Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο παράγοντας εμφάνιση και σε περίπτωση που σου αρέσει περισσότερο το Fat, δεν σε ενδιαφέρει, τότε πας για Slim.

 

Πιο αθόρυβο λένε ότι δεν είναι από το Fat, αλλά δεν φαντάζομαι να αποτελεί πρόβλημα.

Όσον αφορά το πιο αξιόπιστο, λογικά ναι, αλλά είναι λίγο καιρό στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο παράγοντας εμφάνιση και σε περίπτωση που σου αρέσει περισσότερο το Fat, δεν σε ενδιαφέρει, τότε πας για Slim.

 

Πιο αθόρυβο λένε ότι δεν είναι από το Fat, αλλά δεν φαντάζομαι να αποτελεί πρόβλημα.

Όσον αφορά το πιο αξιόπιστο, λογικά ναι, αλλά είναι λίγο καιρό στην αγορά.

Απλως διαβαζω κατι τρελα με το red dead redemption τωρα το καλοκαιρι...οτι μετα απο 10-15 λεπτα gameplay αρχιζουν κ κανουν μεγαλυτερο θορυβο οι fans και στο slim αλλα και στο fat...βασικα εχω το fat αλλα θα το δωσω σε εναν φιλο και σιγουρα θελω να παρω κατι πιο compact οπως ειναι το slim...δεν εχω προβλημα με την εμφανηση αλλα επειδη το fat εδω και 1.5 χρονο δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα αναρωτιομουν αν το slim ειναι εξισου αξιοπιστο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που έχεις Fat, έχεις ακούσει ποτέ το PS3 να κάνει φασαρία?
Δεν ακουγεται και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος μιας και το 360 που εχω κανει πολυ θορυβο...αλλα δεν ειναι περιεργο που το slim λεγεται οτι κανει περισσοτερο θορυβο...?

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Zquzx5-rHk8[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το εξής πρόβλημα αν μπορέσει κάποιος ας πει καμιά ιδέα:

 

Είχα νοικιάσει παλιότερα (2 φορές μάλιστα) το Uncharted 2. Δε πρόλαβα να το τελειώσω. Το έφτασα κάπου στο 20%. Επειδή η τιμή του έπεσε είπα να το αγοράσω για να το τελειώσω. Το έβαλα λοιπόν και ενώ είχα κατεβάσει και παλιότερα patch μου ζήτησε να κατεβάσει καινούργιο (το 1.08). Το έκανα και το ξεκίνησα αλλά δε μου αναγνωρίζει τα παλιά μου saves. Βγάζει μόνο επιλογές για New Game.

 

Τσέκαρα στο δίσκο μου και πράγματι υπάρχουν τα παλιά saves απλά δε τα διαβάζει μέσα στο παιχνίδι. Δοκίμασα να σβήσω και το patch 1.08 και να παίξω με το 1.06 που είχα από παλιά, αλλά πάλι δε έβλεπε τα saves. Να σημειώσω πως είπα στην αρχή το παιχνίδι το νοίκιασα 2 φορές από διαφορετικά video club και τη δεύτερη δεν είχα κανένα πρόβλημα. Απλά έβαλα το δισκάκι και συνέχισα από τα saves που είχα από τη πρώτη φορά. Τι μπορεί να φταίει τώρα? Έχω το Slim/250GB αναβαθμισμένο στη τελευταία έκδοση του firmware (δε θυμάμαι πια είναι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλως διαβαζω κατι τρελα με το red dead redemption τωρα το καλοκαιρι...οτι μετα απο 10-15 λεπτα gameplay αρχιζουν κ κανουν μεγαλυτερο θορυβο οι fans και στο slim αλλα και στο fat...

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι ο κόσμος θέλει να μιλάει για να μιλάει και συνεχώς ασχολείται και παίζει με τη κάθε κονσόλα (όχι παιχνίδια - με τη κονσόλα σαν Hardware εννοώ).

Γι' αυτούς λοιπόν που τα λένε αυτά, ας πετάξουν τη κονσόλα, να πάρουν ένα PC-άκι (φυσικά όχι Mac, κάτι που να μοντάρεται) και να του κάνουν ότι θέλουν.

 

Εγώ σου λέω ότι κάνει φασαρία στο RDR, που πάλι παράξενο είναι γιατί όλα τα άλλα παιχνίδια δεν κάνουν, μπορεί να αλλάξει κάτι?

Αν γουστάρεις να παίξεις το παιχνίδι και όχι να παίξεις με τη κονσόλα ως Hardware, το παίρνεις και παίζεις.

Τώρα, επειδή το Internet και τα Forums πλέον είναι τόσο διαδεδομένα, συνεχώς γράφονται τέτοιες μ@λ@κίες και βγάζουν από τη μύγα ξύγκι.

 

Δεν λέω κάτι για εσένα, αλλά γι' αυτούς που κάθονται και τα ψειρίζουν τόσο χωρίς λόγο.

 

 

Έχω το εξής πρόβλημα αν μπορέσει κάποιος ας πει καμιά ιδέα:

 

Είχα νοικιάσει παλιότερα (2 φορές μάλιστα) το Uncharted 2. Δε πρόλαβα να το τελειώσω. Το έφτασα κάπου στο 20%. Επειδή η τιμή του έπεσε είπα να το αγοράσω για να το τελειώσω. Το έβαλα λοιπόν και ενώ είχα κατεβάσει και παλιότερα patch μου ζήτησε να κατεβάσει καινούργιο (το 1.08). Το έκανα και το ξεκίνησα αλλά δε μου αναγνωρίζει τα παλιά μου saves. Βγάζει μόνο επιλογές για New Game.

 

Τσέκαρα στο δίσκο μου και πράγματι υπάρχουν τα παλιά saves απλά δε τα διαβάζει μέσα στο παιχνίδι. Δοκίμασα να σβήσω και το patch 1.08 και να παίξω με το 1.06 που είχα από παλιά, αλλά πάλι δε έβλεπε τα saves. Να σημειώσω πως είπα στην αρχή το παιχνίδι το νοίκιασα 2 φορές από διαφορετικά video club και τη δεύτερη δεν είχα κανένα πρόβλημα. Απλά έβαλα το δισκάκι και συνέχισα από τα saves που είχα από τη πρώτη φορά. Τι μπορεί να φταίει τώρα? Έχω το Slim/250GB αναβαθμισμένο στη τελευταία έκδοση του firmware (δε θυμάμαι πια είναι).

Αν προσπαθήσεις να παίξεις με άλλο Account, αυτό συμβαίνει.

Μήπως έχεις κάνει Log In με κάποιο άλλο Accout σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Έχω το εξής πρόβλημα αν μπορέσει κάποιος ας πει καμιά ιδέα:

 

Είχα νοικιάσει παλιότερα (2 φορές μάλιστα) το Uncharted 2. Δε πρόλαβα να το τελειώσω. Το έφτασα κάπου στο 20%. Επειδή η τιμή του έπεσε είπα να το αγοράσω για να το τελειώσω. Το έβαλα λοιπόν και ενώ είχα κατεβάσει και παλιότερα patch μου ζήτησε να κατεβάσει καινούργιο (το 1.08). Το έκανα και το ξεκίνησα αλλά δε μου αναγνωρίζει τα παλιά μου saves. Βγάζει μόνο επιλογές για New Game.

 

Τσέκαρα στο δίσκο μου και πράγματι υπάρχουν τα παλιά saves απλά δε τα διαβάζει μέσα στο παιχνίδι. Δοκίμασα να σβήσω και το patch 1.08 και να παίξω με το 1.06 που είχα από παλιά, αλλά πάλι δε έβλεπε τα saves. Να σημειώσω πως είπα στην αρχή το παιχνίδι το νοίκιασα 2 φορές από διαφορετικά video club και τη δεύτερη δεν είχα κανένα πρόβλημα. Απλά έβαλα το δισκάκι και συνέχισα από τα saves που είχα από τη πρώτη φορά. Τι μπορεί να φταίει τώρα? Έχω το Slim/250GB αναβαθμισμένο στη τελευταία έκδοση του firmware (δε θυμάμαι πια είναι).

 

Mηπως το Uncharted που αγορασες ειναι απο Αμερικα?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προσπαθήσεις να παίξεις με άλλο Account, αυτό συμβαίνει.

Μήπως έχεις κάνει Log In με κάποιο άλλο Accout σου?

 

Φίλε το σκέφτηκα και αυτό αλλά δε πρέπει να παίζει... Στο PSN έχω ένα account όλο και όλο όπως και ένα user στη κονσόλα (το κλασικό user1). Δοκίμασα λοιπόν να παίξω και έχοντας κάνει login στο account και βγάζοντας τη κονσόλα από το Internet χωρίς login φυσικά αλλά ...τζίφος.

 

 

Mηπως το Uncharted που αγορασες ειναι απο Αμερικα?:P

Όχι από το Πλαίσιο το πήρα τι στο καλό πια! Τώρα που το λες όμως είναι Platinum έκδοση ενώ τα άλλα ήταν κανονικά. Λες να είναι αυτό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το slim δεν κανει φασαρια.Και μετα απο 3 ωρες παιχνιδιου ο μονος τροπος να το ακουσεις ακομη και με φουλ ανεμηστηρα ειναι να κλεισεις καθε πηγη ηχου(ειτε tv ειτε οτιδηποτε).Συγκριτικα με τον θορυβο το ps2 slim κανει περισσοτερη φασαρια.

 

@ vasilis pap

το ιδιο εχω κ εγω με το gta iv μου.Το ειχα ξεκινησει σε αλλη κονσολα νοικιασμενο.Οταν πηρα κονσολα και το παιχνιδι κατεβασα την καινουρια εκδοση και δεν μου φορτωνε το save.Σ αυτη την περιπτωση υπαρχει λυση(αυτο κανω κ εγω)

αν μπορεις γυρνα στην εκδοση που σου παιζει και παιζε offline.Αλλιως ξεκινα το απ την αρχη(αν δεν βαριεσαι :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ίδιο έπαθα κι εγώ με το Uncharted 2 Platinum, το αγόρασα από Αγγλία και δεν μπορώ να αγοράσω τα ελληνικά DLC, έχει διαφορετικό product code. Αν γράφει BCES 00727/P τότε είναι Αγγλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

έχω από της 10 το πρωί μέχρι τώρα πριν λίγο 11:05 έπαιζα red dead redemption 13 ώρες συνεχόμενα έκανα και μερικά διαλείμματα βέβαια να φάω και κάτι :) και το ps3 δεν ζεστάθηκε καθόλου!το έπιασα και δεν έκαιγε!και ούτε ζεστό αέρα έβγαζε άλλα ούτε και κρύο χλιαρό!και φασαρία πολύ λίγο στην αρχή έκανε περισσότερη αλλά μετά έπεσε έχω το 60αρι και το έχω αλλάξει πάστα πριν λίγο καιρό ίσως να κάηκε λίγο τώρα για αυτό δεν ακούγετε γιατί όταν την είχα βάλει στην αρχή έκανε πολύ θόρυβο όπως είχα γράψει και σε αυτό το topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ίδιο έπαθα κι εγώ με το Uncharted 2 Platinum, το αγόρασα από Αγγλία και δεν μπορώ να αγοράσω τα ελληνικά DLC, έχει διαφορετικό product code. Αν γράφει BCES 00727/P τότε είναι Αγγλικό.

 

 

Πράγματι αυτό φταίει. Κατάφερα να βρω λύση με χακεριά. Τη βάζω εδώ στη περίπτωση που το χρειαστεί και κανείς άλλος χριστιανός :-). Το αρχικό Uncharted είχε BCES 00509 ενώ το platinum 00727. Το αποτέλεσμα είναι να αντιμετωπίζονται από το PS3 σαν διαφορετικά παιχνίδια και τα saves τους να μπαίνουν σε διαφορετικό directory.

 

Ξεκίνησα λοιπόν το Uncharted από το καινούργιο δισκάκι και έκανα ένα save στην αρχή. Βγήκα στο μενού του PS3 και αντέγραψα σε ένα usb stick τα δύο saves. Το τελευταίο save από το παλιό δισκάκι που ήθελα να συνεχίσω, και το καινούργιο που μόλις έφτιαξα.

 

Πήρα μετά το στικάκι σε ένα υπολογιστή και εντόπισα τα directories με τα δύο saves σε αυτό. Στο φάκελο με το καινούργιο save έκανα overwrite το αρχείο "usr-data" (αποτελεί το κυρίως σώμα του save) από το φάκελο του παλιού. Ξανά το στικάκι στο PS3 και αντιγραφή του καινούργιου (αλλά πειραγμένου save) στο δίσκο, με overwrite προφανώς του αρχικού original save.

 

To πειραγμένο αυτό save αναγνωρίζεται από το PS3 με τα χαρακτηριστικά του καινούργιου save (πχ εμένα μου έλεγε πως έχω παίξει 10'' και έχω τερματίσει το 0% του παιχνιδιού!) αλλά στην ουσία περιέχει από κάτω το παλιό save. Μετά προφανώς άνοιγμα του παιχνιδιού και φόρτωμα του save. Φορτώνει κανονικά και σε βγάζει εκεί που πρέπει.

 

Τέλος ένα κανονικό save στην ίδια πίστα για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Το 2ο καινούργιο save έχει και σωστούς μετρητές με χρόνους, ποσοστά, θησαυρούς οπότε όλα κομπλέ. Κλείνω πάω να παίξω (να συνεχίσω μάλλον Uncharthed). Thanks για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις όταν ανοίγω το PS3 εδώ και 2 μερες ενω πάει να κανει sign in ,μου πετάει ένα μηνυμα :an error occurred please try again later .και μετά αμέσως κάνω χειροκίνητα sign in και μπαίνει.

Το κάνει κ σε σας αυτό? είναι γενικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις όταν ανοίγω το PS3 εδώ και 2 μερες ενω πάει να κανει sign in ,μου πετάει ένα μηνυμα :an error occurred please try again later .και μετά αμέσως κάνω χειροκίνητα sign in και μπαίνει.

Το κάνει κ σε σας αυτό? είναι γενικό ?

 

 

εγω μπαινω κανονικα φιλε μου.(automatic sign in)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...