Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά να ρωτήσω κάτι? μου πέταξε μήνυμα στο ps3-your ps3 is getting hot- και έκλεισε μόνο του. Έπαιζα heavy rain -όχι πάνω από 2 ώρες-λέτε να έχω πρόβλημα στο μέλλον? Την κονσόλα την έχω (ps3 slim 320gb) εδώ και 3 μήνες με λίγες ώρες παιχνιδιού, γύρω στις 50. Να καταφύγω σε κάποια ψύκτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καλησπερα,ειμαι καινουργιος στο φορουμ,χθες ενω επαιζα ξαφνικα το καινουργιο game για ps3 liberty city stories,μου κολλησε το μηχανημα. το κάνω επανεκινηση και απο εκεινη τη στιγμη δεν μου διαβαζει κανενα blue ray δισκακι μου διαβαζει ομωσ τα dvd. τι επαθε το μηχανημα εκαψε καμια κεφαλη blue ray? σημερα το πηγα στο service τησ sony και μου είπαν ότι θα το κοιταξουν. εχω ενα ps3 40gb έκανα βλακεία που το πήγα μήπωσ θα μπορούσα να κάνω κατι μονοσ μου? δεν εχω εγγυηση γιατι εχει ληξη.

 

προκαταβολικά ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερονται στα καλωδια ethernet.

Το cross ειναι το cross-over(απευθειας συνδεση 2 υπολογιστων)και το straight ειναι το κανονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα βάλω το playstation στην πρίζα και κοπεί το ρεύμα και μετα απο λίγα δευτερόλεπτα ξαναέρθει το ρεύμα θα καεί το playstation?

Επειδή εχεί κοπεί πολλές φορές το ρεύμα τις τελευταίες ώρες.

Όποτε βρέχει ρε γμτ κόβεται το ρεύμα.

Και δεν έχω και UPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα βάλω το playstation στην πρίζα και κοπεί το ρεύμα και μετα απο λίγα δευτερόλεπτα ξαναέρθει το ρεύμα θα καεί το playstation?

Επειδή εχεί κοπεί πολλές φορές το ρεύμα τις τελευταίες ώρες.

Όποτε βρέχει ρε γμτ κόβεται το ρεύμα.

Και δεν έχω και UPS

 

 

Κοίτα, απ' ότι ξέρω ισχύει ο κανόνας του να καταστρέφεται όποια συσκευή υποπέφτει σε σκαμπανεβάσματα της ισχύος του ρεύματος.

Από προσωπική μου εμπειρία πάντως ποτέ μέχρι σήμερα δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα.

Μου έχει τύχει αμέτρητες φορές να πέφτει το ρεύμα την ώρα που είχα το pc ή το laptop ανοιχτό (το δε laptop συνδεμένο με ρεύμα χωρίς τη μπαταρία του), χωρίς να καεί τίποτα.

Το μόνο γνωστό "πρόβλημα" που αντιμετώπιζα (και αυτό όχι πάντα) ήταν να μου εμφανίζεται η γνωστή ειδοποίηση ότι τα windows δεν τερμάτισαν σωστά, πρόβλημα που λυνόταν άμεσα με "κανονική εκκίνηση των Windows".

 

Επειδή όμως το θέμα μας εδώ είναι το ps3 κι επειδή και σε αυτή την περίπτωση είχα πτώση του ρεύματος ενώ έπαιζα κάποιο παιχνίδι, επίσης ποτέ δεν μου εμφανίστηκε πρόβλημα. Υπήρξε μια υποψία να χρειάζεται λίγο περισσότερο χρόνο να εκκινεί το ps3, αλλά αυτό μόνο την πρώτη φορά μετά από την πτώση.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σ' επηρεάσω, αυτά που αναφέρω συνέβησαν προσωπικά σε μένα, δεν γνωρίζω αν όλα οφείλονται σε απλή κωλοφαρδία ή αν γενικώς δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αν τα οικονομικά σου το επιτρέπουν, εξοπλίσου με ένα ups για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ή τουλάχιστον με κάποιο πολύπριζο με σταθεροποιητή τάσης για να αποκλείσεις έστω και με μικρή πιθανότητα τυχόν καταστροφή της κονσόλας σου.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, σύνδεσε και την τηλεόρασή σου, ειδικά αν μιλάμε για lcd, για να μην φτάσεις ποτέ στο σημείο να κλάψεις τα λεφτάκια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Πάντως την τηλεόρασή μου(LG M2362D) την έχω σε UPS.

Τέλος ,λέω να μην διακινδυνέψω να το βάλω στην πρίζα το Playstation και να πάρω UPS.

 

---------- Προσθήκη στις 09:18 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:05 ----------

 

Edit: Τώρα μόλις κοίταξα και είδα οτι το πολύμπριζό μου γράφει οτι είναι ασφαλείας απο υπέρτασης και υπεθέρμανσης.Να το συνδέσω το Playstation μέχρι να πάρω UPS ή να μην το διακινδυνέψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Πάντως την τηλεόρασή μου(LG M2362D) την έχω σε UPS.

Τέλος ,λέω να μην διακινδυνέψω να το βάλω στην πρίζα το Playstation και να πάρω UPS.

 

---------- Προσθήκη στις 09:18 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:05 ----------

 

Edit: Τώρα μόλις κοίταξα και είδα οτι το πολύμπριζό μου γράφει οτι είναι ασφαλείας απο υπέρτασης και υπεθέρμανσης.Να το συνδέσω το Playstation μέχρι να πάρω UPS ή να μην το διακινδυνέψω?

 

Να το συνδέσεις, εννοείται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ποια η διαφορα αυτου http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS3.00149 που το ειχε η δικια μου κονσολα(120) με αυτο http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS3.00032 με αυτο που το εχει ενας φιλος μου στην δικια του 60αρα?

το δευτερο μου φαινεται ποιο τσιλικο και λεω να το αγορασω εχει καμια διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια σου φίλε.

Τώρα που έρχεται καλοκαιράκι, στάνταρ θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια μολις πριν λιγο τα εφτυσε μαλλον το blue ray μου ,ξαφνικα ενω παιζαμε ενα παιχνιδι σταματησε ο ηχος ενω επαιζε το παιχνιδι υστερα το ανοιξαμε κ το ξανακλεισαμε το play κ επειτα απλα δεν διαβαζε το παιχνιδι κ οχι μονο αυτο ,μαμησετα ,εντωμεταξυ βαζω το χερι μου πανω απο το Blueray οταν βαζω ενα παιχνιδι να δω αν το διαβασει κ δεν κανει καθολου θορυβο δηλ. οτι διαβαζει. ,εγγυηση δεν υπαρχει.

Τι κανω

1) Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι το Blue ray ? Χλωμο ε ...:-)

2) Ποσο θα μου κοστισει κ που ?

3) Εχω δυο αποδειξεις απο αλλα ps3 (το ιδιο μοντελο slim 120gb) μπορω να χρησιμοποιησω μια απο αυτες τις δυο για να φτιαξω αυτο που δεν εχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...