Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ μεγαληη?!?! :-D

..αυριο παω να τσιμπισω το καλοδιο.. μηπος πρεπι να προσεξω κατι πριν την αγορα? η να παρω οπιο μου δοσουν?

 

Moλης σημερα πιρα το ps3 :devil: :devil:

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Home-Cinema-Systems/Home-Cinema-Cables/Clicktronic-Hdmi-To-Hdmi-M-M-1M-52320.htm

 

τι λες για αυτο εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ακριβό.

Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα με ηλεκτρονικά της γειτονιάς σου και πάρε ένα απλό καλώδιο HDMI. Γύρω στα 10Ευρώ θα δώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmm επιδι ειδα και με 100 ευρω :shock: σκεφτικα καπια ουσιοδες διαφορα θα εχουν στην εικονα

αλλα μαλλον(?) οχι.. οπωτε θα παρω οτι πιο προχιρο βρω. ευχαριστω Heatspreader ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα αναλογικά υπάρχει διαφορά, όχι στα ψηφιακά. Είναι Marketing τα πολλά φρου φρου και αρώματα στα καλώδια μετάδοσης ψηφιακού σήματος σε Home χρήση.

Μάλιστα τα καταστήματα έχουν το μεγαλύτερο κέρδος από αυτά.

 

Μέσα από το HDMI περνάνε ψηφιακά δεδομένα, αν κάτι πάει στραβά λόγω κακής ποιότητας καλωδίου, δεν θα έχεις εικόνα, ή θα έχεις σπασίματα, γραμμές κλπ.

 

Σε μεγάλες αποστάσεις, όπου υπάρχει ανάγκη μεγάλου μήκους καλωδίου, τότε ναι χρειάζεται ένα καλύτερο καλώδιο, όπου θα έχει καλύτερη θωράκιση, μικρότερη αντίσταση (καλύτερα υλικά), πιο ανθεκτικό, κλπ.

 

1 μέτρο καλώδιο και ακριβό είναι σπατάλη. Για 10 το κουβεντιάζουμε, αλλά και πάλι κρατώ επιφυλάξεις για το αν χρειάζεται.

 

Παρακαλώ man...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ xaiko

Έγω είχα πάρει το official ps3 hdmi της sony με 25 ευρώ και είναι πολύ καλό, πέρα που η sony λέει πως δεν καλύπτει την εγγύηση απο άλλης εταιρίας καλώδιο σε περίπτωση βλάβης του ps3.

 

http://www.plaisio.gr/Gaming/Accessories/Sony-Playstation-3/Sony-Playstation-3-Hdmi-Cable-PS719640486.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιής όποιο θέλεις απλά έτσι λένε, εγώ αυτό επέλεξα μιας και δεν είχα άλλο,αγόρασα το επίσημο ώς μια αξιόπιστη λύση.(Απλά το ανέφερα ακαδημαικά)Σιγά αν χαλάσει μη τους πας στο service και το hdmi και ούτε φυσικά φαίνετε ποιό καλώδιο χρησιμοποιής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ xaiko

Έγω είχα πάρει το official ps3 hdmi της sony με 25 ευρώ και είναι πολύ καλό, πέρα που η sony λέει πως δεν καλύπτει την εγγύηση απο άλλης εταιρίας καλώδιο σε περίπτωση βλάβης του ps3.

 

http://www.plaisio.gr/Gaming/Accessories/Sony-Playstation-3/Sony-Playstation-3-Hdmi-Cable-PS719640486.htm

Πω... Μιλάμε για κοροϊδία έτσι?

OEM καλώδιο και το έχουν βάλει σε κουτί που γράφει SONY. Να πω ότι ήταν επιχρυσωμένο ή κάτι να το δεχτώ. Που και πάλι δεν έχει σημασία στο ψηφιακό.

Στο PC έχω βάλει ένα απλό καλώδιο. Που είναι όπως φαίνεται παρόμοιο με το δικό σου. Στο PC λόγω μεγαλύτερων αναλύσεων υποτίθεται ότι χρειάζεται καλύτερο καλώδιο.. Και όμως όλα κομπλε. :-)

IMG_0295.jpg

 

Στο Playstation 3 όταν το πήρα το κατάστημα μου έδωσε ένα που έγραφε PS3. Θα το πλήρωσα τότε κάνα 20άρικο. Δεν χρειαζόταν, αλλά τουλάχιστον είναι επιχρυσωμένο, είναι Sleaved, έχει κάποια ποιότητα.

IMG_0296.jpg

 

Όσο για την εγγύηση, ας μην είμαστε αφελείς... Δεν θα δει κανείς τι καλώδιο φοράς και δεν πρόκειται να χαλάσει κάτι από καλώδιο.

 

Εχει συμβεί αυτό που λες με την εγγύηση; Το γράφει κάπου; Είμαστε, ή είναι, σοβαροί;

(Εγώ το έχω συνδεμένο με το HDMI του 360 :devil: )

Όλα τα Manual γράφουν να χρησιμοποιείται επώνυμα αξεσουαρ της εταιρίας μας... Για ευνόητους λόγους.

 

 

Από το iPhone οι φωτογραφίες ε!?

:P Γ@μω τα Macro!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά είχα πάρει αυτό μαζί με το ps3(http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/Audio-Video-Cables/Turbo-X-Cable-HDMI-14-18M-HC28AWG.htm) και όλα κομπλε.Είχα ένα των 2 ευρό απο τν ενισχυτή στην τηλεόραση και όλο έκανε διακοπές.Τώρα με αυτό όλα κυλούν ομαλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηρα το καλοδιο! στην TV οταν το σινδεσα ακουγοταν μονο ηχος, η οθωνη ηταν μαυρη.. :-(

αφου νευριασα πιγα να το δοκιμασω στην οθωνη του pc, που ειναι η παρακατω.. http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-23-W2361V-PF.htm

...χωρις κανενα προβλιμα. τωρα εχω μια χαζη ερωτιση.. γινετε να εχω σινδεδεμενο στην οθωνη και το PC kai to PS3 ?? θα βολεβε παντος γιατι βαλε βγαλε δεν γινεται δουλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω το PS3 απο Καναδά για τον ανεψιό μου (θα μου το φέρει ο ξάδερφος) για να γλυτώσω κάποια χρήματα όμως δεν ξέρω αν θα παίζει τα Ευρωπαικά

παιχνίδια και διστάζω για αυτό το λόγο, γνωρίζει κανείς αν θα τα παίζει η θα κάνω τσάμπα την αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω το PS3 απο Καναδά για τον ανεψιό μου (θα μου το φέρει ο ξάδερφος) για να γλυτώσω κάποια χρήματα όμως δεν ξέρω αν θα παίζει τα Ευρωπαικά

παιχνίδια και διστάζω για αυτό το λόγο, γνωρίζει κανείς αν θα τα παίζει η θα κάνω τσάμπα την αγορά;

 

Νομίζω γίνετε να παίζεις τα παιχνίδια αλλά όχι τις ταινίες... Κάποιος ειδικός του θέματος ας απαντήσει please και εγώ θέλω να μάθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γνώριζα και μου το επιβεβαίωσαν και τα παιδιά εδώ στο Forum, τα παιχνίδια είναι Region Free. Παίζουν σε όλες τις κονσόλες ανά τον κόσμο.

Όμως, ίσως υπάρχει πρόβλημα στο Online κομμάτι, δηλαδή Multiplayer και DLCs. Από εκεί και πέρα σε Single Player δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Στις ταινίες όπως είπε και ο φίλος naruto14, θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...