Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://code.google.com/p/ps3mediaserver/ Εδώ είσαι. Δεν θα βρείς τίποτα καλύτερο από αυτό το καταπληκτικό προγραμματάκι ;) (για αρχεία πάντα... αν θες remote desktop δεν ξέρω δυστυχώς...)

 

Θελει remote desktop.Το displayshare ειναι για κλαμματα.Ουσιαστικα τιποτα απο οσα διαφημιζει δεν προσφερει.Σε slim(σε fat γινεται μεσω linux) δεν εχω καταφερει να βρω τροπο να streamαρω το desktop(ουτε τα pc games φυσικα).Μακαρι να υπαρξει κατι στο μελλον.θα ηθελα pc games streaming μεσω ps3 μιας και δεν εχω ορεξη να τραβαω 20μετρο hdmi απο το pc στην tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να κάνετε Stream το παιχνίδι σας υπάρχει και το StreamMyGame, αλλά χρειάζεται Linux.

 

Το θεμα ειναι να στρεαμαρεις απο ps3 στο PC. Με αυτο βλεπω πως απο PC Μπορεις να στρεαμαρεις σε αλλα περριβαλλοντα, ακομα και Ps3, δηλαδγ το αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Σήμερα που άνοιξα το ps3 μου εμφάνισε μαύρη οθόνη.Στο παιχνίδι μπήκε(pes),μόλις πήγα να παίξω on line μου ζητούσε software update,και πατώντας quit game για να το κάνω,πάλι μαύρη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω συνδεσει το playstation σε οθονη υπολογιστη.....με dvi σε hdmi καλωδιο.

καποιες φορες αναβοσβηνει η οθονη για πολυ λιγο οταν παιζω ενα παιχνιδι.

μηπως φταιει που το εχω συνδεσει σε οθονη υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω να παρω ενα αλλο να δω...

 

---------- Προσθήκη στις 16:35 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:34 ----------

 

πρεπει να παρω μια τηλεοραση αλλα προς το παρων δεν υπαρχει ρευστο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει remote desktop.Το displayshare ειναι για κλαμματα.Ουσιαστικα τιποτα απο οσα διαφημιζει δεν προσφερει.Σε slim(σε fat γινεται μεσω linux) δεν εχω καταφερει να βρω τροπο να streamαρω το desktop(ουτε τα pc games φυσικα).Μακαρι να υπαρξει κατι στο μελλον.θα ηθελα pc games streaming μεσω ps3 μιας και δεν εχω ορεξη να τραβαω 20μετρο hdmi απο το pc στην tv.

 

Μήπως τότε έχει κανείς ασχοληθεί με κάτι τέτοιο?

http://askbobrankin.com/wireless_pc_to_tv.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...