Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμ γράψε λάθος, δεν πρέπει να χρειάζεσαι αντάπτορα, λογικά μπορείς να το συνδέσεις απευθείας.

 

Απλά θα κάνεις τις ανάλογες ρυθμίσεις στο menu σχετικά με την εικόνα και τον ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι copy / paste από παλαιότερο νήμα αλλά κάνει και για την περίπτωσή σου...

 

"Δεν σε αφήνει να συνδεθείς ταυτόχρονα και να βγάζεις εικόνα και από το HDMI και από το scart.

 

Σε αφήνει όμως να στέλνεις την εικόνα από το HDMI και τον ήχο από το A/V scart.

 

Δηλαδή σου αρκεί το καλώδιο που έχεις ήδη (AV cable) απλά δεν βάζεις το scart (Euro-AV Connector Plug).

 

Όσοι δεν έχουμε ενισχυτή με HDMI ή/και οπτική ίνα, έτσι το έχουμε συνδέσει.

 

Παίζει σίγουρα...

 

Αν δεν το έχεις βρει μέχρι τώρα κοίταξε στις ρυθμίσεις του PS3 για ήχο κτλ.

 

Για Ρυθμίσεις εξόδου βίντεο‎ αλλά και υποστηριζόμενες αναλύσεις ανά τύπο σύνδεσης δες εδώ: http://manuals.plays...ideooutput.html

 

Για Ρυθμίσεις εξόδου ήχου‎ δες εδώ: http://manuals.plays...udiooutput.html

 

Βασικά οδηγίες από το manual είναι, αλλά επειδή κανένας μας δεν τα διαβάζει στην έντυπη μορφή τους, ορίστε και σε ψηφιακή...;) "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα μια ερωτησει και οποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω Εχω δημιουργισει ενα online acount στο playstasion network πριν 3 χρονια που πηρα το playstaion 3.Προσφατα εβαλα internet σπιτη και παιζω φιφα 11.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορω να αλλαξω την online id στο παιχνιδη γιατι τωρα με βγαζει με αυτην που εχω στο eimail μου.Και επισης αν μπορω διμιουργοντας καινουργιο user να ξανακανω απο την αρχη καινουργιο acount και να παιζω τα επομενα παιχνιδια με καινουργια id.Ολη η αποφαση μου ειναι γιατι θελω να καταργησω το παλιο eimail μου ευχαριστο εκ τον προτερων σε οποιον μπορεσει και με βοηθησει.

 

Παιδια καποιος αν μπορει ας απαντησει :rolleyes:

Επεξ/σία από jamas55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς απλά να αλλάξεις το email που το έχεις συνδέσει με το Playstation network και να κρατήσεις το ίδιο account. Μπορείς να φτιάξεις νέο όμως θα χάσεις όλα τα τρόπαια και ίσως κάποια saves να μην μπορείς να τα αντιγράψεις στο νέο account σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα.Θέλω να συνδεθώ μέσω Wi-Fi από το Playstation 3 στο Ίντερνετ και συνεχώς μου βγάζει Error Και δεν μπορώ.Υποψιάζομαι πως ίσως να φταίει η απόσταση αλλά μιλάμε για μία απόσταση λίγων μέτρων αφού είναι μέσα σε ένα σπίτι και το Modem και το Play!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες εχω μια ερωτηση εχω το ps3 slim 320gb και επειδη εχς πολυ καιρο να παιξω λογω δουλειες τρεξιματα και τα λοιπα εχω ξεχασει τον κωδικο και οταν παω να παιξω ενα παιχνιδι μου ζηταει κωδικο αλλα τον εχω ξεχασει τι πρεπει να κανω ετσι ωστε να το εμφανισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε πες ποιο παιχνιδη εχεις? οταν λες οτι ζηταει κωδικο για online gaming? αν ναι το γραφει στο βιβλειαρακη που εχει στο κουτι του παιχνιδιου.Αν εχεις παιξει on line το εχει αποθηκευμενο στο server του παιχνιδιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα.Θέλω να συνδεθώ μέσω Wi-Fi από το Playstation 3 στο Ίντερνετ και συνεχώς μου βγάζει Error Και δεν μπορώ.Υποψιάζομαι πως ίσως να φταίει η απόσταση αλλά μιλάμε για μία απόσταση λίγων μέτρων αφού είναι μέσα σε ένα σπίτι και το Modem και το Play!

το ps3 δεν εχει και την καλύτερη καρτα wifi και πρέπει να φερεισ το modem σου κοντα του(αν ειναι καλό φυσικά το modem σου)γιατι το ιδιο πρόβλημα έχω και εγώ και αν πεκσεισ ps3 απο wifi μακριά κολαει πολυ γιατι 8ελει γυρο στα 1 mbs γιανα παιξεισ online 54g modem εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες εχω μια ερωτηση εχω το ps3 slim 320gb και επειδη εχς πολυ καιρο να παιξω λογω δουλειες τρεξιματα και τα λοιπα εχω ξεχασει τον κωδικο και οταν παω να παιξω ενα παιχνιδι μου ζηταει κωδικο αλλα τον εχω ξεχασει τι πρεπει να κανω ετσι ωστε να το εμφανισω?

αν εχεις βαλει parental control τοτε πηγαινε στα settings (δεν θημαμε πολυ καλα πως το κανουμε )

η πατας στα security setting η στα system setting>restore default setting οταν εχω χρονο θα το δω και θα σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά έχω ένα εξωτερικό σκληρό 750γιγα και έχω ταινίες πως γίνεται να κάνω το playstation 3 να διαβάζει το σκληρό

Φιλε μου το ps3 "βλεπει" μονο fat32 δισκους.Τους NTFS δεν τους καταλαβενει εκτος και το κανεις jailbreak.Χωρις jailbreak πρεπει να φορμαρεις τον δισκο σου fat32 ή αν δεν θελεις ολον,να κανεις καποιο partition που να το εχεις fat32 ωστε να βλεπει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...