Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο το καιρο εγω παιζω μονο final fantasy 13, αν γουσταρεις παιχνιδια ρολων, αξιζει τα +5-6 ευρω να το παρεις

http://www.skroutz.gr/s/62970/Final-Fantasy-XIII.html?keyphrase=final+fantasy+13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατεβασεις ενα παιχνιδι και το γραψεις στο blu ray writer θα παιζει ?

 

ρωτας αν κατεβασεις παιχνιδι και το γραψεις σε δισκακι blu ray αν θα παιξει;;

φυσικα και οχι αφου δεν εχει βγει chip για το ps3(ακομη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία,συγνώμη αν εχει ξανα αναφερθεί αυτή η ερώτηση αλλα είναι πολλά τα posts.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να συνδέσω το ps3 μου με τα ηχεία απο το pc για καλύτερο ήχο.Τα ηχεία είναι τα logitech x-530(5.1),και το ps3 είναι το slim με τα 250gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα γινεται, εγω εχω συνδεσει το πλει με κατι ηχεια logitech 2.1 που εχω.

η εξοδος ηχου γινεται απο το rca βεβαια και επισης αγορασα και ανταπτορακι γιατι τα ηχεια ειχαν μονο mini jag 3.5 mmαρσενικο

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.752615&u=HAMA-43254-AUDIO-ADAPTER-2-RCA-MALE-PLUGS-3.5MM-FEMALE-JACK-STEREO

 

+

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.752614&u=HAMA-43483-2-RCA-SOCKETS-TO-2-RCA-SOCKETS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εβαλα keyboard και παιζει μια χαρα!

 

Υπάρχει κάπου λίστα με συμβατά ποντίκια και πληκτρολόγια για το PS3 (κανονική έκδοση - όχι δηλαδή slim κτλ) ?

 

Έχει ένας φίλος, και επειδή έχω συνηθίσει να παίζω με keyboard και mouse τα παιχνίδια, ψάχνω μήπως θέλει συγκεκριμένα μοντέλα για να τα "δει", αν και κανονικά -με το φτωχό μου μυαλό- αν υπάρχουν θύρες usb θα έπρεπε να υποστηρίζονται όλες οι συσκευές χειρισμού...

 

Τι λέτε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάπου λίστα με συμβατά ποντίκια και πληκτρολόγια για το PS3 (κανονική έκδοση - όχι δηλαδή slim κτλ) ?

 

Έχει ένας φίλος, και επειδή έχω συνηθίσει να παίζω με keyboard και mouse τα παιχνίδια, ψάχνω μήπως θέλει συγκεκριμένα μοντέλα για να τα "δει", αν και κανονικά -με το φτωχό μου μυαλό- αν υπάρχουν θύρες usb θα έπρεπε να υποστηρίζονται όλες οι συσκευές χειρισμού...

 

Τι λέτε ?

 

Eγω εβαλα ενα πληκτολογιο απο το 2006 που ειχα μαρκα με καψες(γιατι ειχε πεσει νερο στο πληκτρολ. του λαπ τοπ) και επαιξε σε 2 δευτερολεπτα.

Δοκιμασε του Υπολογιστη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει στο μενου και στο ιντερνετ κλπ, το θεμα ειναι πως δεν παιζει σε παιχνιδια!

εκτος κι αν εχει βγει καποιο που υποστηριζει,κατι ειχα ακουσει για το unreal καποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει στο μενου και στο ιντερνετ κλπ, το θεμα ειναι πως δεν παιζει σε παιχνιδια!

εκτος κι αν εχει βγει καποιο που υποστηριζει,κατι ειχα ακουσει για το unreal καποτε

Φιλε μου υπάρχει και μάλιστα είναι αποκλειστικά κατασκευασμένο για ps3.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι πώς το λένε, αλλά λόγω του ότι ψήνομαι κάποια στιγμή να το πάρω, σε ενημερώνω πως θα το βρεις στα σίγουρα σε κάποια Seven spots (τα γνωστά video clubs αν γνωρίζεις).

Επίσης ξέρω ότι κοστίζει γύρω στο 50ρικο και περιλαμβάνει πληκτρολόγιο και ποντίκι.

Αν σ' ενδιαφέρει τόσο πολύ, ρίξε μια ματιά.

Αν το ανακαλύψω πουθενά, θα σ' ενημερώσω πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ναι, με ενδιαφέρει να μάθω γιατί χτες διαπίστωσα και εγώ αυτά που γράφτηκαν παραπάνω, ενώ βλέπει κανονικά ότι συνδέσεις (ποντίκι-πληκτρολόγιο) στο κεντρικό μενού, μέσα στο παιχνίδι (πχ στο Cod:WaW που ψήνομαι να παίξω με ποντίκι-πληκτρολόγιο) δεν τα χρησιμοποιεί... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το ψάχνω εντατικά...διαβάστε και αυτό το review...

http://www.amazon.com/review/R3RD1V5JY5BQ9T/ref=cm_cr_rdp_perm

 

Υπάρχει μια συσκευή που αναφέρεται ως XIM η οποία, διαβάζοντας στο net, χρησιμοποιεί μια θύρα usb (απο laptop ή desktop) και μέσω του XIM μπορείς -λέγεται- να χρησιμοποιήσεις το πληκτρολόγιο και το mouse που είναι connected στο laptop-desktop αντίστοιχα.

 

Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος...ας μας πει, γιατί αν είναι αληθές αυτό, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε απευθείας το πληκτρολόγιο του laptop μας και το καλό μας laser mouse directly στο παιχνίδι (πχ Cod:WaW που ψήνομαι να παίξω στο PS3).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάπου λίστα με συμβατά ποντίκια και πληκτρολόγια για το PS3 (κανονική έκδοση - όχι δηλαδή slim κτλ) ?

 

Έχει ένας φίλος, και επειδή έχω συνηθίσει να παίζω με keyboard και mouse τα παιχνίδια, ψάχνω μήπως θέλει συγκεκριμένα μοντέλα για να τα "δει", αν και κανονικά -με το φτωχό μου μυαλό- αν υπάρχουν θύρες usb θα έπρεπε να υποστηρίζονται όλες οι συσκευές χειρισμού...

 

Τι λέτε ?

 

Ειχα παρει ενα keyboard ο,τι να 'ναι απο το πλαισιο με 5 ευρωπουλακια οταν ειχα πρωτοπαρει το ps3 για να γραφω στο Home και δουλευει μια χαρα ναουμ κιετσ δικε μου:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...