Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το move starter pack ειναι χλωμο να το βρεις τωρα.

Στο media markt στο Μαρουσι υπαρχει ενα πακετο (σε καλαθια) καμερα και 1 χειριστηριο 60 EUR, χωρις παιχνιδια η demos.

 

Γιατι? Δεν παραγεται πλεον? Και οσοι δεν αγορασαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος ρωτησε για την ελληνικη αγορα. Επειδη το εψαξα, δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη διαθεσιμο.

Γιαυτο λεω για το πακετακι του media markt που πηρα και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν υπάρχει σχετικό θέμα αλλά,

 

μπορεί το PS3 να παίξει mp4 σε high@lv. 5 ?

αν όχι υπάρχει δυνατότητα να γίνει κανένα conversion ?

επίσης υπάρχει δυνατότητα να τρέξει mp4 με υπότιτλους ?

 

link αν υπάρχει thread pleaz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωτερικους υποτιτλους ΔΕΝ υποστηριζει το ps3,αν βρεις προγραμμα που τους ενσωματωνει οκ.

Για mp4 δεν ξερω αν παιζει.

Βεβαια μπορεις μεσω του PSM(Ps3 Media Server)να κανεις το ps3 να παιζει ο,τι βιντεο θες...

Προύποθεση ειναι ενα δηπυρηνακι να κανει το transcoding κ ενα ικανοποιητικο δικτυο(οχι ασυρματο για πανω απο 720ρ ταινιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωτερικους υποτιτλους ΔΕΝ υποστηριζει το ps3,αν βρεις προγραμμα που τους ενσωματωνει οκ.

Για mp4 δεν ξερω αν παιζει.

Βεβαια μπορεις μεσω του PSM(Ps3 Media Server)να κανεις το ps3 να παιζει ο,τι βιντεο θες...

Προύποθεση ειναι ενα δηπυρηνακι να κανει το transcoding κ ενα ικανοποιητικο δικτυο(οχι ασυρματο για πανω απο 720ρ ταινιες)

 

εννοείς πως αν κάνω mux στο mp4 τους υπότιτλους θα παίξουν ?

δοκίμασα srt με το yamp και τίποτα, δοκίμασα και το tsMuxer και δεν έπαιζε ούτε υπότιτλους ούτε τον aac ήχο !

 

αν έχεις κάποιο τρόπο θα το δοκιμάσω.

 

πολλές HD ταινίες και επεισόδια είναι σε avc high @ level 5, μεγάλη απώλεια, ξέρει κανένας αν είναι καθαρά ότι δεν το σηκώνει το ps3 σαν hardware ή απλά δεν το θέλει η Sony ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κονσολα κακως υποστηριζει μερικους τυπους βιντεο-ηχου

Νομιζω το manual λεει αναλυτικα τι βιντεο υποστηριζει και το format ηχου

πιστευω δεν ειναι θεμα hardware,απλα δεν υποστηριζονται λογω "λειτουργικου"

 

Παντως σκεψου την λυση που προτεινα με το pms αν σε βολευει,βεβαια κ εκει θα εχεις απωλειες καθως θα γινεται Οn the fly κωδικοποιηση σε avi (νομιζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ βοηθάει ο media server αλλά προσπαθώ να βάλω υπότιτλους στο mp4 μέσα στο μηχάνημα και με ρίνχει που avc @ lvl 5 δεν παίζει

 

ελπίζω όλοι αυτοί με τα σπασμένα κλειδιά και τα custom firmware να βάλουν καμία υποστήριξη για media της προκοπής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλεινει περισσοτερο η ψαλιδα ps3-xbox 360....απο τα περι 5 εκ. που ηταν πριν μερικους μηνες πλεον στα ειναι στα 2

http://www.psu.com/PS3-global-sales-rocket-to-479-million--a010567-p0.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα protected γινεται κατι? Επεισης μπορεις να μετατρεπεις save απο διαφορετικα region?

 

 

Κοιτα τι βρηκα. Δεν το εχω δοκιμασει , δεν μου εχει χρειαστει.

Πρεπει να συνδεθεις με FTP στο PS3 για να παρεις τα save.

 

 

I just upgraded my internal hdd, before I did, I backed up all my save games. The only ones I couldn't copy from the XMB were Heavy Rain and The Sly Collection.

 

After doing some reading I found out that those game saves plus others were protected and could not be copied. Undetered I ftp'd to hdd0/home/00002/savedata and copied both save game folders (2 for each game) to my desktop.

 

After replacing my hdd and copying back all my save games (except those two). I launched Heavy Rain and let it update and install data. Then I played till it made one save. I then quit the game and ftp'd back to hdd0/home/00002/savedata, I found the two save folders that were just created and overwrote the files inside with the ones from my desktop. NOTE, I copied over the files only. I didn't just drag the whole folder over.

 

After doing that for both save game folders for both games I fired the games back up to find out that the save data transfered and am now right back to where I left off in HR and TSC before the HDD swap!

 

I'm not sure if this will work transfering to a different PS3 but it worked when just upgrading my HDD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

resonance of fate

 

το έχει παίξει κανένας ? το προτείνει ?

 

Πρεπει πρωτα να πεις αν παιζεις τετοιου ειδους παιχνιδια.Turn based-jrpg ειναι, οποτε δεν ειναι για πολλους.Ειναι δυσκολο, εχει ενδιαφερουσα ιστορια αλλα τα γραφικα του θα τα χαρακτηριζα ψιλοχαλια.Θα σου προτεινω να παρεις/παιξεις Eternal Sonata και Valkyria Chronicles πρωτα και μετα δες και αυτο.Ειδικα το Eternal Sonata ειναι αριστουργημα απο ολες τις αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει πρωτα να πεις αν παιζεις τετοιου ειδους παιχνιδια.Turn based-jrpg ειναι, οποτε δεν ειναι για πολλους.Ειναι δυσκολο, εχει ενδιαφερουσα ιστορια αλλα τα γραφικα του θα τα χαρακτηριζα ψιλοχαλια.Θα σου προτεινω να παρεις/παιξεις Eternal Sonata και Valkyria Chronicles πρωτα και μετα δες και αυτο.Ειδικα το Eternal Sonata ειναι αριστουργημα απο ολες τις αποψεις.

 

δεν είναι πολύ ηλίθιος ο όρος Jrpg ?! είναι σαν να ζητάς στην γαλλία παράδειγμα, ελληνικό σουβλάκι

 

το Valkyria Chronicles βλέπω είναι tactical, οπότε λέω να περιμένω το καινούριο Disgaea. Εκτός αυτού έχει το σήμα της Sega που αποφεύγω !

 

το Eternal Sonata φαίνεται πολύ καλό, αλλά ελπίζω να μην έχει τίποτα να κάνει με musical και μουσικές γιατί δεν τα αντέχω. Εκτός αυτού φαίνεται πολύ φωτεινό το ύφος του σαν παιχνίδι. Ήταν κάτι που με κούρασε στο FFXIII.

 

τα γραφικά του resonance of fate απο videos τρομερά δεν ήταν αλλά μου φάνηκαν αναμενόμενα, δεν μπορώ να πω ότι με ρίχνουν.

 

Eternal Sonata vs resonance of fate vs Demon's Souls ? θα επέλεγα το τρίτο αλλά μετά το FFXIII που είχε πολύ action αίσθηση θέλω κάτι πιο κλασικό σε rpg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα παιδιά!

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ps3 μου, το οποίο το έχω σχεδόν 1 μήνα. Όταν πάω να το συνδέσω στο Playstation Network μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Server timed out (Error 80710092)". Εντωμεταξύ, δίπλα ακριβώς από το ps3 έχω τον αποκωδικοποιητή του Connx TV και πήρα το ethernet από εκεί. Στο Connv TV το internet δουλεύει κανονικά. Το ίδιο και στους υπολογιστές μου. Δηλαδή ούτε αποσυνδέεται που και που ούτε τίποτα. Παλαιότερα, όταν το πρωτοπήρα που ήθελε update για να παίξει το Grand Tourismo, το συνέδεσα με το ίδιο καλώδιο και όλα ήταν ok. Τώρα, από εχθές που προσπαθώ όλο το ίδιο μήνυμα μου βγάζει! Ανοιγόκλεισα και το router που μου πρότεινε ως λύση το ps3, αλλά τίποτα... Ξέρερε τίποτα σχετικό;

 

Σας ευχαστιρώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα παιδιά!

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ps3 μου, το οποίο το έχω σχεδόν 1 μήνα. Όταν πάω να το συνδέσω στο Playstation Network μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Server timed out (Error 80710092)". Εντωμεταξύ, δίπλα ακριβώς από το ps3 έχω τον αποκωδικοποιητή του Connx TV και πήρα το ethernet από εκεί. Στο Connv TV το internet δουλεύει κανονικά. Το ίδιο και στους υπολογιστές μου. Δηλαδή ούτε αποσυνδέεται που και που ούτε τίποτα. Παλαιότερα, όταν το πρωτοπήρα που ήθελε update για να παίξει το Grand Tourismo, το συνέδεσα με το ίδιο καλώδιο και όλα ήταν ok. Τώρα, από εχθές που προσπαθώ όλο το ίδιο μήνυμα μου βγάζει! Ανοιγόκλεισα και το router που μου πρότεινε ως λύση το ps3, αλλά τίποτα... Ξέρερε τίποτα σχετικό;

 

Σας ευχαστιρώ πολύ!

 

Άλαξε θύρα στο ρούτερ η γραμμή του κονεξ TV δεν δίνει ίντερνετ σε άλλες συσκευές είναι αποκλειστικά για κόνεξ.

Για να μην τραβάς καλώδια άλλαξε το καλώδιο από τη μεριά του ρούτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...