Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως τότε έχει κανείς ασχοληθεί με κάτι τέτοιο?

http://askbobrankin.com/wireless_pc_to_tv.html

 

Δεν λειτουργουν στην εντελεια κανενα απο αυτα τα προιοντα και ο λογος ειναι η ασυρματη μεταδοση.Ειδικα σε σπιτια οπου απο το pc μεχρι την tv παρεμβαλλεται τοιχος δεν γινεται τιποτα.Αν πας να παιξεις Crysis σε 1900Χ1200 θα δυσκολευεται και στο menu...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ερωτήσεις παίδες..

Έψαξα στο συγκεκριμένο νήμα να βρω την απάντηση, αλλά δε βρήκα κάτι κατατοπιστικό.

 

1. Ποιο αξίζει περισσότερο, το κανονικό ή το slim αν αποκλείσουμε τον παράγοντα εμφάνιση;

2. Το κανονικό έχει αρχίσει να αποσύρεται σιγά-σιγά; Στο skroutz πολύ λιγότερα καταστήματα το έχουν, σε αντίθεση με το slim.

3. Κάποιος εδώ είπε ότι είναι πιο ζεστό το slim, σε ξένο site όμως κάποιος άλλος είπε ότι είναι πιο κρύο.

4. Διάβασα ότι το slim δεν είναι συμβατό με τίτλους του 2, αλλά και ότι οι τελευταίες παρτίδες του κανονικού δεν είναι. Τι ισχύει τελικά;

5. Απ' ό,τι έχω καταλάβει και όσο αφορούσε στο PS2, η slim έκδοση είχε βγάλει κάποια προβλήματα, ιδιαίτερα στην αναπαραγωγή ταινιών. Παίζει κάτι τέτοιο στο PS3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το Slim.

2. Ναι.

3. Δεν υπάρχει πρόγραμμα που να μετράς θερμοκρασίες στη κονσόλα, οπότε ο καθένας λέει ότι θέλει. Ότι και να'ναι δεν σε νοιάζει.

4. Ούτε το Phat δεν είναι συμβατό με τα παχνίδια του δύο, εκτός από κάποια πρώτα μοντέλα. Όπως και να έχει στο PS3 παιχνίδια του PS2 δεν μπορείς να παίξεις.

5. Ναι ε? Έλεγαν ότι το Fat είχε πρόβλημα με το DVD. Είχα και τα δύο και δούλευαν άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρολο για τις θερμοκρασιες παιζει το περιβαλλον που δουλευει η κονσολα(αν ειναι καθετα η ορθια και σε σημειο που αεριζεται επαρκως και οχι χωμενη σε κανενα ραφι) καθως και το παιχνιδι

ΠΧ το shift δεν ζοριζει τοσο την κονσολα αντιθετα το GTA IV την ζοριζει λογω γραφικων κλπ

 

οσο για το ps2 εχω ακομη απο το 2005 την κονσολα τσιπαρισμενη και ποτε δεν εχει αρνηθει να παιξει το οτιδηποτε dvd η να βγαλει καποιο προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει πολλές φορές αυτό, το ζεσταίνεται από που το καταλαβαίνουμε? Βάζουμε το χέρι στο εξωτερικό περίβλημα και βγάζουμε συμπέρασμα?

Σ' ένα ράφι κάτω από τη TV το έχω (Fat) και όσες ώρες και να παίζω δεν μπορείς να πεις ότι είναι ζεστό και για φασαρία ούτε λόγος.

Δεν είναι PC η κονσόλα που βάζουμε Coretemp, κλπ.

Η κονσόλα είναι για να παίζουμε και δεν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει πολλές φορές αυτό, το ζεσταίνεται από που το καταλαβαίνουμε? Βάζουμε το χέρι στο εξωτερικό περίβλημα και βγάζουμε συμπέρασμα?

Σ' ένα ράφι κάτω από τη TV το έχω (Fat) και όσες ώρες και να παίζω δεν μπορείς να πεις ότι είναι ζεστό και για φασαρία ούτε λόγος.

Δεν είναι PC η κονσόλα που βάζουμε Coretemp, κλπ.

Η κονσόλα είναι για να παίζουμε και δεν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει πολλές φορές αυτό, το ζεσταίνεται από που το καταλαβαίνουμε? Βάζουμε το χέρι στο εξωτερικό περίβλημα και βγάζουμε συμπέρασμα?

Σ' ένα ράφι κάτω από τη TV το έχω (Fat) και όσες ώρες και να παίζω δεν μπορείς να πεις ότι είναι ζεστό και για φασαρία ούτε λόγος.

Δεν είναι PC η κονσόλα που βάζουμε Coretemp, κλπ.

Η κονσόλα είναι για να παίζουμε και δεν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες.

 

 

Πές τα χρυσόστομε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσόλα είναι για να παίζουμε και δεν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες.

 

Εδώ έχω μια ένσταση... Κάθε κύκλωμα έχει μια Χ θερμοκρασία που μπορεί να αντέξει.

Αν είναι έτσι, γιατί τα xbox να πάθαιναν RROD και τα PS YLOD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλικα παντα

@Heatspeader

ο καθενας εχει την αποψη του σε αυτο.Ασε με λοιπον να εχω την λαθος(δεν πειραζει εγω χανω,δεν ειμαι σε θεση να διαθετω αμεσα 80 η 150 ευρω για την κονσολα σε περιπτωση που παθει κατι)

Προτιμω να παιξω 2 ωρες να την αφησω να κρυωσει και να συνεχισω μετα παρα 4-5 ωρες σερι.

Οσο γ αυτο που ειπα περι παιχνιδιων οποιος εχει την καλοσυνη θα ηθελα να δοκιμασει(και ναι να πιασει το καπακι και απο κατω την κονσολα για να δει το ποσο καιει)2 ωρες Shift και 2 ωρες το IV σε φουλ αναλυση και τα 2

 

Οσο και μην θελω να το κατανοησω δεν μπορει ενα παιχνιδι που τρεχει σε 720(shift)να ζοριζει την κονσολα οσο ενα που τρεχει σε 1080(IV)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχω μια ένσταση... Κάθε κύκλωμα έχει μια Χ θερμοκρασία που μπορεί να αντέξει.

Το πόσο ζεσταίνεται η όχι είναι τουλάχιστον μπακαλίστικο να το μετράμε με το χέρι.

Ο κατασκευαστής έχει ορίσει να ζεσταίνεται τόσο όσο πρέπει. Αν ζεσταίνεται παραπάνω τότε τι θα κάνεις? Θα του βάλεις υδρόψυξη ή κάποια after market ψύξη?

Θέλω να πω ότι είναι κονσόλα, όχι PC.

 

Αν είναι έτσι, γιατί τα xbox να πάθαιναν RROD και τα PS YLOD;

Ότι χαλάει δεν σημαίνει ότι χαλάει λόγω θερμοκρασιών.

Το ποσοστό του YLOD PS3, είναι μέσα στα όρια των ηλεκτρονικών. Δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Και να μην είναι όμως, όπως το XboX360 (προ Jasper), δεν ξέρεις αν είναι από θερμοκρασία.

Θεωρώ πιο σωστή την ερώτηση λοιπόν, αν βγάζουν προβλήματα, από το αν ζεσταίνεται.

Και η τηλεοράσεις ζεσταίνονται, και τα DVD players ζεσταίνονται και όλα...

 

ο καθενας εχει την αποψη του σε αυτο.Ασε με λοιπον να εχω την λαθος(δεν πειραζει εγω χανω,δεν ειμαι σε θεση να διαθετω αμεσα 80 η 150 ευρω για την κονσολα σε περιπτωση που παθει κατι)

Δεν παθαίνουν κάτι οι κονσόλες.

Απλά η παροιμία "καινούριο κοσκινάκι μου και που να σε κρεμάσσω" ταιριάζει απόλυτα εδώ.

Τα ίδια λέγαμε για PSX, PS2, κλπ. όταν ήταν στο προσκήνιο. Είμαι σίγουρος ότι τα έχουμε λιώσει όλοι και σε πολλούς (μερακλίδες) δουλεύουν ακόμα.

 

Προτιμω να παιξω 2 ωρες να την αφησω να κρυωσει και να συνεχισω μετα παρα 4-5 ωρες σερι.

Μπορείς να το κάνεις αν θες.

Ο καθένας για τη καλή του ψυχολογία κάνει διάφορα.

 

 

Οσο και μην θελω να το κατανοησω δεν μπορει ενα παιχνιδι που τρεχει σε 720(shift)να ζοριζει την κονσολα οσο ενα που τρεχει σε 1080(IV)
]

Είναι μία υπόθεση αυτή, δεν σημαίνει ότι ισχύει.

Τρέξε Furmark στο PC 640x480 και τρέξε και όποιο άλλο game θες σε ότι ανάλυση θες. Δεν θα ζεσταθεί η κάρτα γραφικών σου όσο στο furmark.

Δεν έχει να κάνει λοιπόν η ανάλυση, αλλά τι επεξεργάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως χτες-σήμερα τεσταρα την αντοχή του slim μου... Χωρίς να το θέλω... Αφού χτες το βράδυ έλιωσα 3-4 ώρες COD:MW2 μετά έπρεπε να φορτίσω το Dualshock 3 (άδειασε... καταλαβαίνετε XD). Ε το άφησα να φορτίζει... Αλλά ξέχασα να το κλείσω πριν κοιμηθώ και σήμερα στις 9 το πρωί ξυπνάω και λέω: Το PS3... Πάει... Θα έχει καεί. Τέλος. Τρέχω κάτω και ευτυχώς δούλευε! Το έκλεισα αμέσως εννοείται και το έβγαλα από την πρίζα να κρυώσει (όχι ότι ήταν ΠΑΡΑ πολύ ζεστό αλλά δεν το λες και κρύο, είναι και καλοκαίρι, φοβάσαι όσο νάναι...) Και τώρα μια χαρά, πάω να παίξω πάλι COD. Ευτυχώς δεν θα έχω να φορτίσω το DS3 σήμερα :D Σκυλί το PS3 παιδιά.

 

Υ.Γ.: Από ΠΡΟΣΩΠΙΚΉ εμπειρία λέω ότι το slim ΚΑΙ ζεσταίνεται πιο πολύ από το FAT ΚΑΙ πιο πολύ θόρυβο κάνει. Αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα γιατί (ελπίζω τουλάχιστον) να κρατάει καλά στα επιτρεπτά όρια θερμοκρασίας. (και οι 2 κονσόλες) Αυτό έδειξε το τεστ που έκανα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως χτες-σήμερα τεσταρα την αντοχή του slim μου... Χωρίς να το θέλω... Αφού χτες το βράδυ έλιωσα 3-4 ώρες COD:MW2 μετά έπρεπε να φορτίσω το Dualshock 3 (άδειασε... καταλαβαίνετε XD). Ε το άφησα να φορτίζει... Αλλά ξέχασα να το κλείσω πριν κοιμηθώ και σήμερα στις 9 το πρωί ξυπνάω και λέω: Το PS3... Πάει... Θα έχει καεί. Τέλος. Τρέχω κάτω και ευτυχώς δούλευε! Το έκλεισα αμέσως εννοείται και το έβγαλα από την πρίζα να κρυώσει (όχι ότι ήταν ΠΑΡΑ πολύ ζεστό αλλά δεν το λες και κρύο, είναι και καλοκαίρι, φοβάσαι όσο νάναι...) Και τώρα μια χαρά, πάω να παίξω πάλι COD. Ευτυχώς δεν θα έχω να φορτίσω το DS3 σήμερα :D Σκυλί το PS3 παιδιά.

 

Υ.Γ.: Από ΠΡΟΣΩΠΙΚΉ εμπειρία λέω ότι το slim ΚΑΙ ζεσταίνεται πιο πολύ από το FAT ΚΑΙ πιο πολύ θόρυβο κάνει. Αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα γιατί (ελπίζω τουλάχιστον) να κρατάει καλά στα επιτρεπτά όρια θερμοκρασίας. (και οι 2 κονσόλες) Αυτό έδειξε το τεστ που έκανα :P

 

Μα, αφού δεν είχες και κάποιο παιχνίδι να το ζορίσει, και ανοιχτό που το είχες, δε παθαίνει τίποτα.

 

Επίσης, είναι σαν υπολογιστής ρε σεις. Αν αφήσουμε τον υπολογιστή 30 ώρες, θα καεί; Βεβαίως και όχι!

 

Επίσης, το Controller φορτίζει και από το PC :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, το Controller φορτίζει και από το PC :P

 

 

σωστα αλλα εμενα μου γραφει τα προγραματα οδηγησης εγκατασταθηκαν επιτυχως μηπως χρησημοποιητε σαν joystic;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...