Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήγαινε πάρε ένα οποιοδήποτε ασύρματο & Ethernet modem σου κάθετε καλύτερα στην τσέπη. Μετά απλώς διαλέγεις πως θα συνδέσεις τι, και ξέχνα το Crossover...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θες ένα modem-router με παραπάνω από μία ethernet port π.χ. (αυτό έχει τέσσερις). Θες μία πόρτα για κάθε συσκευή, επίσης ένα καλώδιο straight για κάθε συσκευή (ένα για το pc και ένα για το ps3). Συνδέεις και τα δύο στο router, θα επικοινωνούν μεταξύ τους, θα έχουν πρόσβαση και τα δύο internet. Μετά βέβαια αν θες να βλέπεις ταινίες που τις έχεις στο pc στο ps3, χρειάζεσαι κατάλληλο software.

 

PS: Το router που "λινκαρα" δεν είναι πρότασή μου, παράδειγμα έδωσα για να καταλάβεις για τι μιλάω! Αυτό δεν είναι ασύρματο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10 πιο αναμενόμενα παιχνίδια για μένα

 

1-Final Fantasy Versus XIII

2-Final Fantasy XIII-2

3-Metal Gear Solid Rising

4-Catherine

5-Alice: Madness Returns

6-Dark Souls

7-Tales OF Xillia

8-White Knight Chronicles 2

9-Ashura's Wrath

10-The Last Guardian

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις το παράγκειλα. είχα παλιότερα το Wii αλλά δεν μου κανε τα χατήρια και δεν με εντυπωσιασε καθόλου.

αν και με το PS3 δεν κωλήσω τοτε κάτι τρέχει οτι δεν τα πάω καλά με τις κονσόλες.

 

 

 

Ερωτηση: πχ πως πέζεται FPS με τα χειριστήρια; δεν ειναι λιγάκι δύσκολο; πχ το πιστόλι με το move θα μπορώ να παίξω call of duty black ops?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις το παράγκειλα. είχα παλιότερα το Wii αλλά δεν μου κανε τα χατήρια και δεν με εντυπωσιασε καθόλου.

αν και με το PS3 δεν κωλήσω τοτε κάτι τρέχει οτι δεν τα πάω καλά με τις κονσόλες.

 

 

 

Ερωτηση: πχ πως πέζεται FPS με τα χειριστήρια; δεν ειναι λιγάκι δύσκολο; πχ το πιστόλι με το move θα μπορώ να παίξω call of duty black ops?

 

Από όσα ξέρω κινήσαι με τον αριστερό μοχλό μέσα στην πίστα και με τον δεξί μοχλό στοχεύεις. Τα άλλα τα κουμπιά είναι φυσιολογικά. Εμένα ποτε δεν με βόλεψε αυτό αλλά πιστεύω είναι θέμα συνήθειας. Άσε που υπάρχουν και ποντίκια για το ps3 σε τέτοια μορφή. Το συγκεκριμένο είναι το φθηνότερο στο κατάστημα public αλλά πιστεύω πως είναι αρκετά ακριβό. Ψάξτο λίγο μπορεί να βρεις και φθηνότερα ^_^ !

 

Όσο για το move που είπες το COD Blacks ops δεν υποστιρίζει την χρήση του Move [μπορεί στο μέλλον να αλλάξει, κανείς δεν ξέρει :-D ]. Αλλά υπάρχουν πολύ καλοί τίτλοι για το Move όπως το Killzone 3 που πολλοί το συγρίνουν με το Black Ops και έχει πάρει πολύ θετικά reviews. Αυτά από μένα. Ελπίζω να βοήθησα! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι αυτό το σωστό Τοπικ, αλλά να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος να κάνω update τα παιχνίδια, χωρίς να χρειαστεί να αναβαθμίσω το firmware? έχω το 3.55 από τη Sony..

 

Thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^αν και δεν πολύχρειάζονται updates από όσο ξέρω, δεν νομίζω να μπορείς να βάλεις offline κάτι όπως DLC stuff

 

Ερωτηση: πχ πως πέζεται FPS με τα χειριστήρια; δεν ειναι λιγάκι δύσκολο;

 

Απάντηση: Δεν...

 

Εκτός ίσως για το killzone 3 να αγοράσεις το move + sub controller + sharp shooter, αλλά είναι πολύ ακριβό το σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τόσο δυσκολο ειναι να βρεις μεταχερισμένο τι στο διάολο ψάχνω εδώ και τρείς μέρες, καλά απο τιμές εξοφρενικές.

 

^αν και δεν πολύχρειάζονται updates από όσο ξέρω, δεν νομίζω να μπορείς να βάλεις offline κάτι όπως DLC stuff

 

 

 

Απάντηση: Δεν...

 

Εκτός ίσως για το killzone 3 να αγοράσεις το move + sub controller + sharp shooter, αλλά είναι πολύ ακριβό το σύστημα

 

 

ναι τα φράγκα πολλά και κανεις δεν σου δίνει εγκυήση για το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες οποτε παίζω black ops πέφτουν τα fps αισθητά. Και καποιες φορές εμφανίζεται μπλε το έδαφος. Ψιλιάζομαι υπεθέρμανση αλλα συμβαίνει μονο σε αυτο το game. Να πω οτι το ps3 ειναι το δεύτερο μου και ειναι σχεδόν του κουτιού. Ξέρεις κανεις τι μπορει να παίζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου, ο οποίος μένει στον Καναδά επιμένει πως τα παιχνίδια για Playstation 3 έχουν Region. Μου είπε μάλιστα ότι τα παιχνίδια του είναι Region 1.

Η κουβέντα ξεκίνησε όταν τον ρώτησα από που αγοράζει παιχνίδια και μου είπε ότι αγοράζει από μαγαζιά στη χώρα του λόγω Region.

 

Μπορεί να αγοράσει παιχνίδια από το zavvi τα οποία είναι Region 2?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι ξέρω το region που έχουν έχει να κάνει με rating, artwork, localization και δεν κλειδώνει τα παιχνίδια όπως το region στα bluray

 

ναι τα φράγκα πολλά και κανεις δεν σου δίνει εγκυήση για το αποτέλεσμα.

 

ελπίζω οι hackers να κάνουν κάτι χρήσιμο και να βάλουν mouse & keyboard support. αν ήμουν στη θέση σου τώρα, θα ξεκινούσα με τους μεγάλους τίτλους του ps3 όπως παράδειγμα από το thread "Ποιο παιχνιδι σας εκανε να αγορασετε ps3 ?" αποφεύγοντας τα shooter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι οτι δεν εχω βρει ουτε ένα PS3 μεταχειρισμένο σε λογική τιμή όλοι ζητάνε παράλογα χρήματα τη στιγμή που καινούργιο το βρίσκεις 260 με δίσκο 320GB.

κάτω απο 220€ δεν το δίνει κανείς. ειμαστε καλά;

 

 

 

άσπρο δεν έχει κυκλοφορήσει ευρώπη, αν τελικά φτάσω να αγωράσω καινούργιο τουλάχιστον να πάρουμε το άσπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...