Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω κατι. Οταν το εχεις με το καλωδιο εκτος απο τη φορτιση εχεις και τη δονηση, ετσι;

 

η δονηση δουλευει και χωρις το καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τοτε ποιος ο λογος να παιζεις με το καλωδιο; Και γιατι σου λεει να το βαλεις οταν το βγαζεις; Ποση ωρα κραταει χωρις το καλωδιο; Οι ενδειξεις 1,2,3,4 τι σημαινουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε ποιος ο λογος να παιζεις με το καλωδιο; Και γιατι σου λεει να το βαλεις οταν το βγαζεις; Ποση ωρα κραταει χωρις το καλωδιο; Οι ενδειξεις 1,2,3,4 τι σημαινουν;

το καλωδιο χρησιμευει μονο για να φορτιζεις τον controller , οταν πεσει η μπαταρια σου βγαζει μηνυμα να το συνδεσεις για να φορτισει, δεν θυμαμαι τωρα ποσες ωρες κραταει η καθε φορτιση, οι ενδειξεις που λες ειναι ο αριθμος του controller, αν εχεις 2 συνδεδεμενους ο ενας θα ειναι 1 ο αλλος 2, κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση...

Άλλαξα δίσκο στο PS3 και μου δέσμευσε κάποιον χώρο για το λειτουργικό.

Αυτός ο χώρος που δεσμεύει είναι συγκεκριμένος δηλαδή (20-30GB) ή δεσμεύει πχ το 10% της χωρητικότητας του δίσκου.

Ρωτάω γιατί πριν είχα ένα 320GB και αν θυμάμαι καλά δέσμευσε περίπου στα 40GB.

Τώρα που έβαλα 640GB μου δέσμευσε περίπου στα 70GB.

Συμβαίνει κάτι ή το PS3 δεσμεύει χώρο συμφώνα με το μέγεθός?

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ ότι θυμάμαι είχα διαβάσει ότι δεσμεύει ανάλογα με τον δίσκο που του βάζεις. δεν θυμάμαι τον λόγο όμως.

 

 

Μόνο έτσι εξηγείτε.

Για την ακρίβεια είδε τον 640GB στα 596GB και μου άφησε τα 529GB.

Μου δέσμευσε 67GB λίγο πάνω από το 11% της χωρητικότητας που είδε.

Γιατί όμως να λειτουργεί έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές οι εταιρίες που πουλάνε τους σκληρούς δίσκους το 1GB το υπολογίζουν ώς 1000KB και όχι σαν 1024KB που είναι κανονικά η αντιστοιχία. Κάνε τον υπολογισμό και δές αν είναι αυτός ο λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω επειδή σκοπεύω να αλλάξω και εγώ τον δίσκο του ps3, αφού τον αλλάξω και ανοίξω το ps3 θα πρέπει στον εξωτερικό να έχω το firmware του ps3 ώστε να το περάσει με το που θα εκκινήσει τον καινούριο δίσκο? και αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει κάποιο link για δίσκο, κατά προτίμηση 500 ή 640 GB και από rpm είτε 5400 είτε 7200...

Interface από που τον πήρες τον 640?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως ρε interface που βρηκες 640 2,5αρι;;

εμενα η απορια μου ειναι αν αλλαξεις σκληρο να χανεις εγγυηση;

το λεω γιατι το εχω ανοιξει χωρις να χαλασω το μπλε χρωμα της βιδας και την εχω εκτος απο το μηχανημα...

 

 

ψηθηκα με τον interface ρε γμτ για αλλαγη...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμιά εγγύηση δεν χάνεις. από την αρχή το ps3 ήταν σχεδιασμένο έτσι ώστε να μπορούμε να του βάλουμε πάνω ότι σκληρό θέλουμε. εγώ προς το παρών είμαι με τον μαμίσιο 80άρι. θα αλλάξω δίσκο όταν θα έρθει η ψηφιακή τηλεόραση στην αθήνα γτ θα αγοράσω το playTV και σκοπεύω να κάνω PVR το ps3. και τον 80άρι θα τον χρησιμοποιήσω για το wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα αυτο που με παραξενεψε ειναι το μπλε χρωμα που εχει η βιδα στο slim

συνηθως κατι τετοια βλεπουν αν ειναι πειραγμενα και σου λενε οτι δεν εχεις εγγυηση...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορεις να του βαλεις "χερι" απλά ανοιγοντας την υποδοχη του σκληρου.. κ μαλιστα εφοσον η Sony εχει και οδηγιες στο βιβλιαρακι για την αλλαγη σκληρου κ σου λεει πως δεν παρακαμπτεις την εγγυηση.. go for it! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τωρα διαβαζα το βιβλιαρακι:-D

θα τον αλλαξω παντως :-D

αυτο π δεν καταλαβα,πρεπει να κατεβασω την εδοση 3.15 πχ σε φλασακι και να την περασω στον νεο σκληρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά εννοεί να έχουμε το firmware και τα data που έκανες backup στον εξωτερικό. Και όταν αλλάξουμε δίσκο και κάνει boot, θα βρει το firmware και αφού περαστεί, του κάνουμε και restore όλα τα υπόλοιπα... κάτι τέτοιο κατάλαβα... κανένα καλό μαγαζί για αναβάθμιση σκληρού? ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγαζι: "Πιάνουν τα χέρια μου", πληροφοριες εντός..

 

Ψαξε κανα βιντεακι στο youtube, αμα δεις ποσο ευκολη διαδικασια ειναι, θα κλαψεις αυτα τα 20Ε π.χ. που μπορει να σου παρουν σε ενα μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...