άλλα καλά παιχνίδια.

Για Wii δε θα δινα ποτέ παραπάνω από 90 ευρώ και για το Kinect δε θα δινα παραπάνω από 70-75 ευρώ.

 

Γιατί να πληρώσω για HD επανεκδόσεις, όταν μπορώ να αγοράσω τον original τίτλο φθηνότερα και στην original συσκευασία του; Είμαι λίγο περίεργος, π.χ. προτιμώ να αγοράσω μεταχειρισμένο έναν τίτλο game στην original θήκη παρά έναν καινούριο Platinum. Ειδικά οι platinum εκδόσεις των παιχνιδιών του ps3 με αυτό το χάλια κίτρινο και το αποκρουστικό silver αδιάφανο πλαστικό είναι ΧΑΛΙΑ...δε βλέπονται. Ποτέ δε θα αγοράσω τέτοιο τίτλο. Π.χ. αγόρασα το Uncharted το 2 (που όπως και το 1 τα έχω παίξει και είναι παιχνιδάρες) 12 ευρώ στην original Θήκη μεταχειρισμένο σε πάρα πολύ κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για μένα δεν περιστρέφεται όλος ο κόσμος γύρω από τη sony. Αν κάποιο προιόν της μ αρέσει θα το πάρω τη στιγμή που το κρίνω εγώ. Εδώ ρε εγώ δεν έχω Wii...σκέψου...! Στις κονσόλες η αγαπημένη μου είναι η Nintendo, είμαι Ninty FAN και φαντάσου ΔΕΝ έχω αγοράσει Wii. Γιατί; Γιατί είναι ακριβό σε σχέση με όσα προσφέρει ο ανταγωνισμός.

 

Δεν ειναι θεμα fan.

Απο καποια ηλικια και μετα λειτουργεις διαφορετικα(οι περισσοτεροι θελω να πιστευω).Το ιδιο και εγω.

 

Τυφλος φαν ημουν της SEGA,αλλα αν ειχε τωρα κονσολα φυσικα και θα προτιμουσα καποιο PS.(δεν μου κανει καθολου εντυπωση αυτο που λες δλδ,ουτε εγω θα αγοραζα wii ,αν ημουν fan της N).

Aν γυριζα τον χρονο πισω και ημουν ο σημερινος gamer,πιθανοτατα δεν θα επαιζα mega drive αλλα super N,δεν θα ειχα game gear,αλλα gameboy...

Παραμενω φαν της sega βεβαια λογο νοσταλγιας.

 

Fan λοιπον της sony ειμαι,γιατι θεωρω οτι απο το 94 μεχρι σημερα ειναι οι ανωτερη οσον αφορα τις κονσολες.Μονο για αυτον και για κανεναν αλλον λογο.

Να ειμαστε καλα,να αλλαξουν τα δεδομενα να δεις ποσο ευκολα θα αλλαξω και εγω.

 

Και στις τελευταιες 3 γενιες λοιπν, κατ'εμε η καλυτερη επιλογη που μπορεις να κανεις αν θες να αγορασεις μια κονσολα,ειναι τα 3 PS.Για τις προηγουμενες 2 δεν το συζητω καν ,η διαφορα ειναι χαωδης.Πλεον δεν ειναι τοσο μεγαλη σε αυτη τη γενια, αλλα και παλι υπαρχει σημαντικη διαφορα για μενα.

 

Απο κει και περα εφοσον μιλαμε για το χομπι μας,δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να σκεφτομαστε τα χρηματα εκει.Τα χρηματα μπορεις να τα σκεφτεις στο υπολοιπο 99,9% των αγορων σου.Οποτε για μενα πας για το καλυτερο.Η τουλαχιστον αυτο που νομιζεις εσυ καλυτερο.Εστω.

 

Φυσικα σεβομαι την επιλογη σου να αγοραζεις με τα δικα σου κριτηρια(χρηματα),αλλα ειναι βεβαιο πως αν συνεχισεις να αγοραζεις με αυτη την λογικη,χαμενος ως gamer θα βγεις απο δω και περα.(οτι εγινε εγινε στο παρελθον:P).

Μη μου πεις οτι θα περιμενεις να πεσει η νεα κονσολα της MS ή της sony στα 200 για να την αγορασεις.(δλδ το 2017-18):P

 

Ασχετο με τα παραπανω,αλλα συμφωνω με το κιτρινο του platinum,γι αυτο και δεν προκειται να αγορασω ποτε.:P

Eπισης οκ μπορεις να αγορασεις τα ps2 games για να τα εχεις,αλλα μπορεις να τα παιξεις στο ps3 στις επανεκδοσεις τους(απο καποιο video club).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου πεις οτι θα περιμενεις να πεσει η νεα κονσολα της MS ή της sony στα 200 για να την αγορασεις.(δλδ το 2017-18):P

 

Μάντης είσαι; :P :P :P Και το 360 Arcade το Phat στα 200 ευρώ το αγόρασα τον Απρίλιο του 2008 (+23 ευρώ ο σκληρός δίσκος των 20gb), τρισήμισυ χρόνια μετά την αρχική του κυκλοφορία. Το δε Gamecube το είχα αγοράσει πρωτοχρονιά του 2005, δέκα μήνες πριν βγει το 360 στα 100 ευρώ μαζί με το super mario sunshine.

 

Μπορεί να σου φανεί περίεργο, αλλά έτσι λειτουργώ τα τελευταία 4 χρόνια. Αγοράζω με κάποια κριτήρια. Game ας πούμε πάνω από 40 ευρώ δεν πρόκειται να αγοράσω. Και στα 40 ευρώ έχω αγοράσει ελάχιστα games (δύο, τρία). Τα περισσότερα τα έχω αγοράσει 25 ευρώ και κάτω. Επειδή δεν είμαι μόνο gamer, δλδ έχω πάρα πολλές δραστηριότητες και ενδιαφέροντα (pc, μουσική, dj mix, σκάκι, είμαι βιβλιοφάγος, και μέσα σ' όλα είμαι και gamer, είμαι χομπίστας του καφέ, μ΄ αρέσει να πίνω, να καπνίζω κτλ) επενδύω τα χρήματά μου εξίσου. Το μεγαλύτερο μου χόμπυ είναι οι h/y, όπου επενδύω τα περισσότερα. Αλλά όπως και σου είπα ακόμα και σε αυτό, πάνω από 200 ευρώ να δώσω για part η/υ είναι πολύ δύσκολο. Π.χ. στην ερώτησή σου ως gamer πού αλλού θα έδινα τα χρήματά μου, π.χ. τώρα το καλοκαίρι θέλω διακοπές και προτιμώ να δώσω κάποιο ποσό εκεί και να χαρώ τη θάλασσα και τον ήλιο παρά να τα δώσω μια 300άρα για ps3 slim. Δεν είμαι κανένας nerd, που δε μπορώ να σηκωθώ από το σπίτι.

 

Κάπου θα βγεις χαμένος όπως λές, κάπου κερδισμένος. Αρχή διατήρησης της ενέργειας φίλε μου :D Δε μπορεί να τα έχεις όλα...

 

Όσον αφορά την προτίμησή σου στη sony, δε σου είπα τίποτα, εξάλλου έχεις αρκετούς λόγους να προτιμάς το playstation brand. Μακάρι όλα οι Έλληνες fan του PS να ήταν open-minded όπως εσύ. Μπορεί να πει κάποιος πως αφού μέχρι και το ps3 σώθηκε από τη διαφαινόμενη καταστροφή και αποτελεί πλέον μία πολύ αξιόλογη επιλογή ως κονσόλα με κριτήριο το gaming (αν και όχι τόσο αξιόλογη οικονομοτεχνικά ως value per money), τότε μπορεί κάποιος σε κάθε γενιά να επενδύει σε κάποιο playstation. Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις για μένα είναι αντί για δεύτερο ps3 slim, να αγόραζες ένα 360, γιατί έχεις χάσει πολλά exclusive παιχνίδια του 360. Από εκεί και πέρα, καλά κάνεις και ξοδεύεις τα χρήματά σου εκεί όπου εκτιμάς πώς θα πιάσουν τόπο περισσότερο.

 

Τέλος, εγώ δεν είμαι φαν εταιρειών, είμαι φαν των παιχνιδιών, γι αυτό π.χ. είμαι φαν της Nintendo, για τα brands της και τις καινοτομίες της. Δεν είμαι φαν της ως εταιρεία, εξάλλου μεγάλο corporation είναι και η άποψή μου είναι πως βρήκε την κότα με τα χρυσά αυγά στο DS και μετά στο Wii και επαναπαύτηκε εκεί. Προτιμώ τη nintendo των εποχών Nintendo 64 και Gamecube που ήταν η μικρή εταιρεία, το underdog, παρά τo γίγαντα Nintendo του σήμερα. Όσον αφορά τη sony, με τις τελευταίες κινήσεις της την έχω απαξιώσει ως εταιρεία, καθώς δείχνει πως δε σέβεται τους gamers. Τους λόγους τους έχω εξηγήσει σε άλλα μου ποστ. Εκτιμώ τους developers της sony, εκτιμώ τους μηχανικούς που επιμελήθηκαν το hardware, δεν εκτιμώ τη sony ως corporation πλέον. Π.χ. δε γίνεται κάποιος να μη θαυμάσει τη naughty dog και την insomniac. Όπως αντίστοιχα, δε γίνεται να μη βγάλεις το καπέλο στην Lionhead και στη Remedy. Όσον αφορά τα τελευταία προιόντα Playstation, εκτιμώ το αρχικό phat ως piece hardware, και θα ήθελα να το πάρω σε λογική τιμή (γύρω στα 200 ευρώ) και όχι στην τιμή που το αξίωνε η sony αρχικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εννοειται οτι ο καθενας επενδυει οπως αυτος θελει τα χρηματα του.Ως gamer προς gamer σου ειπα οτι διαφωνω βεβαια με αυτη τη λογικη,απο την αποψη οτι χανεις τελικα.

Οπως σωστα λες ομως..

''Κάπου θα βγεις χαμένος όπως λές, κάπου κερδισμένος. Αρχή διατήρησης της ενέργειας φίλε μου :D Δε μπορεί να τα έχεις όλα...''

:P

Οποτε,καταληξαμε καπου.:)

 

ΥΓ.

Τέλος, εγώ δεν είμαι φαν εταιρειών, είμαι φαν των παιχνιδιών, γι αυτό π.χ. είμαι φαν της Nintendo, για τα brands της και τις καινοτομίες της.

Ε ναι ενταξει και εγω φαν των παιχνιδιων ειμαι.Αλλωστε sony συσκευες μεσα στο σπιτι δεν εχω καθολου(εκτος απο τα ps):P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...