Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις αλλαξα ps3 απο fat σε slim.Φορτωνοντας save απο το backup του παλιου, σε restore στο νεο, μου αναφερει οτι δεν ειμαι ο owner.Ο χρηστης που εφτιαξα ειναι ο ιδιος με του παλιου? Υπαρχει τροπος να δουλεψουν τα saves ή τζαμπα το backup?

 

PS: Δεν το εχω βαλει στο psn ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις αλλαξα ps3 απο fat σε slim.Φορτωνοντας save απο το backup του παλιου, σε restore στο νεο, μου αναφερει οτι δεν ειμαι ο owner.Ο χρηστης που εφτιαξα ειναι ο ιδιος με του παλιου? Υπαρχει τροπος να δουλεψουν τα saves ή τζαμπα το backup?

 

PS: Δεν το εχω βαλει στο psn ακομα...

 

Δεν θα λειτουργησουν ετσι τα save files. Πρεπει να χρησιμοποιήσεις το Transfer Utility που είναι εδω: Settings > [system Settings] > [Data Transfer Utility].

 

Με αυτον τον τροπο ΟΛΑ μεταφερονται στη κονσολα που θες, αλλα σβηνονται απο την αλλη (saves, PSN games etc) . Οποτε το Back-up κράτα το.

 

Αναλυτικα τα βηματα θα τα βρεις εδω: http://uk.playstation.com/ps3/support/network/detail/item250047/Use-the-data-transfer-utility/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια χρειαζομαι λιγη βοηθεια..μου εδωσε ενα φιλαρακι μου εδωσε το PS3 του να παιξω το GoW3 και εχω το εξης προβλημα...ο φιλος μου το συνδεει με ενα hdmi-dviκαλωδιο και βαζει το dvi πισω στην οθονη και το hdmi στο ps3. Το θεμα ειναι οτι δεν στα δικα μου monitors δεν υπαρχει hdmi θυρα απο πισω...Υπαρχει τροπος να το συνδεσω??

 

Υ.Γ Τωρα προσφατα του προεκυψε ενα προβλημα και δεν μπορει να συνδεσει το PS3 με av multi καλωδιο στην TV του,του βγαζει black screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν χρησιμοποιει το hdmi και θελει το multi πρεπει να γυρισει την εξοδο σε αυτο.Η αμα δεν μπορει,κρατας το κουμπι του power πατημενο και μετα απο λιγο κανει μπιπ,απλα θα πρεπει να ξανασεταρεις το θεμα και το φοντο που ειχε πριν

 

στα δικα μου monitors δεν υπαρχει hdmi θυρα απο πισω...

μηπως εννοεις οτι στο μονιτορ σου δεν υπαρχει dvi θυρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...