Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση κυρίως προς κατόχους ps3 slim.

Μετά από καμιά ώρα gaming ο ανεμιστήρας έχει πάρει μπρος για τα καλά και κάνει αρκετό θόρυβο. Το θέμα είναι ότι μετά και μία ώρα να το αφήσω στο μενού οι στροφές του δεν πέφτουν καθόλου. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και σε μενα το ιδιο κανει.

Βασικα δεν το εχω αφησει 1 ωρα(ποιος ο λογος να καιει ρευμα αλλωστε; )Πιστευω οτι ειναι λογω θερμικης συμπεριφορας δηλαδη οτι εχουν ζεσταθει (cpu+gpu)Και ωρες να το αφησεις ανοιχτο πιστευω οτι οι στροφες δεν θα πεσουν οπως οταν ειναι κρυο.Αυτο που εχω παρατηρησει μετα απο επανεκκινηση(και αφου ειχα παιξει 3+ ωρες GTA IV)πεφτουν ελαφρα οι στροφες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση κυρίως προς κατόχους ps3 slim.

Μετά από καμιά ώρα gaming ο ανεμιστήρας έχει πάρει μπρος για τα καλά και κάνει αρκετό θόρυβο. Το θέμα είναι ότι μετά και μία ώρα να το αφήσω στο μενού οι στροφές του δεν πέφτουν καθόλου. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Και μένα μετά από καμιά ώρα κάνει θόρυβο και δεν πεύτουν οι στροφές... Φυσιολογικό είναι έχω την εντύπωση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ξένα φόρουμ λέγανε ότι τα σλιμ που έχουν "πρόβλημα" με τον θόρυβο είναι αυτά που δεν πέφτουν οι στροφές τους αν αφήσεις idle.

Ενός φίλου το slim είναι πραγματικά αθόρυβο αλλά ίσως έχει να κάνει και με το χώρο τριγύρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα η μονη φασαρια που εκανε ηταν μεχρι να παρουν τις διαστολες-συστολες τα πλαστικα του,πολλες φορες ακουγοταν σαν να ακουμπαει κατι καπου.

Μετα απο 8-10 ωρες παιχνιδιου σταματησαν ολα.Ακομη και μετα απο 4 ωρες συνεχους παιχνιδιου πλεον το μονο που ακουω ειναι που στροφαρει το φουρφουρι.

 

 

:fear::fear::fear:ψαχνοντας βρηκα τουτο...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Pm_ANl0sXf4&feature=related[/ame]

Επεξ/σία από Xristaras12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μετα 10-15 λεπτα ακουγεται ενα δυνατο κρακ σε εσας το κανει?

 

Πω ρε φιλε ναι, μα καλα τι πλαστικουρα ειναι αυτη?

 

Καμμα φορα αμα βλεπω ταινια μεχρι να κοιμηθω, το κελινω, και μετα με ξυπναει μεταμεσονυχτια με αυτα τα κρακ και κλινκ που κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IGN:E3 2010: Why We're (FINALLY) Excited About PlayStation Move

 

Αν ειναι τοσο καλα τα πραγματα και η τιμη του ειναι σε λογικα πλαισια, τοτε θα το προτιμησω αφου εδω και καιρο σκεφτομουν να παρω ενα Wii.

 

Παντως ειναι αξιο αποριας απο πολλους στο ιντερνετ που η Σονυ εχει κανει τοσες ανακοινωσεις πριν καν τη δικια της πρες κονφερενς. Λογικα, κραταει καποια καλα πραγματα για αυριο. Προσωπικα ελπιζω να δω Uncharted 3, GT5 release date και μια πολυ καλη τιμη για το move....και οτι αλλο καλο φυλαει για εκπληξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gRim τελικα σημερα παρατηρησα οτι μετα απο 2 ωρες παιχνιδιου περιπου,ειμαι σε idlie κατασταστη 15 λεπτα και οι στροφες του φουρφουριου επεσαν(κατεβαζω ενα demo αυτη τη στιγμη)

 

Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εχω κλιματιστικο ανοιχτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gRim τελικα σημερα παρατηρησα οτι μετα απο 2 ωρες παιχνιδιου περιπου,ειμαι σε idlie κατασταστη 15 λεπτα και οι στροφες του φουρφουριου επεσαν(κατεβαζω ενα demo αυτη τη στιγμη)

 

Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εχω κλιματιστικο ανοιχτο!

οπωσδηποτε παιζει ρολο η χρηση κλιματιστικου.Τσεκαρισμενο.Οταν υπαρχει μεγαλυτερη θερμοκρασια χωρου επιρεαζεται το ps3 οπως και τα παντα.Το καταλαβαινεις και απο το ποσο ζεστος ειναι ο αερας που βγαζει το μηχανημα οπου με μεγαλη θερμοκρασια χωρου ειναι πολυ ζεστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...