Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι στιγμης υπαρχει κατι χειροπιαστο που να γινετσαι στις εκδοσεις εως και 3.15? Η απλα ανακοινωνσαν πως αν γινει κατι θα υποστηριζεται εως και αυτην την εκδοση?

 

Ανακοινώσεις... Αλλιώς δεν θα έκανα update :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello,

πήρα χθες μεταχειρισμένο ενα ps3, το οποίο το πήρα πιο πολύ για media server. Έχω όμως το εξης πρόβλημα:

Ο υπολογιστής μου είναι στο δωμάτιο με το PS3, αρκετά μακριά από το router. Έχω 2 ethernet στον υπολογιστή, η μια πάει στο router και η άλλη στο PS. Έχω κάνει bridge τις 2 συνδέσεις, το PS παίρνει IP, συνδέεται το ps3 media server και βλέπω κανονικά video αλλά internet δεν βλέπει.. Μου λέει failed DNS error...

 

Έψαξα στο νετ και όλοι το χουν συνδεμένο πάνω σε router. Έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω για να δώσω internet?

Το router μου έχει IP 192.168.1.254 , DHCP enabled ofc,

to pc και το PS3 παίρνουν αυτόματα IP με gateway ip το 192.168.1.254.

 

Τι παίζει!!??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello,

πήρα χθες μεταχειρισμένο ενα ps3, το οποίο το πήρα πιο πολύ για media server. Έχω όμως το εξης πρόβλημα:

Ο υπολογιστής μου είναι στο δωμάτιο με το PS3, αρκετά μακριά από το router. Έχω 2 ethernet στον υπολογιστή, η μια πάει στο router και η άλλη στο PS. Έχω κάνει bridge τις 2 συνδέσεις, το PS παίρνει IP, συνδέεται το ps3 media server και βλέπω κανονικά video αλλά internet δεν βλέπει.. Μου λέει failed DNS error...

 

Έψαξα στο νετ και όλοι το χουν συνδεμένο πάνω σε router. Έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω για να δώσω internet?

Το router μου έχει IP 192.168.1.254 , DHCP enabled ofc,

to pc και το PS3 παίρνουν αυτόματα IP με gateway ip το 192.168.1.254.

 

Τι παίζει!!??

 

Δοκιμασε στο DNS του ps3 connection να βαλεις καρφωτα τα DNS του internet provider

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω δοκιμάσει και αυτό και πάλι τίποτα..

Λέω μηπως παίζει τίποτα με firewall? Δοκίμασα με μονο των windows , το δοκίμασα και disabled ΟΛΑ και πάλι τίποτα. .. . .Κοντεύω να τρελαθώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello,

πήρα χθες μεταχειρισμένο ενα ps3, το οποίο το πήρα πιο πολύ για media server. Έχω όμως το εξης πρόβλημα:

Ο υπολογιστής μου είναι στο δωμάτιο με το PS3, αρκετά μακριά από το router. Έχω 2 ethernet στον υπολογιστή, η μια πάει στο router και η άλλη στο PS. Έχω κάνει bridge τις 2 συνδέσεις, το PS παίρνει IP, συνδέεται το ps3 media server και βλέπω κανονικά video αλλά internet δεν βλέπει.. Μου λέει failed DNS error...

 

Έψαξα στο νετ και όλοι το χουν συνδεμένο πάνω σε router. Έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω για να δώσω internet?

Το router μου έχει IP 192.168.1.254 , DHCP enabled ofc,

to pc και το PS3 παίρνουν αυτόματα IP με gateway ip το 192.168.1.254.

 

Τι παίζει!!??

 

Άσε τις αυτόματες ρυθμίσεις και κάνε τις χειροκίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα το ps3 μου παρουσιασε προβλημα. Δεν διαβαζε τα παιχνιδια.

Το εστειλα για service στην Αθηνα και ενω μου ειπε οτι εβαλε καινουργια κεφαλη, τωρα με ειδοποιησε οτι υπαρχει νεο προβλημα. Δεν δειχνει εικονα στην τηλεοραση. Ουτε με hdmi ουτε με scart.

 

Αυτο που μπορει να οφειλεται?

 

Μου ειπε οτι ειναι η πλακετα... και οτι δεν συμφερει να την αλλαξω...

 

Ειναι πραγματι η πλακετα? Ή θα ειναι κατι αλλο? :fear:

 

Τελικα εγινε το εξης. Εδωσα το παλιο και με 150 ευρω περιπου μου εδωσαν ανακατασκευασμενο . Τι ακριβως σημαινει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαίνει και κερατάς και δαρμένος, αφού οι τύποι στο χάλασαν έπρεπε να πληρώσεις μόνο τα λεφτά για την αλλαγή laser και όχι 150Ε κερατιάτικα!

 

Φιλε δεν μπορω να πω οτι μου το χαλασε καποιος. Οπως και κανενας εδω δεν μπορεσε να μου δωσει μια σαφη απαντηση πως μπορει να χαλασει το laser ή η πλακετα.

Και για να ξεκαθαρισω και τη θεση μου, το παιδι στο dualshop ηταν πολυ εξυπηρετικος. Τελικα δεν πηρε ουτε ενα ευρω αφου τα εδωσα στη sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω δοκιμάσει και αυτό και πάλι τίποτα..

Λέω μηπως παίζει τίποτα με firewall? Δοκίμασα με μονο των windows , το δοκίμασα και disabled ΟΛΑ και πάλι τίποτα. .. . .Κοντεύω να τρελαθώ!

Με WindowsXP 64 Bit δεν δουλεευει το Internet Connection Sharing.

Να υποθεσω οτι το Internet Connection Sharing το εχεις ενεργοποηημενο ετσι?

 

Με καλωδιο προσπαθεις να συνδεθεις ή ασυρματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώδιο.

 

Windows7 64bit έχω, όχι XP. Έχω δοκιμάσει και χειροκίνητα, και αυτόματα και με ICS, και με bridge τα 2 nic..

Τζίφος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώδιο.

 

Windows7 64bit έχω, όχι XP. Έχω δοκιμάσει και χειροκίνητα, και αυτόματα και με ICS, και με bridge τα 2 nic..

Τζίφος!

Το ps3 με το pc που εχει το ιντερνετ, το συνδεεις με cross cable?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...