Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν χρησιμοποιει το hdmi και θελει το multi πρεπει να γυρισει την εξοδο σε αυτο.Η αμα δεν μπορει,κρατας το κουμπι του power πατημενο και μετα απο λιγο κανει μπιπ,απλα θα πρεπει να ξανασεταρεις το θεμα και το φοντο που ειχε πριν

 

 

μηπως εννοεις οτι στο μονιτορ σου δεν υπαρχει dvi θυρα;

 

Ναι αυτο εννοουσα :-) .Παω να το δοκιμασω παλι στην Tv τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή είναι καλύτερα να αγοράσεις PC για να παίζεις παιχνίδια? Επειδή έχει πιο πολλη RAM ?

 

αναλογα για το τι το θελει κανεις...στο pc εχεις και αλλες ευκολιες..πχ παιχνιδακια απο κανενα θειο να στα δωσει κλπ..με καταλαβαινεις..Βασικα στο pc δεν παιζει ρολο η ραμ αλλα το ολο συστημα γενικοτερα.Το ps3 εχει ενα bottleneck με την καρτα γραφικων του μερικες φορες καθως εχει μονο 24 pixel pipelines και 8 vertex pipelines

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το εκανες με το av multi καλωδιο επανω ετσι;τι γινεται ρε γμτ πολλα κρουσματα τετοια υπαρχουν αυτες τις μερες σε 40αρες και 80αρες κονσολες...μπορεις να κανεις κατι αλλο,αν εχεις ανταπτορα που κανει το dvi->dsub αλλα δεν θα εχεις ηχο..ο φιλος σου πως ακουει ηχο απο το μονιτορ του;

 

 

τωρα το ειδα τι εννοεις εγινε κοκκινο;την ωρα που ανοιγεις την κονσολα,το κρατας πατημενο μεχρι να ακουστει το μπιπ διαφορετικα δεν γινεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογα για το τι το θελει κανεις...στο pc εχεις και αλλες ευκολιες..πχ παιχνιδακια απο κανενα θειο να στα δωσει κλπ..με καταλαβαινεις..Βασικα στο pc δεν παιζει ρολο η ραμ αλλα το ολο συστημα γενικοτερα.Το ps3 εχει ενα bottleneck με την καρτα γραφικων του μερικες φορες καθως εχει μονο 24 pixel pipelines και 8 vertex pipelines

 

Αχά μάλιστα.Τα βαριά παιχνίδια πάντως τα παίζει χωρίς πρόβλημα ετσι? (PS3 slim 250GB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα παλι το κρατισα πατημενο μεχρι να κανει "μπιμ"..μετα εγινε κοκκινο το ξαναναβω και παλι black screen και no sound..

 

Όταν το ανοίγεις, κράτα το συνεχώς πατημένο. Θα κάνει στην αρχή μπιπ, αλλά εσύ θα συνεχίσεις να το πατάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχά μάλιστα.Τα βαριά παιχνίδια πάντως τα παίζει χωρίς πρόβλημα ετσι? (PS3 slim 250GB)

ναι ολα τα παιζει απλα που και που κολλαει ελαφρα..πολυ συχνο φαινομενο για να το καταλαβεις ειναι στο gta iv,οταν τρεχεις γρηγορα με το αμαξι η οταν γινονται εκρηξεις φαινεται ενα ελαφρο κολληματακι για λιγο!

 

---------- Προσθήκη στις 02:01 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:00 ----------

 

Πωωω θεοςς,πηρε μπρος :-p..Ευχαριστω Xristaras12 και giorgos147 παω να καω...ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

 

δεν θα ευχαριστηθεις και παιχνιδι σε SD αναλυση ρε γμτ ομως,...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και Χρονια Πολλα γραφω εδω για να μην ανοιξω αλλο θεμα.

Για κακη μου τυχη πριν λιγο τα επαιξε το PS3 το ματακη βαζω διαφορα παιχνιδια και δεν τα αναγνοριζει καν ητε υπαρχει το δισκακι ητε οχι το ιδιο δεν εμφανιζει ουτε εικονιδιο ουτε σφαλμα αναγνωσης (corrupted data) ουτε τιποτα :-(:-(:-(:-(.

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησο αν ξερεται που ειναι η αντιπρωσοπεια και καποιο τηλεφωνο γιατη στο site δεν βρηκα τιποτα τετοιο , επισης αν κανει επισκευες εκτος εγγυησης γιατη καποιο φιλαρακη μου ειπε πως η αντιπρωσοποια κανει μονο αλλαγες :-(:-(:-( .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ακομα αυριο μαλλον θα μαθω.αλλα απο το μαγαζι που το πηρα μου ειπανε 100 ευρω.

 

 

για 100 ευρω μου ειπανε τωρα και οτι θα εχω ενα χρονο εγγυηση ακομα ...και γω πολυ αισιοδοξο το ακουω αλλα αυριο θα μαθω:rolleyes:

 

Ακόμη περιμένουμε να μάθουμε αν έγινε η επισκευή και που, πόσο κόστισε, με τι εγγύηση...

 

Και το δικό μου PS3 [1ης γενιάς με 60 GB, Card reader, PS2 Compability] δεν αναγνωρίζει κανένα δισκάκι, δεν εμφανίζει error, δεν εμφανίζει τίποτε. Μάλλον το drive είναι. Ή μήπως κάτι άλλο;

Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με καθε επιφυλαξη, αν εισαι εκτος εγγυησης

 

νομιζω πως εχεις 2 επιλογες, ειτε το πας στη sony για αντικατασταση γυρω στα 150 ειτε το στελνεις στην ebw με κανα 90αρι, τωρα οι καινουριες κονσολες που σου δινουν αν ειναι ολοκαινουριες ή ανακατασκευασμενες, δεν εχω ιδεα...παντως εχω την εντυπωση οτι ισχυει το 2ο και για τους δυο

 

αν τελικα το δωσεις, θυμησου να σβησεις για καλο και για κακο οτιδηποτε εχει να κανει με πιστωτικες καρτες, κωδικους και κτλ...

 

επισης καλο ειναι να κανεις ενα μπακ απ το σκληρο του ps3 για να σωσεις οτιδηποτε σωζεται...

 

η σονι σου δινει 1 χρονο εγγυηση, ενω η ebw κανα 3μηνο...

 

επισης καλο θα ηταν να δοκιμασεις να καθαρισεις το ps3 με κανα ηλεκτρικο σκουπακι, μπας και ρουφηξει τις σκονες και στρωσει, κοιτα στο youtube για καναν οδηγο μην κανεις καμια χαζομαρα...

 

στην ebw διορθωνουν κιολας, αλλα επειδη και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με το δικο σου, εμενα μου το αντικαταστησαν...

 

απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις...

 

αν τελικα το πας για αντικατασταση προσεξε και τι κονσολα θα σου δωσουν, 60αρα ή 80αρα και κτλ...

 

αυτα ισχυαν κανα χρονο πριν, που ειχε χαλασει η δικια μου...παρε κανα τηλεφωνο και ρωτα τους, πριν κανεις κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...