Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

ε ναι διότι αν θες να μάθεις πως λειτουργεί κάτι είναι επειδή θες να το αγοράσεις, όχι επειδή απλά ενδιαφέρεσαι...

 

εε ρε καζαμπούμπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα αγοράσεις ένα switcher με 40e περίπου, θα βάλεις ένα ethernet από το router στο switcher και από το switcher ένα στο pc και ένα στο ps3...

Ok, έτσι ίσως το χρησιμοποιήσω ξανά ως Media Server.

Ευχαριστώ. :-)

 

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1283423544

 

η Sony καθυστερεί το 3D Blu-Ray update για το Playstation 3...

 

και η απορία μου, πως θα παίζει 3D χωρίς να έχει HDMI 1.4?

 

---------- Post added 03-09-2010 at 01:15 ---------- Previous post was 02-09-2010 at 19:27 ----------

 

και η απάντηση... http://www.gizmodo.com.au/2010/02/how-the-ps3-will-playback-3d-blu-ray-without-hdmi-1-4/

 

thnx John2gr :-)

Αν έκανε Downscale τις ταινίες 720p? Καλύτερα δεν θα ήταν? :rolleyes:

Τα παιχνίδια έτσι και αλλιώς το πολύ 720p είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω...

Ξενέρωμα, ρυθμίζεις τη κονσόλα για να παίξει 3D σωστά.

Από εκεί που ήταν το καλύτερο blu-Ray player (μέχρι που έβγαλε η SONY καλύτερο), τώρα θα είναι το χειρότερο 3D-Player! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε αφού δεν έχει HDMI 1.4 τι να κάνει? :P

 

πέρσυ το Σεπτέμβριο ήταν δύσκολο να του το βάλουν, αν το καθυστερούσαν για φέτος (όπως έβγαλε το Slim η MS) ίσως και να είχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά μη τρελαίνεσαι.

Marketing στο Full. Απλά θα βγει το PS4 και θα σου πουν "το Super duper νέο Playstation Full HD 3D!".

Πρέπει να αφήσουν κάτι και για το καινούριο μιας και δεν υπάρχει ανταγωνισμός τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How and why the 3-D HDMI 1.4 update is possible for the PS3

 

The PS3 will be upgradable to "1.4" performance/specs as far as the 3D protocols are concerned, but because of chip-limiations with the 1.3 physical interface won't include some 1.4 features like ethernet and 2-way audio streaming. But as far as 3D is concerned, basically the PS3 will be a 1.4 device. This was confirmed at CES by Steve Venuti from HDMI. Details about even HDMI are still not 100% clear to all of us non-industry folks, but it sounds like this means that the PS3 will output 3D as 1080p48 (at least one option for it).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ τώρα κάτι; Τι θα χρειαστώ για να συνδέσω ένα PS3 με μια 2253BW;

 

Υποστηρίζει HDCP το monitor, αλλά με τι ανάλυση θα έπαιζε απ' τη στιγμή που υποστηρίζει 1680*1050;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ανάλυση δεν είμαι σίγουρος, αλλά λογικά θα παίζεις σε 1280x720.

 

Αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα HDMI to DVI Adapter.

Με τον ήχο τι θα κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ τώρα, σ' εκείνο το σύστημα έχω τα X-230 της Logitech.

Λογικά θα παίξω με το AV Video Out για τον ήχο, το θέμα όμως είναι τι αντάποτορες να χρησιμοποιήσω και αν θα παίξει κιόλας ο ήχος από άλλο κανάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλέγεις από τα Audio Settings, ο ήχος να βγαίνει από το Scart.

Έτσι μαζί με το HDMI θα χρησιμοποιήσεις και τα καλώδια που έρχονται μαζί με το PS3. Το HDMI θα στέλνει μόνο εικόνα και τα άλλα καλώδια μόνο ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...