Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμενο με το προβλημα το πηρα χωρις εγγυηση απο καποιον εδω μεσα.. το θεμα ειναι πως ειχα αλλα δυο ps3 120gb slim (ειναι κ το συγκεκριμενο που εχω κ του αδερφου μου το 120gb slim) το ενα το εδωσα στον αδερφο μου κ το αλλο το πουλησα αλλα εχω τα χαρτια της εγγυησης απο αυτο που εδωσα στον αδερφο μου,μπορω να το χρησιμοποιησω αυτο στην εγγυση οτι ειναι αυτο του αδερφου μου μιας που ειναι το ιδιο μοντελο ?

Αν οχι ποσο θα μου παει κ ειναι σιγουρα το laser ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησε την ίδια απόδειξη δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Μετά αναρωτιόμαστε γιατί χαλάνε τα PS3:

2daxidj.jpg

 

Πρόσφατο μοντέλο 80GB,δεν είχε την απαιτούμενη ποσότητα θερμοαγώγιμης πάστας. Όσοι έχετε 80GB PS3 καλά θα κάνετε να το κάνετε βίδες και να αφαιρέσετε την παλιά πάστα και να βάλετε νέα (arctic silver 5)σε όλη την επιφάνεια(λεπτή στρώση όμως) και των 2 τσίπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησε την ίδια απόδειξη δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Μετά αναρωτιόμαστε γιατί χαλάνε τα PS3:

2daxidj.jpg

 

Πρόσφατο μοντέλο 80GB,δεν είχε την απαιτούμενη ποσότητα θερμοαγώγιμης πάστας. Όσοι έχετε 80GB PS3 καλά θα κάνετε να το κάνετε βίδες και να αφαιρέσετε την παλιά πάστα και να βάλετε νέα (arctic silver 5)σε όλη την επιφάνεια(λεπτή στρώση όμως) και των 2 τσίπ.

 

Εγώ έχω το 60ρι από τις πρώτες παρτίδες που ήρθαν Ελλάδα.

 

Ανοίγει εύκολα να του αλλάξω πάστα κ.λπ.; Μιας που η εγγύηση πλέον πάπαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιάνουν τα χέρια σου κάντο, αν δεν πιάνουν και σπάσεις κανένα κλιπάκι καλωδιοταινίας μετά θα το κλαίς.

 

Φοβάμαι μη μου μείνει στα χέρια γαμώτο καθώς παίζω. Αν και το αερίζω σωστά(ψηλά και όρθιο με βοηθητικά ανεμιστηράκια), από τα τόσα που ακούω, το φοβάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι κι εσένα όπως στη φωτό σίγουρα θα σου βγάλει YLOD κάποια στιγμή.

 

Πφφ... Τουλάχιστον, ανοίγει εύκολα έως τη μητρική για να δω τον επεξεργαστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 60άρι είναι το πιό χρονοβόρο.Αλλά θα πρέπει να το κάνεις τελείως βίδες,αν δεν είσαι σίγουρος καλύτερα να το δώσεις σε κάποιον που ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Το 60άρι είναι το πιό χρονοβόρο.Αλλά θα πρέπει να το κάνεις τελείως βίδες,αν δεν είσαι σίγουρος καλύτερα να το δώσεις σε κάποιον που ξέρει.

 

Βίδες το έκανα!

 

20100524020253.jpg (το δωμάτιο είναι ένα πατάρι =P)

 

 

Και εδώ οι: GPU και CPU

 

Ίχνος από θερμοαγώγιμη! Έχει μείνει μόνο από πάνω το αποτύπωμα!

Στάνταρ θα είχα YLOD αργά ή γρήγορα!

 

 

20100524020246.jpg

 

 

 

Αλήθεια, μετά το καθάρισμα, υπάρχει πάλι κίνδυνος για YLOD ή κάτι άλλο;

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πάλι καλά που με άκουσες και το άνοιξες!Τώρα πρόσεξε με την arctic silver 5 θα βάλεις 1 γραμμη από πάστα στη μια πλευρά και θα την πασαλείψεις με μια τηλεκάρτα ή πιστωτική,ίσα ίσα να καλύπτει την επιφάνεια,όχι υπερβολές γιατί δεν κάνει! Δεν θα έχεις άλλο πρόβλημα ήσουν τυχερός που το πρόλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με αυτά που βλέπω με βάλατε σε σκέψεις...

Πάω αύριο να πάρω arctic silver 5 και να ανοίξω και το δικό μου που είναι από τα πρώτα 40άρια που ήρθαν Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με αυτά που βλέπω με βάλατε σε σκέψεις...

Πάω αύριο να πάρω arctic silver 5 και να ανοίξω και το δικό μου που είναι από τα πρώτα 40άρια που ήρθαν Ελλάδα.

 

Εγώ θα έχω τη πάστα με το RDR τη Τετάρτη, οπότε, τότε θα κάτσω να το φτιάξω, και ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...