Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ για το RDR κάθομαι και κάνω όλη αυτήν την διαδικασία μιας και προβλέπετε πολύ λιώσιμο...

Μην πάρουμε και καμιά κονσόλα στο χέρι!!!

 

Αυτό ακριβώς!

Άσε, που περιμένουμε και άλλα παιχνίδια αυτή τη σεζόν, οπότε, αμαρτία να χαλάσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεποντας τις φωτο μου φαινεται λες και απλα πεταξανε λιγη θερμοαγωγιμη με το πραμα που βαζουμε σαντιγυ χαχα...τι να πω ρε γμτ...τοσο δυσκολο θα ηταν να το προσεχαν καλυτερα σ αυτον τον τομεα;θα τους χαλαγε ολη η παραγωγικη διαδικασια;

Εγω παντως με αυτα που ειδα περιμενω και κανενα slim να"βαρεσει¨ εκτος κ αν σ αυτα εχουν μεγαλυτερη προσοχη(Δεν θελω να το γκαντεμιασω μην βαρατε ντε)

 

Αληθεια εχει ανοιξει κανενας slim να δουμε τι παιζει απο παστες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεποντας τις φωτο μου φαινεται λες και απλα πεταξανε λιγη θερμοαγωγιμη με το πραμα που βαζουμε σαντιγυ χαχα...τι να πω ρε γμτ...τοσο δυσκολο θα ηταν να το προσεχαν καλυτερα σ αυτον τον τομεα;θα τους χαλαγε ολη η παραγωγικη διαδικασια;

Εγω παντως με αυτα που ειδα περιμενω και κανενα slim να"βαρεσει¨ εκτος κ αν σ αυτα εχουν μεγαλυτερη προσοχη(Δεν θελω να το γκαντεμιασω μην βαρατε ντε)

 

Αληθεια εχει ανοιξει κανενας slim να δουμε τι παιζει απο παστες;;;

 

Εντάξει, μη κρίνεις από αυτό που είδες σε μένα π.χ.

 

Το PS μου το έχω τρία χρόνια(ή τέσσερα; Πότε κυκλοφόρησε Ελλάδα; Όλο ξεχνάω =P), οπότε, λογικό ήταν να υπήρχε αυτή η κατάσταση.

 

Also, πάρε έναν υπολογιστή τώρα, βάλτου θερμοαγώγιμη, κόλλησε τη ψύκτρα, δούλεψέ τον λίγες ώρες και κλείστον. Σήκωσε μετά τη ψύκτρα, και θα δεις περίπου το ίδιο αποτέλεσμα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω ότι το πρόβλημα οφείλετε κυρίως στις υψηλές θερμοκρασίες των πρώτων υλοποιήσεων από τον Cell και την GPU στα 60αρια και 40αρια PS3 και στην χρησιμοποίηση μέτριας ποιότητας θερμαγώγιμης πάστας. Στα νεότερα μοντέλα PS3 έχουν πέσει οι θερμοκρασίες λόγο μικρότερων υλοποιήσεων των CPU+GPU καθώς και λόγου του πιο αποδοτικού συστήματος ψύξης, γι'αυτό και τα προβλήματα είναι λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ξερει κανεις απο rock band 2?δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να κατεβασω καινουργια τραγουδια.Στο playstation store δεν υπαρχει τιποτα(παροτι ολοι λενε οτι απο εκει κατβαζεις γενικα).Πηγα και απο το παιχνιδι στην επιλογη rock band music store αλλα μου εχει μονο ενα τραγουδι.ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΛΖ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο slim έχουν παρατηρηθεί τα ίδια πράγματα. Τουλάχιστον σε κάποια slim που έκαναν πολύ θόρυβο οι ανεμιστήρες και τα άνοιξαν είδαν την ίδια κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα το slim (250) παντως μια χαρα ειναι ακομα. καλου κακου ενα βιντεακι με «ανοιγμα» θα ηταν χρησιμο και για τη slim εκδοση πιστευω γιατι ποτε δεν ξερεις!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βιντεο υπαρχουν φυσικα.Ιδιαιτερα απο τη στιγμη που εχει τελειωσει και η εγγυηση για μενα πιστευω οτι καλο θα ηταν μια αλλαγη στις παστουλες να γλυκαθει και το μηχανημα και εμεις να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο..

 

by the way..εχει σκεφτει κανενας να γραψει οδηγο how to για να ανοιξουμε τις κονσολες κλπ με ασφαλεια;το λεω γιατι ειχα επιχειρησει με τον κολλητο μου να ανοιξουμε το 60αρι του με YLOD και μας περισσεψαν 4 βιδες...

 

---------- Προσθήκη στις 12:53 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:51 ----------

 

εγω παντως δεν το εχω ζορισει αρκετα για να δω τι τραβαει(θα μου πεις λογικο ειναι να αντεχει θερμοκρασιες με τετοια που εχει κατω απ το καπω)Στο μονο που εχω παρατηρησει ζορια και μεγαλες ταχυτητες ανεμιστηρα ειναι στο IV..Ηδη απο το πρωτο 15 λεπτο ανοιγει τερμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα το slim (250) παντως μια χαρα ειναι ακομα. καλου κακου ενα βιντεακι με «ανοιγμα» θα ηταν χρησιμο και για τη slim εκδοση πιστευω γιατι ποτε δεν ξερεις!!!!

 

Βρήκα μερικά ενδιαφέροντα βιντεάκια όσον αφορά τόσο την επισκευή του ps3 μας από YLOD, όσο και το πώς μπορούμε να το ανοίξουμε απλά για να του περάσουμε λίγη πάστα.

[ame=

]http://www.youtube.com/watch?v=T4DOC24guXE[/ame]

 

YLOD Fix:

Part 1: [ame=

]http://www.youtube.com/watch?v=4_Ic1_TY-GU&NR=1&feature=fvwp[/ame]

Part 2: [ame=

]http://www.youtube.com/watch?v=Vr1zyAGwnuU&feature=related[/ame]

 

Φυσικά δεν χρειάζεται πιστεύω να αναφέρω πως όλα αυτά γίνονται με δική σας ευθύνη και κανενός άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έκανα τις απαραίτητες μετρήσεις και έφτασα στο σημείο να είμαι 100% σίγουρος πως ψήθηκε η CPU. Προτείνω όσοι έχετε 80GB έκδοση εκτός εγγύησης να το ανοίξετε για να σιγουρευτείτε και φυσικά να προσθέσετε νέα πάστα για προληπτικούς λόγους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...