Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μακριά από 7200 RPM,ανεβάζουν θερμοκρασίες στο PS3!

 

δεν υπάρχει λόγος να φοβίζεις τον κόσμο... το ps3 δουλεύει στους 44 C στις 5400rpm... στις 7200 άντε να πάει 47...και η κονσόλα αντέχει μέχρι 60 C... διάβασε το παραπάνω link που έχω δώσει...εντάξει τα καλοκαίρια και στις 5400 κάνει σαν σκούπα, όμως δεν υπάρχει λόγος να μην βάλεις πιο γρήγορο δίσκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο'οτι καταλαβαινω απο το δισκακι τα φορτωνει τα περισσοτερα. Τωρα αυτα τα λιγα που παιρνει απο τον δισκο δεν νομιζω να τα φορτωνει πιο γρηγορα αμα εχεις 7200 ή SSD. Τωρα αν οντως καποιος εχει παρατηρησει καποια σμαντικη διαφορα, τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει λόγος να φοβίζεις τον κόσμο... το ps3 δουλεύει στους 44 C στις 5400rpm... στις 7200 άντε να πάει 47...και η κονσόλα αντέχει μέχρι 60 C... διάβασε το παραπάνω link που έχω δώσει...εντάξει τα καλοκαίρια και στις 5400 κάνει σαν σκούπα, όμως δεν υπάρχει λόγος να μην βάλεις πιο γρήγορο δίσκο...

 

Καλά για να το λές εσύ κάτι θα ξέρεις παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίσκο στο PS3 θα βάλεις για να το χρησιμοποιήσεις σαν media player.

Έχει φανταστική δομή και είναι πολύ ευχάριστο.

 

Έχω περάσει στο σκληρό του PS3 πάνω από 12.000 photos

τις οποίες ταξινόμησε μόνο του ανά ημερομηνία,

αμέτρητά video, cartoons για τα παιδία

ώστε να μην παιδεύω το οπτικό με τα DVD και όλη την μουσική μου.

 

Η διάφορα σε ένα δίσκο 5,400 με ένα 7.200 είναι εμφανές.

Όταν ανοίγεις ένα φάκελο με 500 photos με τον 7.200 πάει σφαίρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

genatos εχει 2,5αρηδες ειναι εκει π λεει λαπτοπ &netbooks

επειδη εχω μιλησει με το καταστημα μου ειπαν οτι απο 2 φεβρουαριου θα εχουν νεα παραλαβη(και θα ενημερωσουν και την σελιδα τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι ένας νεος κάτοχος ps3, κ έχω μία απορία...

το έχω συνδέσει με το πσ σαν media server μέσω καλώδιο δικτύου, αλλα το πσ μου είναι p4 sta 3ghz me 2gb ram, κ δεν μπορώ να παίξω HD ταινίες (.mkv)... σέρνονται ακομα κ σε χαμηλή ποιότητα... τι μου προτείνεται σε πσ να αγοράσω (μάλλον μεταχειρησμένο) ώστε να μην αντιμετοπίζω αυτό το πρόβλημα??

Υπάρχει άλλη λύση για το πρόβλημα μου?

 

ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

το ps3 παίζει υπότιτλους srt?

αν ναι τί πρέπει να κάνω για να μου τους αναγνωρίζει?

 

aviaddxsubs για τα avi...(απλά, εύκολα και ωραία)

 

mkv μέσω AVCHD... περίεργη διαδικασία και μικρή συμβατότητα...(google it)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ειμαι ένας νεος κάτοχος ps3, κ έχω μία απορία...

το έχω συνδέσει με το πσ σαν media server μέσω καλώδιο δικτύου, αλλα το πσ μου είναι p4 sta 3ghz me 2gb ram, κ δεν μπορώ να παίξω HD ταινίες (.mkv)... σέρνονται ακομα κ σε χαμηλή ποιότητα... τι μου προτείνεται σε πσ να αγοράσω (μάλλον μεταχειρησμένο) ώστε να μην αντιμετοπίζω αυτό το πρόβλημα??

Υπάρχει άλλη λύση για το πρόβλημα μου?

 

ευχαριστώ....

 

Τι windows έχεις? Αν έχεις ΧP από Ram είσαι καλά, αν έχεις vista είσαι οριακά. Χρειάζεσαι όμως core 2 duo στα 2.5 Ghz και πάνω για να παίζει απροβλημάτιστα, οπότε και με αλλαγή επεξεργαστή μπορεί να παίζει κανονικά.

Διαφορετικά, μπορείς να πάρεις ένα Media Player.

1.Western Digital Live (έχει αρκετά όμορφο interface,καινούριο ακόμα, έχει αρκετά δυνατό τσιπάκι, τα παίζει όλα, αλλά από ότι έχω ακούσει οι υπότιτλοι είναι πιο κάτω από ότι πρέπει,η wd αργεί λίγο να βγάλει support με firmware για το μηχανηματάκι της,

2.X-Treamer (αρκετά καλό, firmware βγαίνουν συνέχεια, παίζει σχεδόν όλα τα mkv,έχει ωραίους υπότιτλους και μέτριο interface, ακόμα δεν περνάει HD Audio formats αλλά ίσως με κάποιο firmware release να φτιάξει).

3.E-Great(ιδανικό για το αν θες σύνδεση μέσω δικτύου. Αλλά αφού λες ότι το pc κολλάει, θα σου πρότεινα κάτι από τα παραπάνω).

 

Διάβασε και αυτό http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=52268

Απλά μην περιμένεις να μην έχεις προβλήματα, όποιο και αν διαλέξεις. Όλο και κάτι θα σε βασανίσει.

Διαφορετικά δίνεις 100 euro παραπάνω και παίρνεις το Popcorn Hour A-110 (περνάει όλα τα hd audio format και υποστηρίζει μέχρι 40mbps bitrate που σημαίνει ότι παίζει τα πάντα..)

Επεξ/σία από Claymore123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...