Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

samsung T240 , η οθονη που εχω το pc είναι, εχω συνδεσει το ps3 με το hdmi

 

Μια μικρή παραμόρφωση δυστυχώς θα την έχεις μιας και η οθόνη σου είναι 16χ10 ενώ οι αναλύσεις που είπες είναι 16χ9 . Εκτός και αν βγάζει και άλλες αναλύσεις, πειραματίσου με αυτές τις 2 και δες πως δείχνουν (εντός παιχνιδιού πάντα). Μάλλον το 1080p θα παίζει πιο καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το playstation3 slim. Μερικες ερωτησεις :

 

Μπορω να παιζω πειρατικα παιχνιδια ή οχι;

 

Αν οχι, υπαρχει καποιο καλο site με καλες τιμες; 40-70 ευρω για ενα παιχνιδι ειναι παρα πολλα λεφτα! Για να παρεις 20 καλα παιχνιδια θελεις 1000 ευρω!

 

Εχω 32αρα οθονη HD Ready. Αξιζει να αγορασω μια 32αρα FULL HD μονο και μονο για το ps3; Οι διαφορες θα ειναι μεγαλες ή θελει και μεγαλυτερες ιντσες για να καταλαβεις διαφορα;

 

Λετε οτι θερμαινεται περισσοτερο το slim. Μπορω να του τοποθετησω ενα cooler σαν αυτα που βαζουμε στα λαπτοπ; Θα εχει αποτελεσμα;

 

Ποση ακριβως ειναι η καταναλωση του σε Watt;

 

Για να μπαινω ιντερνετ και να κατεβαζω updates απο παιχνιδια θελει να πληρωσω;

 

Αξιζει η αγορα ενος ps3 μετα απο τοσο καιρο που εχει βγει; Μηπως περιμενουμε να βγει κατι καλυτερο; Μηπως απο αποψη οικονομικου συμφαιρουν πιο πολυ τα Wii και Xbox360 επειδη χακαρονται;

 

Και τελος, αξιζει γενικα σαν κονσολα μονο και μονο για να παιζω παιχνιδια; Δε το θελω για καμμια αλλη χρηση, αφου εχω media player για να βλεπω HD ταινιες. Ή μηπως εχει καλυτερα αποτελεσματα αν τις βλεπεις μεσω ps3;

 

Συγνωμη αν κουρασα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω την Eizo FlexScan L550 για να την συνδέσω με το ps3 αυτό το καλώδιο κάνει??http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751919 μετά για τον ήχο πως τον συνδέω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν μπορουσα να βρω τις ακριβεις πληροφοριες για την οθονη σου

θες να ακους απο την οθονη;(με την προυποθεση οτι εχει ηχεια αν και μην περιμενεις τρελο ηχο)

η θες να ακους απο καποιο ηχοσυστημα πχ;

αν μπορεις να μου πεις τι εχει πανω η οθονη σου ισως σε βοηθησω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες απαντήσεις:

 

Μπορω να παιζω πειρατικα παιχνιδια ή οχι;

OXI

Αν οχι, υπαρχει καποιο καλο site με καλες τιμες; 40-70 ευρω για ενα παιχνιδι ειναι παρα πολλα λεφτα! Για να παρεις 20 καλα παιχνιδια θελεις 1000 ευρω!

Μπορείς να τα κατεβαζεις από το playstation store μέσα από τη κοσνόλα σε καλυτερες τιμές

Εχω 32αρα οθονη HD Ready. Αξιζει να αγορασω μια 32αρα FULL HD μονο και μονο για το ps3; Οι διαφορες θα ειναι μεγαλες ή θελει και μεγαλυτερες ιντσες για να καταλαβεις διαφορα;

σε 32 δεν πιστευω να έχεις τεράστια διαφορά... αν την αγοράσεις μόνο για το ps τότε νομίζω ότι δεν αξίζει τον κόπο

Λετε οτι θερμαινεται περισσοτερο το slim. Μπορω να του τοποθετησω ενα cooler σαν αυτα που βαζουμε στα λαπτοπ; Θα εχει αποτελεσμα;

 

Ποση ακριβως ειναι η καταναλωση του σε Watt;

----

Για να μπαινω ιντερνετ και να κατεβαζω updates απο παιχνιδια θελει να πληρωσω;

OXI (μιλάμε μόνο για updates και όχι για addons)

Αξιζει η αγορα ενος ps3 μετα απο τοσο καιρο που εχει βγει; Μηπως περιμενουμε να βγει κατι καλυτερο; Μηπως απο αποψη οικονομικου συμφαιρουν πιο πολυ τα Wii και Xbox360 επειδη χακαρονται;

και εγώ τώρα το πήρα, ποτέ δεν είναι πολύ νωρίς αν έχεις τα χρήματα και ποτέ πολυ αργά αν το πάρεις σε καλή τιμή, το Wii είναι άλλο πράγμα και πιστευω ότι εναι για πιτσιρίκια, αν ψήνεσαι για Xbox360 προσωπικά δεν είμαι fun αλλα μετά το καλοκαίρι του 2010 που λογικά θα βγει το Project Natal info : http://www.xbox.com/en-US/live/projectnatal/ πολλοί θα το πάρουν, ίσως και εγώ....

Και τελος, αξιζει γενικα σαν κονσολα μονο και μονο για να παιζω παιχνιδια; Δε το θελω για καμμια αλλη χρηση, αφου εχω media player για να βλεπω HD ταινιες. Ή μηπως εχει καλυτερα αποτελεσματα αν τις βλεπεις μεσω ps3;

 

Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, ένας hd player κάνει τη δουλειά που κάνει και το ps στη προβολή η διαφορά είναι στην TV....την οποία λογικά πρέπει να αναβαθμίσεις σε full hd για να δεις διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν μπορουσα να βρω τις ακριβεις πληροφοριες για την οθονη σου

θες να ακους απο την οθονη;(με την προυποθεση οτι εχει ηχεια αν και μην περιμενεις τρελο ηχο)

η θες να ακους απο καποιο ηχοσυστημα πχ;

αν μπορεις να μου πεις τι εχει πανω η οθονη σου ισως σε βοηθησω καλυτερα

τα βρήκα από ένα forum:

* D-Sub 15pin και DVI-D

* 1280 x 1024 native resolution

* TCO '03

* Brightness 300 cd/m2

* Contrast Ratio 450:1

 

η οθόνη δεν έχει ηχεία έχω εγώ δύο μικρά που τα είχα πάρει πριν χρόνια!!!συνδέονται με αυτό το πράσινο βύσμα πίσω από το κουτί!είναι μια χαρά και δεν έχω σκοπό να τα αλλάξω προς το παρόν.αν μπορείς να μου πεις αν κάνει αυτό το καλώδιο που πρότεινα από eshop και να μου πεις τι άλλο καλώδιο θα χρειαστώ για τον ήχο θα με βοηθούσες πολύ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες απαντήσεις:

 

Μπορω να παιζω πειρατικα παιχνιδια ή οχι;

OXI

Αν οχι, υπαρχει καποιο καλο site με καλες τιμες; 40-70 ευρω για ενα παιχνιδι ειναι παρα πολλα λεφτα! Για να παρεις 20 καλα παιχνιδια θελεις 1000 ευρω!

Μπορείς να τα κατεβαζεις από το playstation store μέσα από τη κοσνόλα σε καλυτερες τιμές

Εχω 32αρα οθονη HD Ready. Αξιζει να αγορασω μια 32αρα FULL HD μονο και μονο για το ps3; Οι διαφορες θα ειναι μεγαλες ή θελει και μεγαλυτερες ιντσες για να καταλαβεις διαφορα;

σε 32 δεν πιστευω να έχεις τεράστια διαφορά... αν την αγοράσεις μόνο για το ps τότε νομίζω ότι δεν αξίζει τον κόπο

Λετε οτι θερμαινεται περισσοτερο το slim. Μπορω να του τοποθετησω ενα cooler σαν αυτα που βαζουμε στα λαπτοπ; Θα εχει αποτελεσμα;

 

Ποση ακριβως ειναι η καταναλωση του σε Watt;

----

Για να μπαινω ιντερνετ και να κατεβαζω updates απο παιχνιδια θελει να πληρωσω;

OXI (μιλάμε μόνο για updates και όχι για addons)

Αξιζει η αγορα ενος ps3 μετα απο τοσο καιρο που εχει βγει; Μηπως περιμενουμε να βγει κατι καλυτερο; Μηπως απο αποψη οικονομικου συμφαιρουν πιο πολυ τα Wii και Xbox360 επειδη χακαρονται;

και εγώ τώρα το πήρα, ποτέ δεν είναι πολύ νωρίς αν έχεις τα χρήματα και ποτέ πολυ αργά αν το πάρεις σε καλή τιμή, το Wii είναι άλλο πράγμα και πιστευω ότι εναι για πιτσιρίκια, αν ψήνεσαι για Xbox360 προσωπικά δεν είμαι fun αλλα μετά το καλοκαίρι του 2010 που λογικά θα βγει το Project Natal info : http://www.xbox.com/en-US/live/projectnatal/ πολλοί θα το πάρουν, ίσως και εγώ....

Και τελος, αξιζει γενικα σαν κονσολα μονο και μονο για να παιζω παιχνιδια; Δε το θελω για καμμια αλλη χρηση, αφου εχω media player για να βλεπω HD ταινιες. Ή μηπως εχει καλυτερα αποτελεσματα αν τις βλεπεις μεσω ps3;

 

Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, ένας hd player κάνει τη δουλειά που κάνει και το ps στη προβολή η διαφορά είναι στην TV....την οποία λογικά πρέπει να αναβαθμίσεις σε full hd για να δεις διαφορά.

Ευχαριστω φιλε! Μεινανε 2 ερωτησεις μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα βρήκα από ένα forum:

* D-Sub 15pin και DVI-D

* 1280 x 1024 native resolution

* TCO '03

* Brightness 300 cd/m2

* Contrast Ratio 450:1

 

η οθόνη δεν έχει ηχεία έχω εγώ δύο μικρά που τα είχα πάρει πριν χρόνια!!!συνδέονται με αυτό το πράσινο βύσμα πίσω από το κουτί!είναι μια χαρά και δεν έχω σκοπό να τα αλλάξω προς το παρόν.αν μπορείς να μου πεις αν κάνει αυτό το καλώδιο που πρότεινα από eshop και να μου πεις τι άλλο καλώδιο θα χρειαστώ για τον ήχο θα με βοηθούσες πολύ :-)

 

επειδη εχω σκαλωσει λιγο πες μου τι εννοεις με αυτο το πρασινο βυσμα!

αν τα ηχεια που εχεις εχουν εξοδο σε καρφι μπορεις να παρεις ενα μετατροπεα απο rca σε καρφι να βαλεις στο ps το καλωδιο A/V και να ρυθμισεις την κονσολα να δινει εκει τον ηχο:-)

το hdmi αστο εκει που ειναι:-D

αν θες περισσοτερη βοηθεια με τις ρυθμισεις κλπ εδω ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα ηχεία έξοδο σε καρφί βγάζουν αλλά το hdmi γιατί δεν κάνει?υπάρχει κανένα άλλο που να κάνει ή να μην το ψάξω καθόλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ συνδέω το PS3 μου σε μία παλιά SD 4:3 τηλεόραση 37 ιντσών και δεν βλέπω τίποτα... Αχχχ πόσο θέλω μία HD.... :'( Τα γράμματα δεν φαίνονται... Αφήστε που η εικόνα τρέμει... Το PS3 δεν είναι για SD... Υπάρχει καμία ρύθμιση για να βελτιώσω έστω και λίγο την κατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα ηχεία έξοδο σε καρφί βγάζουν αλλά το hdmi γιατί δεν κάνει?υπάρχει κανένα άλλο που να κάνει ή να μην το ψάξω καθόλου?

το hdmi ειπαμε οτι πηρες καλωδιο σε dvi

αυτο αστο ετσι οπως ειναι

για τον ηχο κανε αυτο που ειπα και πριν δηλαδη βαλε στο ps και το καλωδιο A/V(αυτο με το κιτρινο κοκκινο ασπρο)παρε ενα μετατροπεα απο rca σε καρφι,ενα θηλυκο που να δεχεται 2 καρφια και εισαι κομπλε(συνδεεις απο την μια το καρφι του rca απο την αλλη το καρφι των ηχειων)

μετα πηγαινε στο ps στο sound settings και βαλε ηχο απο την τριτη επιλογη(αν θυμαμαι καλα λεει AV multi/scart και κατι αλλο)

και ετοιμος:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον ήχο εννοείς κάτι τέτοιο?http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.752610 δεν βρήκα άλλο.τώρα όσον αναφορά αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751919 κάνει για να συνδέσω το ps3 με την οθόνη του pc ή όχι?γιατί δεν σε κατάλαβα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανει και τα 2 λινκ που εδωσες κανουν

απλα θα χρειαστεις και ενα βυσματακι που εχει στις ακριες υποδοχη για καρφια αριστερα και δεξια για να συνδεσεις το καρφι του rca με το καρφι των ηχειων:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...