Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντοπίζεις το πρόβλημα και το διορθώνεις μόνος σου αν πιάνουν τα χέρια σου.Είτε το τροφοδοτικό θα είναι ή θα πρέπει να το ανοίξεις και να το καθαρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντοπίζεις το πρόβλημα και το διορθώνεις μόνος σου αν πιάνουν τα χέρια σου.Είτε το τροφοδοτικό θα είναι ή θα πρέπει να το ανοίξεις και να το καθαρίσεις.

 

 

ξερεις για πιο προβλημα λεω?δεν εχει σχεσει με καθαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εψαχνες λιγο στο νετ θα εβλεπες πως εχει σχεση ειτε με καθαρισμα ειτε με αλλαγη τροφοδοτικου.

υπαρχει και η προσωρινη λυση με το πιστολακι. google it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εψαχνες λιγο στο νετ θα εβλεπες πως εχει σχεση ειτε με καθαρισμα ειτε με αλλαγη τροφοδοτικου.

υπαρχει και η προσωρινη λυση με το πιστολακι. google it

εχω ψαξει φιλε θελει να ανοιξης το playstation και να το κανεις κοματια μετα πρεπει να βαλεις μια παστα πανω απο την CPU και GPU.καμια σχεσει με καθαρισμα και αλλαγη τροφοδοτικου.το θεμα ειναι τη κανουμε δηλαδη αν κανενας ειχε το ιδιο προβλημα απο δω μεσα να μου πει τη εκανε .δεν ειπα οτι θα το κανω μονος μου γιατι αν δεις βιντεακια στο youtube θα καταλαβεις οτι δεν ειναι ευκολο.μου ειπανε οτι κανει αντικαταστασει η σονυ με μια επιβαρυνση ισχηει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει,αν ναι τοτε διαγραψτε το,

 

http://geohotps3.blogspot.com/2010/01/hello-hypervisor-im-geohot.html

 

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα μετα απο σχεδον 3 χρονια να εσπασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επιβάρυνση την ακουσες?

 

οχι ακομα αυριο μαλλον θα μαθω.αλλα απο το μαγαζι που το πηρα μου ειπανε 100 ευρω.

ναι ισχυει και πληρωνεις 170 ευρω..

και εχεις και εγγυηση αλλους 3 μηνες!

 

για 100 ευρω μου ειπανε τωρα και οτι θα εχω ενα χρονο εγγυηση ακομα ...και γω πολυ αισιοδοξο το ακουω αλλα αυριο θα μαθω:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PSX/PS2 Games παιζουν μονο τα παλια 60αρια? Τα καινουρια γιατι δεν το υποστηριζουν? Ειναι θεμα software ή hardware?

 

τα καινουρια ps3 δηλαδη το σλιμ δεν παιζει τα παλια ps2 ps1 games γιατι λειπει απο μεσα ο επεξεργαστης που υπαρχει στο 60gb και 80gb που κανει αυτη την δουλεια.

οπως και το σλιμ δεν παιρνει και linux που βαζαμε στα παλια ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πρωτα 80αρια μπορουσες απο οτι ειχα διαβασει παλιοτερα. Στις επομενες γενιες των 80 δεν μπορουσες.

 

Εν πασει περιπτωση απλως ηθελα να μαθω επι της ουσιας ποιος ειναι ο λογος. Δηλαδη ειναι θεμα επεξεργαστη λετε? Δεν εκτελει τις απαραιτητες εντολες που απαιτουνται για το τρεξιμο τον παλιοτερων παιχνιδιων. οκ κατανοητο.

 

Ομοιως ισχυει και για Linux? Παλι λογο επεξεργαστη το slim ριχνει ακυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ΟΛΑ τα ps3 παίζουν παιχνίδια του PS1! Του PS2 παίζουν μόνο τα πρώτα πρώτα μοντέλα που είχαν βγει... Αυτό λόγω του ότι τα πρώτα PS3 είχαν ένα τσιπ από το hatdware του PS2... (emotion engine ή κάπως έτσι λέγεται αν θυμάμαι καλά...). Μετά η sony το αφαίρεσε αυτό το τσιπ για να μειώσει το κόστος παραγωγής... Για τα linux αυτό δεν έχει σχέση... Απλά η sony αποφάσησε ότι το slim θα είναι για παιχνίδια και media ΜΟΝΟ και δεν ΘΕΛΗΣΑΝ να βάλουν υποστήρηξη για linux (μήπως φοβόντουσαν ότι μέσω των linux το σύστημα είναι πιο ευάλωτο σε hacks??? - θα δείξει...). Αυτά από μένα και ελπίζω να σας έλυσα τια απορίες. Αν έχω κάνει κανένα λάθος διορθώστε με :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα linux αυτό δεν έχει σχέση... Απλά η sony αποφάσησε ότι το slim θα είναι για παιχνίδια και media ΜΟΝΟ και δεν ΘΕΛΗΣΑΝ να βάλουν υποστήρηξη για linux (μήπως φοβόντουσαν ότι μέσω των linux το σύστημα είναι πιο ευάλωτο σε hacks??? - θα δείξει...). Αυτά από μένα και ελπίζω να σας έλυσα τια απορίες. Αν έχω κάνει κανένα λάθος διορθώστε με :P

 

Καπου παντως ειχα διαβασει για ενα exploit μεσω linux, αρα πιθανοτητα να το θεωρησαν κενο ασφαλειας. (Δεν αναφερομαι σε αυτο το προσφατο του Geohot...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...