Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το slim ζεσταίνει πιο πολύ από το fat!!! Τουλάχιστον το δικό μου και ενός φίλου μου... Επίσης το slim μετά από μισάωρο κάνει πιο πολύ φασαρία από το fat...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω πάντα για Fat.

Θέλετε να ανεβάσω τίποτα ou non;

Φυσικά θα έχει ελληνική ομιλία... Οπότε, πείτε μου για να μην ανεβάζω τσάμπα.

ναι, μπορεις φιλε μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ασφαλές το fan test? Γιατί μισοί λένε ναι, άλλοι μισοί λένε όχι... Η Sony τι λέει?!

 

Απ την εμπειρια με το δικο μου Fat 60ρι θα σου λεγα οχι.. η δικη μου περιπτωση του Speed Fan ηταν να μην πατησω κανενα κουμπι,απλα να το αναποδογυρισω να κοιταει προς το κατω σε ορθια σταση, κ μετα απο λιγο για 30 δευτερα δουλευουν τα ανεμηστηρια στο φουλ για αλλα 30.. Εκτοτε στα 10 λεπτα πανω μου κανει φασαρια σε σχεση με πριν που θα μoυ κανε στα 30-35 λεπτα.. :mad:

 

Αλλα μν το ματιαξω,δεν μου χει παρουσιασει ακομη YLOD ουτε εχει προβλημα το Blu-Ray! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 60GB δεν έχει επίσημη λειτουργία fan test και δεν προτείνεται να το επιχειρήσετε καθώς αναποδογυρίζοντάς το εν ώρα λειτουργίας και κλείνωντας τις τρύπες απ όπου παίρνει αέρα το PS3 υπερθερμέναιτε και γι αυτό βάζει τους ανεμιστήρες στο φούλ. Από το 40GB και μετά έχει επίσημη λειτουργία,δεν το υπερθερμαίνετε έτσι απλά λειτουργούν οι ανεμιστήρες στο φούλ. Είπαμε 1 φορά το 2μηνο να το κάνετε όχι και κάθε μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αντιγραψω ενα save απο καποια κονσολα μεταφερονται και τα trophy?

 

Παιζουμε διπλο το Little big planet με τον κολλητο μου (στο δικο του μηχανημα) και εχουμε ξεκλειδωσει αρκετα, και θελω οταν το κανουμε 100% ή εστω κατι κοντα σε τετοιο ποσοστο, να μεταφερω το save και στην δικια μου κονσολα, μαζι με τα trophy εφοσον ειναι δυνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το save oκ

αλλα για τα trophies δεν νομιζω οτι πανε,Ο μονος τροπος ειναι αν εχεις psn account κανεις ενα sync with server,τα παιρνει εκει και στην κονσολα του φιλου σου βαζεις τα στοιχεια σου και κανεις sync again...τωρα δεν ξερω αν θα αντικαταστησει ολα τα trophies του με τα δικα σου...αν ξερει κανενας αλλος τπτ αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πάρεις τα trophies δυστυχώς, κάνε login με τα στοιχεία σου από το PS3 του φίλου σου και παίξτε με τον λογαριασμό του,όταν επιλέξετε χαρακτήρες χρησιμοποίησε τον δικό σου user και λογικά θα πάρεις κι εσύ τα trophies.

 

---------- Προσθήκη στις 01:30 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:36 ----------

 

Να προσθέσω πως σήμερα επιδιόρθωσα το 24ο PS3 με YLOD ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το άλειμμα και το πασάλειμμα

 

picture5v.jpg

 

έτοιμο να ξαναμπεί στη πρίζα :-D

 

picture6v.jpg

 

 

 

Σου χρωστάω καφέ Gherudos, επειδή μου το έσωσες!

 

όταν ενηλικιωθώ και μπορώ να σε κυκλοφορήσω :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχ, σου ξέφυγαν μερικά σημεία στο πασάλειμμα. Μην αγχώνεσαι όμως είναι πολύ καλύτερα απ ότι ήταν πρίν!

 

Το 40GB που έφτιαξα χθές είχε από μαμά του arctic silver 5. Μου έκανε εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχ, σου ξέφυγαν μερικά σημεία στο πασάλειμμα. Μην αγχώνεσαι όμως είναι πολύ καλύτερα απ ότι ήταν πρίν!

 

Το 40GB που έφτιαξα χθές είχε από μαμά του arctic silver 5. Μου έκανε εντύπωση.

 

Εε, μικρά σημεία είναι! Έτσι και αλλιώς, εδώ άλλοι δεν τις απλώνουν σε όλη την επιφάνεια, αλλά απλά κάνουν ένα κυκλάκι στο κέντρο!

 

Μέχρι στιγμής, όλα μια χαρά! Στην αρχή ανοίγει και ο ανεμιστήρας πραγματικά δε κάνει κιχ, αλλά όταν παίζω όσο να'ναι ανεβαίνει. Όταν βγαίνω όμως από το παιχνίδι, χαμηλώνει. Δε με πειράζει όμως ο θόρυβος.

 

 

Όσο για τις πάστες... Που καταλαβαίνεις τη διαφορά και τις ξεχωρίζεις; =P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κεραμική πάστα (αυτή που έχει το 99.9% των PS3) είναι άσπρη, η arctic silver 5 όπως λέει και το όνομά της είναι ασημί γιατί αποτελείται από ασήμι. Επομένως το καταλαβαίνω από το χρώμα αλλά και από την υφή της πάστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πάρεις τα trophies δυστυχώς, κάνε login με τα στοιχεία σου από το PS3 του φίλου σου και παίξτε με τον λογαριασμό του,όταν επιλέξετε χαρακτήρες χρησιμοποίησε τον δικό σου user και λογικά θα πάρεις κι εσύ τα trophies.

;)

 

Ta trophies συγχρονιζονται αυτοματα με server?

 

Δυστυχως απο την αρχη που το ξεκινησαμε παιζω με παιχτη απο δικο του account. Αυτο σημαινει πως τωρα δεν παιρνω τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...