Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια για να αγορασω στο psn, πρεπει να εχω πιστωτικη καρτα; Με χρεωστικη της κυπρου γινεται;

 

Αγόραζεις προπληρωμένες των 20 ή 50€ από διάφορα καταστήματα (Seven spots, Media Markt κλπ).

Περνάς τους κωδικούς τους στο ηλεκτρονικό σου πορτοφόλι μέσω του Ps Store και ψωνίζεις άνετος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ειδικες καρτες αυτες μονο για psn; Στο mall εχει τιποτα τετοιες;

 

 

Για να ξέρεις πως είναι οι psn κάρτες δές εδώ:

 

http://www.plaisio.gr/Gaming/Accessories/Sony-Playstation-3/Sony-PlayStation-Live-Card--20.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ......

μπορω να παιξω παιχνιδια πρωτου προσωπου στο ps3 χρησιμοποιώντας το ποντικι και πληκρολογιο..? επειδη εχω συνηθισει απο το pc μου ειναι πολυ πιο ευκολο να χειριζομαι το στοχο απο το ποντικι παρα απο το μοχλο του ps3...

ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη περιμένουμε να μάθουμε αν έγινε η επισκευή και που, πόσο κόστισε, με τι εγγύηση...

 

Και το δικό μου PS3 [1ης γενιάς με 60 GB, Card reader, PS2 Compability] δεν αναγνωρίζει κανένα δισκάκι, δεν εμφανίζει error, δεν εμφανίζει τίποτε. Μάλλον το drive είναι. Ή μήπως κάτι άλλο;

Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

 

Το προβλημα σας το παρουσιασε ενω παιζατε COD:MW2? Πολυ αναφερουν οτι deadaroun τα ps3 τους κατα το online mw2, αλλα η sony το διαψευδει.

 

Η προκειται για μια τεραστια συμπτωση, ή τα παλια Playstation εχουν διαρκεια ζωης 2-3 χρονια, και αν κατι τετοιο ισχυει θεωρω πολυ αδικο να πληρωνει 100 ευρω την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

therock εμενα ο κολλητος μου την επαθε παιζοντας GT4..

 

---------- Προσθήκη στις 12:33 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:32 ----------

 

edit γραψε λαθος τωρα το ειδα οτι μιλαμε για το drive..εγω ελεγα για YLOD..sorry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ο δικος μου κολλητος ηταν μεσα στους πολλους που το παθαν με το Mw2. Αν το παιχνιδι δεν σχετιζεται τοτε ισως απλα το ματακι να μην εχει μεγαλη διαρκεια ζωης.

 

Και απλως τυχαινει τωρα με το MW2 ολη να λιωνουν στο gaming Και να στιβουν και τις τελευταιες ωρες ζωης απο το ματακι.

 

Λογικα αν και το slim χρησιμοποιει το ιδιο Laser για ανταλλακτικα, σε 2-3 χρονια θα θελουμε και εμεις αλλαγη :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω περιμενω να δω τι προβληματα θα βγαλει το slim..το πηρε αμεσως μετα ο κολλητος μου(εχει αφησει το 60αρι στην ακρη απο τοτε)απο περσι το καλοκαιρι δλδ,του εχει πιει το αιμα οπως και στο 60αρι και ακομη δεν εχει βγαλει τπτ..πιστευω τα slim δεν θα εχουν YLOD καθως ο cell ειναι στα 45nm ενω το 60αρι ειχε 90nm και το 80αρι 65nm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To YLOD πως προκυπτει απο υψηλες θερμοκρασιες? Πως βοηθαει το γεγονος οτι τα νεα εχουν αρχιτεκτονικη 45Nm?

 

Εχουν καλυτερη απαγωγη θερμότητας.Και επανασχεδιασανε το συστημα ψύξης στα slim

 

 

The PS3 slim (officially called the PS3 CECH-2000) is the redesigned model of the console, and currently the only model in production. It features an upgradeable 120GB or 250GB hard drive and is 33% smaller, 36% lighter, and consumes 34% less power than previous models.The cooling system has been redesigned and Cell processor has moved to a 45nm manufacturing process. It sold in excess of a million units in its first 3 weeks on sale.

 

The PS3 slim also includes support for CEC (more commonly referred to by its manufacturer brandings of BraviaSync, VIERA Link, EasyLink and others) which allows control of the console over HDMI by using the remote control to use as a controller. The PS3 slim also runs quieter and cooler than previous models due to its 45 nm Cell. The PS3 Slim no longer has the "main power" switch (similar to PlayStation 2 slim), like the previous PS3 models, which was located at the back of the console. Support for emulation to play PS2 titles is not present in the Slim version.

 

 

Πηγή: http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κατα κυριο λογο θερμοκρασιες και ξεραμενη παστα στον cell.Με το 45αρι εχει χαμηλοτερες θερμοκρασιες καθως εχει ολοκληρωμενο κυκλωμα σε λιγοτερη εκταση(το λεω χοντρικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ......

μπορω να παιξω παιχνιδια πρωτου προσωπου στο ps3 χρησιμοποιώντας το ποντικι και πληκρολογιο..? επειδη εχω συνηθισει απο το pc μου ειναι πολυ πιο ευκολο να χειριζομαι το στοχο απο το ποντικι παρα απο το μοχλο του ps3...

ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα σας το παρουσιασε ενω παιζατε COD:MW2? Πολυ αναφερουν οτι deadaroun τα ps3 τους κατα το online mw2, αλλα η sony το διαψευδει.

 

Η προκειται για μια τεραστια συμπτωση, ή τα παλια Playstation εχουν διαρκεια ζωης 2-3 χρονια, και αν κατι τετοιο ισχυει θεωρω πολυ αδικο να πληρωνει 100 ευρω την εγγυηση.

 

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε όχι σε online game, αλλά στο PES.

Μήπως πειράζει που το PS3 - λόγω χώρου - το είχα συνέχεια όρθιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτησουλα και απο εμενα : Σκεφτομαι να παρω ps3 για να λιωσω στο MW2 αλλα αναρωτιομουνα αν θα μπορω να παιζω online δωρεαν ή με χρεωση οπως ειναι στο xbox360 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...