Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλαξε θύρα στο ρούτερ η γραμμή του κονεξ TV δεν δίνει ίντερνετ σε άλλες συσκευές είναι αποκλειστικά για κόνεξ.

Για να μην τραβάς καλώδια άλλαξε το καλώδιο από τη μεριά του ρούτερ

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Τελικά, ανακάλυψα ότι το Ps3 μπορεί να συνδεθεί και ασύρματα στο internet και έτσι, απλά, το συνέδεσα στο ασύρματο δίκτυό μου και μπήκε κανονικά στο internet. Οπότε, ποτέ δεν έμαθα τι έφταιγε. Ελπίζω να μην προκύψει κανένα άλλο πρόβλημα... Ευχαριστώ πολύ, όμως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια ξερετε αν αυτο http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS2.00712 κανει για να παιζει το χειριστηριο του ps2 στο ps3?

 

Κατα 99% κανει!

Ειχα παρει και εγω ενα απο το eBay απο κινα με 3-4€ μαζι με μεταφορικα και επαιζε και με τα 2 κανονικα.

Στα Windows 7 μαλιστα μου βρηκε και κατευθειαν drivers για το χειριστηριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γνωριζει κανεις τι διαδικασια για να συνδεσω το ps3 μεσω wifi? Ακολουθω τις οδηγιες βημα βημα αλλα τιποτα. Το ρουτερ το εχω στο δωματιο και το σημα παιζει μεταξυ 50-55%. Πρεπει να αλλαξω καποια ρυθμιση στο ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως θα μπορούσε κανείς να βοηθήσει να βελτιώσω την ταχύτητα μεταφοράς με ftp? Χρησιμοποιώ το ftp του multiman 1.16 και cuteftp και filezilla και η ταχύτητα στα μεγάλα αρχεία είναι με το ζόρι 8 MB/s ενώ διαβάζω για κάτι 20ρια με 30ρια . Στο pc μου έχω την κλασική onboard realtek 1Gb και μία asus nx1101( που υποτίθεται ότι είναι και καλή με 16k jumbo frame).Αυτή τη στιγμή το ps3 συνδέεται στο realtek (πιάνει καλύτερες ταχύτητες) μέσω καλωδίου crossover και το ίντερνετ στην asus. Εκτός αυτού πολλές φορές μου κάνει περίεργα του στυλ πρέπει να απενεργοποιήσω πρώτα την lan με το Internet για να συνδεθεί στο ftp και μετά να την ξαναενεργοποιήσω .

Κάποιος που έχει εμπειρία στο θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα modem-router που συνδέεται με τον υπολογιστή για internet σύνδεση.

 

Τι ακριβώς χρειάζεται να πάρω για να έχω ταυτόχρονα συνδεδεμένο τον υπολογιστή με το ιντερνετ, το PS3 με το ιντερνετ και το PS3 με τον υπολογιστή ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το ρουτερ ειναι ασυρματο, τοτε τπτ...

 

αλλιως ενα crossover καλωδιο(ή ενα ασυρματο ρουτερ)το καθενα με τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι, το router δεν είναι ασύρματο και συνδέεται μόνο με τον υπολογιστή

 

οπότε τι μοντέλο router θα βοηθούσε για να τα συνδέσω μεταξύ τους & με το ιντερνετ ?

Επεξ/σία από RedPanda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το ρουτερ ειναι ασυρματο, τοτε τπτ...

 

αλλιως ενα crossover καλωδιο(ή ενα ασυρματο ρουτερ)το καθενα με τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα του...

Φυσικά και ΔΕΝ θα το συνδέσει με crossover στο router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...