Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα στοιχεια που δηλωνεις στο psn account μπορεις να τα μεταβαλλεις? Δεν εχω φτιαξει ακομα λογαριασμο αλλα θα ηθελα να ξερω αν θα μπορυσα ανα πασα στιγμη να αλλαξω username και οτιδηποτε αλλο.

 

PSN ID ΔΕΝ μπορέις να αλλάξεις... Όνομα κατόχου διεύθυνση τηλέφωνα κλπ ΜΠΟΡΕΙΣ. Επίσης το κάθε email μπορεί να χρησιμοποιηθεί για 1 PSN account...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PSNID δηλαδη το username? Αν δηλαδη δωσω για παραδειγμα "therock" θα καταγραφει για παντα αυτο το username για την κονσολα που χρησιμοποιω στους server της sony?

 

Date of Birth αλλαζει? Πιο συγκεκριμενα με ενδιαφερει να ρωτησω αν υπαρχει καποιος λογος για να δωσεις αληθης πληροφοριες σε ευαισθητα δεδομενα σαν και αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS3 είναι πολυχρηστικό. Μπορείς απλά να φτιάξεις ένα νέο account (με νέο username εννοείται) αλλά πρέπει όπως ειπώθηκε να δώσεις άλλο email. Στο νέο account μηδενίζονται όλα τα trophies αλλά παραμένουν ότι έχεις αγοράσει ή κατεβάσει από το PSN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS3 είναι πολυχρηστικό. Μπορείς απλά να φτιάξεις ένα νέο account (με νέο username εννοείται) αλλά πρέπει όπως ειπώθηκε να δώσεις άλλο email. Στο νέο account μηδενίζονται όλα τα trophies αλλά παραμένουν ότι έχεις αγοράσει ή κατεβάσει από το PSN.

 

Αμα εχεις αγορασει games απο το playstation store και γινει καμια βλακεία με τον σκληρό και αναγκαστείς format τα χασες διαπαντώς ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εχεις αγορασει games απο το playstation store και γινει καμια βλακεία με τον σκληρό και αναγκαστείς format τα χασες διαπαντώς ε?

 

Νομίζω ότι δεν χάνεται εφόσον πας να τα ξανακατεβάσεις με το ίδιο account με το οποίο τα αγόρασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν χάνεται εφόσον πας να τα ξανακατεβάσεις με το ίδιο account με το οποίο τα αγόρασες.

 

Kαλη φαση...Αν και αμα πω εχω κατεβασει πχ 3-4 games και παω σε εναν φιλο μου και του λεω να βαλει στο sign in το account μου.Μπορει να τα κατεβασει και αυτος στην δικια του κονσολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη φαση...Αν και αμα πω εχω κατεβασει πχ 3-4 games και παω σε εναν φιλο μου και του λεω να βαλει στο sign in το account μου.Μπορει να τα κατεβασει και αυτος στην δικια του κονσολα?

 

Ναι! Γίνεται μέχρι σε 5 κονσόλες. Αλλά πρέπει να φτιάξεις και έναν νέο τοπικό user στο PS3 που θα έχει τα "δικαιώματα" να παίξει αυτά που έχεις κατεβάσει. Αυτό λέγεται Game Sharing και είναι πολύ καλό για το PS3. Εγλω με ένα φίλο μου έχουμε τα δικά μας accounts και ένα κοινό account και ό,τι θέλουμε να αγοράσουμε το παίρνουμε από το κοινό account μας. :-) Αναλυτικές οδηγίες εδώ: http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5636

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παντα κανεις share δηλαδη? Και DLC Και game pack, costumes, κτλ?

 

Δηλαδη μπορω εγω να αγοραζω psn cards και να οτι κατεβαζω να το μοιραζομαι με φιλους. Ειναι οντως ψιλο καλη φαση.

 

Ας ειχε και λιγο ποικιλια σε ps3 games. Τα πληρες παιχνιδια που μπορεις να κατεβασεις ειναι πολυ λιγα δυστυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παντα κανεις share δηλαδη? Και DLC Και game pack, costumes, κτλ?

 

Δηλαδη μπορω εγω να αγοραζω psn cards και να οτι κατεβαζω να το μοιραζομαι με φιλους. Ειναι οντως ψιλο καλη φαση.

 

Ας ειχε και λιγο ποικιλια σε ps3 games. Τα πληρες παιχνιδια που μπορεις να κατεβασεις ειναι πολυ λιγα δυστυχως...

 

ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Το μόνο που δεν γίνεται είναι premium avatars για το PSN προφίλ σου. Αλλά ποιος αγοράζει τέτοια?:P:p:p (εκτός από μένα που για να το ξέρω ότι δεν δουλεύει έχω αγοράσει...:o). Από games, DLCs, ταινίες, Θέματα... Όλα μπορεις να τα μοιραστείς μέχρι και με 4 άλλα PS3s!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα οτι υπαρχει ρυθμιση στο Playstation για να φαινονται καλυτερα τα γραφικα; Ξερει κανεις;

 

Αν έχεις HD τηλεόραση και συνδέεισ το PS3 με hdmi ρύθμισε το RGB Range από Limited σε Full... Υπάρχει και μία ακόμη που δεν θυμάμαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ναι το εχω κανει. Και απορω γιατι ειναι στο Limited. Και στον windows media player αν θυμαμαι καλα στο μικρο φασμα ηταν προεπιλεγμενο. Γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα διαλεξεις αλλη χωρα στο psn store θα βρεις και διαφορετικο περιεχομενο?

 

Εχω ακουσει πβς το αμερικανικο εχει ξεχωριστη κατηγορια που συγκεντρωνει ολα τα demo κατι στο οποιο η ερωπη παει αντιθετα.

 

Πολυ χρησιμο θα ελεγα. Αν το γυρισω σε χωρα Αμερικη, θα εχω και εγω αυτην την επιλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαλέγεις άλλη χώρα. Απλά δημιουργείς ένα ακόμη χρήστη και δίνεις σαν διεύθυνση κατοικίας κάποια υπαρκτή διεύθυνση στην Αμερική. Ψάξε στο google και θα βρεις έτοιμες διευθύνσεις για αυτή τη δουλειά. Εννοείται πως ότι κατεβάσεις από το Αμερικάνικό account, είναι κανονικότατα προσβάσιμο και λειτουργικό και από οποιοδήποτε άλλο account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...