Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακομα και μετα το jailbreak παλι μονο fat32 δισκους βλεπει.Δεν εχει βρεθει λυση για ntfs ακομα.

gdimoulas7 δεν το ηξερα αυτο.νομιζα οτι μετα απο jbreak επαιζαν ntfs.Ειναι σιγουρο? αν ναι οταν ενα game εχει μεγαλυτερο file απο 4GB πως το περνας? μονο με καποιο tool?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρο ναι.Οσα ειναι μεγαλυτερα τα κανεις split σε μικροτερα αρχεια και τα περνας στον εσωτερικο με τον backup manager γιατι μονο απο κει παιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρο ναι.Οσα ειναι μεγαλυτερα τα κανεις split σε μικροτερα αρχεια και τα περνας στον εσωτερικο με τον backup manager γιατι μονο απο κει παιζουν.

ok φιλε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys αν συνδεσω με wifi το ps3 και μπω online υπαρχει περιπτωση να μοθ κανει μονο του αναβαθμιση αυτοματα στην 3.50 ? η γινεται μονο απο το μενου χειροκινητα και ειμαι οκ

γιατι θελω να μεινωσ την 3.41 και ρωταω πριν μπω στους servers της σονυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

γνωριζετε για καποιο error που βγαζει η κονσολα και δεν παιζει μετα τα παιχνιδια ?

μαλιστα η sony ζηταει 150€ για επισκευη και σου περνουν την προβληματικη και δινουν μια αλλη επισκευασμενη !!

ρωταω εκ μερους ενος φιλου, μιας και ειναι δικη του η κονσολα. εαν χρειαζετε να σας πω το error να τον ρωτησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν πολλα.Δεν μπορει να σου πει καποιος κατι συγκεκριμενο αν δεν δηλωσεις ακριβως το error message...Υπαρχει περιπτωση αν δεν ειναι hardware προβλημα και ειναι κατι σχετικο με το file system να μπορει και ο φιλος απλα να το φτιαξει επιλεγωντας εντολες απο το menu του ps3.Δες το error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys αν συνδεσω με wifi το ps3 και μπω online υπαρχει περιπτωση να μοθ κανει μονο του αναβαθμιση αυτοματα στην 3.50 ? η γινεται μονο απο το μενου χειροκινητα και ειμαι οκ

γιατι θελω να μεινωσ την 3.41 και ρωταω πριν μπω στους servers της σονυ

 

 

δεν νομιζω,μπαινω κανονικα στο νετ και δεν εχω κανενα προβλημα.Με 3.41 ειμαι !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου ειχε παρει το ματι μου ενα προγραμμα που εκοβε αρχεια video για να χωρανε σε fat32 discs στο ps3. Μπορει να μου το δειξει κανεις, γιατι δε το βρισκω; thnx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν πολλα.Δεν μπορει να σου πει καποιος κατι συγκεκριμενο αν δεν δηλωσεις ακριβως το error message...Υπαρχει περιπτωση αν δεν ειναι hardware προβλημα και ειναι κατι σχετικο με το file system να μπορει και ο φιλος απλα να το φτιαξει επιλεγωντας εντολες απο το menu του ps3.Δες το error.

Αν μας έλεγες και το error θα σε βοηθούσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χρονια πολλα και καλες γιορτες να εχουμε.θελω τα φωτα σας.εχω σε ενα δωματιο τον υπολογιστη μου και στο σαλονι το ps3.κατεβσα το προγραμμα ps3 media server ετσι ωστε να μπορω να δω τις ταινιες απο τον υπολογιστη μου στο ps3 ασυρματα.οι ταινιες ειναι mvk και οι υποτιλοι srt.οταν βαζω την ταινια παιζει κανονικα οταν ομως βαζω και τους υποτιτλους κολλαει και τους διχνει κινεζικα.ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να παιζει κανονικα.ευχαριστω πολυ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χρονια πολλα και καλες γιορτες να εχουμε.θελω τα φωτα σας.εχω σε ενα δωματιο τον υπολογιστη μου και στο σαλονι το ps3.κατεβσα το προγραμμα ps3 media server ετσι ωστε να μπορω να δω τις ταινιες απο τον υπολογιστη μου στο ps3 ασυρματα.οι ταινιες ειναι mvk και οι υποτιλοι srt.οταν βαζω την ταινια παιζει κανονικα οταν ομως βαζω και τους υποτιτλους κολλαει και τους διχνει κινεζικα.ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να παιζει κανονικα.ευχαριστω πολυ!!!!

 

δοκιμασε να πας στις ρυθμισεις Transcoding μετα στο Mencoder,μετα στις ρυθμισεις υποτιτλων να αλλαξεις στο κωδικοσελίδα υποτίτλων το cp1252 σε cp1253.

Και πες μου αν ειδες αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...