Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εγώ συνδέω το PS3 μου σε μία παλιά SD 4:3 τηλεόραση 37 ιντσών και δεν βλέπω τίποτα... Αχχχ πόσο θέλω μία HD.... :'( Τα γράμματα δεν φαίνονται... Αφήστε που η εικόνα τρέμει... Το PS3 δεν είναι για SD... Υπάρχει καμία ρύθμιση για να βελτιώσω έστω και λίγο την κατάσταση?

 

εγώ φίλε μου πού το είχα συνδέσει σε μια παλιά 29 philips έπαιζε κανονικά.

με τι καλώδιο το συνδέεις στην τηλεόραση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε καποιο καταστημα που πουλαει εξαρτηματα ηχου και εικονας

πχ σε καποιο που πουλαει ηχοσυστηματα η καλωδια για ηχοσυστηματα

γενικοτερα μαγαζια με ηλεκτρονικα ειδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι ....

στο Dirt (αυτό έχω , όχι το colin mcrae dirt αν και πρέπει να είναι το ίδιο παιχνίδι)

ΔΕΝ έχει δόνηση το χειριστήριο???? Γιατί σε μένα δεν έχει και μου φαίνεται τρελό....

όποιος το έχει ας μου πει...ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ φίλε μου πού το είχα συνδέσει σε μια παλιά 29 philips έπαιζε κανονικά.

με τι καλώδιο το συνδέεις στην τηλεόραση?

Δεν λέω ότι δεν παίζει κανονικά... Απλά κάνει τα παιχνίδια letterbox (αν το λένε έτσι, τις 2 μαύρες μπάρες, πάνω κάτω) και επίσης τα παιχνίδια είναι σχεδιασμένα για HD άρα γίνονται downscale σε SD και έτσι χάνουν ποιότητα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τα γράμματα των παιχνιδιών (δεν λέω για τα μεγάλα, αλλά με τους υπότιτλους ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ έχω πρόβλημα, ειδηκά στο Assassin's Creed 2) να μην φαίνονται καθαρά. Άσε που η εικόνα τρέμει... Με scart το συνδέω. Μήπως με RGB θα είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτήσω κάτι ....

στο Dirt (αυτό έχω , όχι το colin mcrae dirt αν και πρέπει να είναι το ίδιο παιχνίδι)

ΔΕΝ έχει δόνηση το χειριστήριο???? Γιατί σε μένα δεν έχει και μου φαίνεται τρελό....

όποιος το έχει ας μου πει...ευχαριστώ!!!

 

Φυσικα και εχει .Ποιο χειριστηριο εχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω ότι δεν παίζει κανονικά... Απλά κάνει τα παιχνίδια letterbox (αν το λένε έτσι, τις 2 μαύρες μπάρες, πάνω κάτω) και επίσης τα παιχνίδια είναι σχεδιασμένα για HD άρα γίνονται downscale σε SD και έτσι χάνουν ποιότητα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τα γράμματα των παιχνιδιών (δεν λέω για τα μεγάλα, αλλά με τους υπότιτλους ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ έχω πρόβλημα, ειδηκά στο Assassin's Creed 2) να μην φαίνονται καθαρά. Άσε που η εικόνα τρέμει... Με scart το συνδέω. Μήπως με RGB θα είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα?

 

και εγω με skart το ειχα συνδεσει..μην περιμενεις να πετυχεις κατι καλυτερο...

βαλε καποια χρηματα στην ακρη και πηγενε παρε μια lcd...και μολις βαλεις πανω το hdmi

εκει θα παθεις πλακα με τα γραφικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω με skart το ειχα συνδεσει..μην περιμενεις να πετυχεις κατι καλυτερο...

βαλε καποια χρηματα στην ακρη και πηγενε παρε μια lcd...και μολις βαλεις πανω το hdmi

εκει θα παθεις πλακα με τα γραφικα..

Ξέρω φίλε... Πάω στο σπίτι μιας φίλης μου και παίζουμε σε 47ρα uncharted 2... Full HD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε το Uncharted 2 και παίξε με τη φίλη σου!!!

 

+1

συμφωνο με τον φιλο..λοιπον δεν υπαρχει αλλη λυση...το ps3 δεν ενδεικνιετε για παιξιμο με crt τηλεορασεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ps3 δεν ενδεικνιετε για παιξιμο με crt τηλεορασεις....

ναι οντως...εχω κανει δοκιμες σε πανω απο 10 τηλεορασεις crt και lcd(και εκει το συνδεσα παλι με scart και ειχε εμφανη διαφορα)

 

τι να πω κ εγω που παιζω σε 15 ιντσες crt:shock:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια παιδια και τωρα η πιο κρισιμη ερωτηση. Αξιζει να παρω το ps3 και να σκασω τοσα λεφτα για να παρω 2,3 games ή να παρω το ps2 που μπορω να καιω σε iso ο,τι game θελω και θα γλυτωσω και 200 ευρω; Η διαφορα στα γραφικα ειναι τεραστια; Παντως βλεπω οτι οι ιδιοι τιτλοι ( περιπου ) υπαρχουν και στις 2 κονσολες.

 

Τελος, αν το αγορασω τελικα, θα χρειαστω κατι επιπλεον για να μπορω να παιξω; Καποιο καλωδιο ισως;

 

Η καλυτερη προσφορα ποια ειναι; Πηγα στο plaisio και ειχαν το Pro με 2 χειριστηρια. Τo pro δε με ενδιαφερει. Υπαρχει καμμια καλη προσφορα με 2 χειριστηρια και κανενα καλο παιχνιδι; Ουτε το GTA IV με ενδιαφερει που εχει, ουτε το buzz.

 

* Τα χειριστηρια ειναι ασυρματα; *

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα στα γραφικα ειναι τεραστια; Παντως βλεπω οτι οι ιδιοι τιτλοι ( περιπου ) υπαρχουν και στις 2 κονσολες.

 

 

ναι ως κατοχος και των δυο ειναι τεραστια πραγματικα ειδικα αν μπορεις να παιξεις και σε HD:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια παιδια και τωρα η πιο κρισιμη ερωτηση. Αξιζει να παρω το ps3 και να σκασω τοσα λεφτα για να παρω 2,3 games ή να παρω το ps2 που μπορω να καιω σε iso ο,τι game θελω και θα γλυτωσω και 200 ευρω; Η διαφορα στα γραφικα ειναι τεραστια; Παντως βλεπω οτι οι ιδιοι τιτλοι ( περιπου ) υπαρχουν και στις 2 κονσολες.

 

Τελος, αν το αγορασω τελικα, θα χρειαστω κατι επιπλεον για να μπορω να παιξω; Καποιο καλωδιο ισως;

 

Η καλυτερη προσφορα ποια ειναι; Πηγα στο plaisio και ειχαν το Pro με 2 χειριστηρια. Τo pro δε με ενδιαφερει. Υπαρχει καμμια καλη προσφορα με 2 χειριστηρια και κανενα καλο παιχνιδι; Ουτε το GTA IV με ενδιαφερει που εχει, ουτε το buzz.

 

* Τα χειριστηρια ειναι ασυρματα; *

 

κοιτα, μια εκφραση που τα περιεχει ολα ειναι πως το πλει 3 ειναι η καλυτερη παιχνιδομηχανη που υπαρχει αυτη την στιγμη.

αν αξιζει τα λεφτα της;

αναλογα ποσα λεφτα εχεις διαθεσιμα..

το πλει 2 ειναι ιστορικη πλεον κονσολα με απειρους αξιολογους τιτλους,γραφικα πλεον παλια,αλλα η π[οιοτητα ειναι διαχρονικη.

αν θες μπορεις να παρεις και το xbox που ειναι ας πουμε ενα φθηνο πλει, με πολυ αξιολογους τιτλους (αποκλειστικους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και εχει .Ποιο χειριστηριο εχεις ?

 

dual shock 3 sixaxis , αλλά δεν χαμπαριαζει μία....τι βλακεία είναι αυτή...τι μπορεί να φταίει???? η έκδοση του παιχχνιδιού???

Είναι μάλλον από το εξωτερικό και λέει μόνο Dirt, codemasters βέβαια και ολοιδιο με το colin mcrae dirt αλλά με αυτή τη βλακεία....τόσες συγκρούσεις και τραχύ εδαφός και το χειριστήριο είναι ¨νεκρό'' ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dual shock 3 sixaxis , αλλά δεν χαμπαριαζει μία....τι βλακεία είναι αυτή...τι μπορεί να φταίει???? η έκδοση του παιχχνιδιού???

Είναι μάλλον από το εξωτερικό και λέει μόνο Dirt, codemasters βέβαια και ολοιδιο με το colin mcrae dirt αλλά με αυτή τη βλακεία....τόσες συγκρούσεις και τραχύ εδαφός και το χειριστήριο είναι ¨νεκρό'' ...

 

σιγουρεψου καταρχην οτι εχεις ενεργοποιησει την δονηση απο τις ρυθμισεις .Αν το εχεις κανει τι να πω ...Τωρα προσεξα οτι αναφερεσαι οχι στο dirt 2 που πηγε συνειρμικα το μυαλο μου ...αλλα και παλι δεν δικαιολογειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...